تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

📚 خلاصه ای از مقاله رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402:

رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402 بصورت کامل معرفی شده و نحوه ورود به این رشته ها و شرایط لازم برای ورود به رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی و همچنین زمان ثبت نام بیان شده است.

رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی برای رشته های شبه پیراپزشکی برای مهر ماه 1402 بصورت بدون کنکور پذیرش می نماید. منظور از رشته های شبه پیراپزشکی علمی کاربردی در واقع رشته های بسیار نزدیک به رشته های پیراپزشکی می باشد که معمولا بازار کار بسیار خوبی نیز دارند.

ثبت نام رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی بصورت بدون کنکور می باشد و در سال دوبار صورت می پذیرد و پذیرش بسیار محدودتر در مقایسه با سایر رشته های این دانشگاه دارند. ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی این دانشگاه یکبار برای ورودی مهر ماه می باشد که معمولا مرداد ماه ثبت نام آن آغاز می شود و یکبار نیز برای ورودی بهمن ماه می باشد که معمولا آذر یا دی ثبت نام خود را انجام می دهد.

در زیر به معرفی رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی می پردازیم و اینکه چه کسانی مجاز به شرکت در این رشته ها می باشند و میزان شهریه رشته های پیراپزشکی در دانشگاه علمی کاربردی چقدر می باشد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی می باشند و هر کدام گرایش و رشته های خاص خود را دارند. در مقطع کاردانی رشته های پیراپزشکی این دانشگاه شامل:

1 تکنسین اتاق عمل

2 دارویاری

3 کمک پرستاری

4 بهداشت محیط و تجهیزات پزشکی

5 كاردانی فنی تجهیزات پزشكی – تجهیزات آزمایشگاه تشخیص پزشكی

6 كاردانی فنی تجهیزات پزشكی – تجهیزات كنترل عفونی و استریلیزاسیون

7 كاردانی فنی تجهیزات پزشكی اتاق عمل

8 كاردانی فنی صنایع دارویی – تولید دارو

9 كاردانی فنی صنایع دارویی – كنترل كیفیت

10 كاردانی مطبداری

11 كاردانی حرفه ای اصلاح و تربیت

12 كاردانی حرفه ای كودك یاری

13 كاردانی حرفه ای مددكاری اجتماعی – اورژانس اجتماعی

14 كاردانی مددكاری خانواده

15 كاردانی مددكاری كودک

16 كاردانی مددكاری مراقبت سالمندان

17 کاردانی حرفه ای بهداشتیاری دامپزشکی

18 کاردانی حرفه ای علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

19 کاردانی فنی صنایع غذایی – شیر و فراورده های لبنی

البته این رشته ها را نمی توان رشته های پیراپزشکی وزارت بهداشت نامید بلکه این رشته ها رشته های بسیار نزدیک و شبیه به رشته های پیراپزشکی می باشند که فقط در دانشگاه علمی کابردی ارائه می شوند و بازار کار خوبی نیز دارند.

بیش تر بخوانید: رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی

برای اینکه بتوانید در رشته های اعلام شده ثبت نام نمایید باید حتما شرایط زیر را داشته باشید تا بتوانید وارد این رشته ها شوید.

1 مدرک تحصیلی مورد نیاز برای ورود به این رشته ها صرفا داشتن مدرک دیپلم کفایت می کند. مدرک دیپلم تمامی رشته های دبیرستان می توانند در این رشته ها ثبت نام نمایند ولی مرتبط بودن رشته شانس قبولی شما در رشته های پیراپزشکی را بالا می برد.

2 معدل نیز برای جذب شما در این رشته ها بسیار مهم می باشد و در واقع یکی از معیارهای اصلی پذرش در رشته های پیراپزشکی در دانشگاه علمی کاربردی معدل دیپلم شما می باشد که هر چه قدر بالاتر باشد شانس شما برای پذیرش بالاتر می رود.

3 بومی گزینی: در رشته های ذکر شده و بطور کلی در دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان بومی شانس قبولی بیش تر نسبت به داوطلبان غیر بومی شما دارند پس اگر دانشگاه هایی را که در شهر یا استان شما هستند را انتخاب نمایید شانس بیش تری برای قبولی در پیراپزشکی علمی کاربردی را دارید.

4 سهمیه شاهد و ایثارگری: اگر سهمیه شاهد و ایثارگری نیز داشته باشید می توانید در زمان ثبت نام از این امتیاز استفاده کرده و شانس قبولی خود را به مراتب بالاتر ببرید.

بیش تر بخوانید: رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی

زمان ثبت نام پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی نیز مشابه رشته های دیگر این دانشگاه می باشد و تفاوتی بین زمان ثبت نام بقیه رشته ها با رشته های پیراپزشکی نیست.

ثبت نام دوبار در سال صورت می پذیرد که یکبار برای ورودی مهر ماه می باشد و یکبار برای ورودی بهمن ماه. دقت داشته باشید ممکن است بعضی از رشته ها در بهمن ماه و بعضی دیگر در مهر ماه پذیرش نداشته باشند پس باید حتما برای شرکت در رشته مورد نظر خود هر دو نیمسال تحصیلی را زیر نظر داشته باشید.

همچنین ظرفیت پذیرش نیز در هر دو مقطع تحصیلی متفاوت می باشد و معمولا در مهر ماه ظرفیت پذیرش بیش تر از بهمن ماه می باشد. پس به این مورد در ثبت نام پیراپزشکی علمی کاربردی دقت داشته باشید.

زمان ثبت نام رشته های پیراپزشکی نیز برای ورودی مهر ماه معمولا مرداد ماه می باشد که البته قطعی نیست و معمولا در سال چند روزی اختلاف داریم و برای ورودی بهمن ماه نیز دی ماه میباشد که به محض مشخص شدن زمان دقیق در ادامه این مقاله اعلام خواهیم نمود.

بیش تر بخوانید: رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1401

بسیار از داوطلبان ورود به دانشگاه علمی کاربردی که اطلاعات کمتری درباره این دانشگاه دارند درباره لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی از ما سوال می پرسند و می گویند:

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟

رشته فوریت های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی نیزوجود ندارد؟

رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی تهران کدام ها هستند؟

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود؟

رشته دندانپزشکی دانشگاه علمی کاربردی چه زمانی پذیرش دارد؟

رشته کاردرمانی در دانشگاه علمی کاربردی می توانم ثبت نام کنم یا نه ؟

رشته داروسازی دانشگاه علمی کاربردی ارائه می دهد؟

و هزاران سوال دیگری که از ما پرسیده می شود. در پاسخ به دوستان عزیز باید بگوییم برای اینکه اطلاعات کاملی درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و رشته های ارائه شده بدست آورید و بتوانید به درستی انتخاب رشته نمایید با مشاوران مرکز در ارتباط باشید تا اطلاعات و راهنمایی های کامل را درافت نمایید. چرا که شرایط هر داوطلب متفاوت می باشد و نمی توان یک نسخه را برای همه داوطلبان پیچید.

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه علمی کاربردی

رشته های کارشناسی پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

از جمله رشته های شبه پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی به کارشناسی می توانیم رشته های زیر را نام ببریم:

1 تجهیزات آزمایشگاه تشخیص پزشکی

2 پزشکیار ورزشی

3 مدیریت سلامت – خانواده و مراقبت زنان

4 خدمات مدیریت پیشگیری و مراقبت بیماری ها

5 مدیریت سلامت – خانواده و مشاور تغذیه مادر و کودک

6 مدیریت سلامت – خانواده و مراقبت سالمندان

7 تجهیزات پزشکی – اتاق عمل

برای ورود به رشته های کاردانی به کارشناسی باد دارای مدرک کاردانی پیوسته باشید و داشتن مدرک کارشناسی پیوسته امکانپذیر نمی باشد. پس برای ورود به این رشته ها داشتن مدرک کاردانی ضروری می باشد و برای ورود به رشته های کارشناسی پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی با هر مدرک کاردانی می توانید ثبت نام را انجام دهید و محدود به رشته خاصی نمی باشد.

مرتبط بودن رشته کاردانی با رشته انتخاب شده در مقطع کارشناسی می تواند شانس قبولی شما را افزایش دهد.

معدل بالای مقطع کاردانی نیز می تواند شانس شما برای قبولی در رشته های کارشناسی پیراپزشکی علمی کاربردی افزایش دهد. همچنین بومی بودن نیز برای قبولی در این مقطع شانس شما را برای قبولی افزایش می دهد.

بیش تر بخوانید: دفترچه دانشگاه علمی کاربردی

رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

برچسب ها

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه علمی کاربردی لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی تهران رشته فوریت های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی رشته کاردرمانی در دانشگاه علمی کاربردی رشته دندانپزشکی در دانشگاه علمی کاربردی رشته فیزیوتراپی در دانشگاه علمی کاربردی لیست رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی پیراپزشکی بدون کنکور علمی کاربردی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی مهر 1402

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل