تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی

📚 خلاصه ای از مقاله اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی:

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی

اعتبار مدرک علمی کاربردی سوالی هست که ذهن دانشجویان این دانشگاه را درگیر می کند. درباره اعتبار مدرک این دانشگاه و اینکه در داخل و خارج از کشور اعتبار دارد یا خیر و با سایر دانشگاه ها مقایسه کرده ایم

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی همه ساله تعداد زیادی دانشجو را به صورت بدون کنکور در مقطع کاردانی و کارشناسی جذب می کند و شرایط مناسبی را بخصوص برای افراد شاغل دارد. از این رو همیشه این سوال ها مطرح می باشند که:

اعتبار مدرک علمی کاربردی چقدر است؟

آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی قابل ترجمه است؟

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی در خارج از کشور چقدر است؟

مدرک دانشگاه آزاد معتبر است یا علمی کاربردی؟

مدرک دانشگاه علمی کاربردی معتبر است یا پیام نور؟

مدرک فنی حرفه ای بهتر است یا علمی کاربردی؟

اعتبار مدرک علمی کاربردی برای استخدام چقدر است؟

استخدام بانک با مدرک علمی کاربردی امکان پذیر است؟

و هزاران سوال دیگر که درباره اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی پرسیده می شود و بسیاری این موضوع را به عنوان معایب دانشگاه علمی کاربردی می دانند. در این مقاله بصورت کامل به تک تک این سوالات پاسخ خواهیم داد پس با ما همراه باشید تا بهترین انتخاب را برای ادامه تحصیل و انتخاب رشته و دانشگاه داشته باشید.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی معتبر است؟

در کشور ما بر خلاف سایر کشورهای دیگر دانشگاه ها تنوع بسیار بالایی دارند و هر کدام شرایط جذب و تحصیل و مدرک متفاوتی برای خود دارند. در بین این دانشگاه ها ، دانشگاه علمی کاربردی بصورت بدون کنکور یا همان بر اساس سوابق تحصیلی جذب دانشجو می کند و هیچ آزمون ورودی ندارد.

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی

در ابتدا باید بیان کنیم که این دانشگاه از دهه هفتاد فعالیت خود را آغاز کرده است و در ابتدا بصورت پودمانی بوده و سپس به ترمی تغییر کرده است.درباره اعتبار مدرک علمی کاربردی باید بگوییم این دانشگاه زیر نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشد و مدرکی که ارائه می دهد با تایید این وزارت خانه می باشد. پس در یک کلام اگر بخواهیم به سوال زیر جواب دهیم:

آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی معتبر است؟ بله

مدرک علمی کاربردی به لحاظ اعتبار هیچ ایرادی نداشته و زیر نظر وزارت علوم صادر می شود پس با خیال راحت می توانید به تحصیل در این دانشگاه ادامه دهید.

بیش تر بخوانید: رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

اعتبار مدرک علمی کاربردی برای استخدام چقدر است؟

سوال بعدی این است آیا برای استخدام شدن مدرک علمی کاربردی معتبر است؟ خب پاسخ به این سوال می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در یک کلام اگر بخواهیم به پاسخ زیر سوال بدهیم:

اعتبار مدرک علمی کاربردی برای استخدام چقدر است؟ مشابه بقیه دانشگاه ها می باشد و هیچ ایرادی به آن وارد نیست.

بله درست متوجه شدید هیچ تفاوتی در اعتبار مدرک این دانشگاه با دانشگاه هایدیگر برای استخدام وجود ندارد و همه معتبر هستند. ولی نکته هایی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنیم که در استخدام شما می توانند تاثیر گذار باشند.

نکته اول این که پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور می باشد و در حالت کلی معمولا اولویت اول برای استخدام را دانشجویانی در نظر می گیرند که بصورت با کنکور و در دانشگاه ها سراسری پذیرش شده اند.

زیرا که معمولا به لحاظ علمی بالاتر از بقیه دانشگاه ها می باشند. این موضوع خصوصا در شرکت ها و مراکز خصوصی بیش تر خود را نشان می دهد. زیرا اکثرا این تصور را دارند که ” ما که حقوق می دهیم پس بهتر است دانشجوی دانشگاه سراسری را استخدام نماییم ” .

همچنین در استخدام های دولتی نیز پس از قبولی در آزمون معمولا مصاحبه برگزار می کنند و در این مصاحبه معمولا ذهنیت مثبت تری نسبت به دانشجویانی که در دانشگاه های سراسری درس خوانده اند دارند و شانس آن ها برای قبولی در آزمون مصاحبه بالاتر می باشد.

پس غیر مستقیم می توان گفت اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی تا حدودی در استخدام پایین تر از دانشگاه های دیگر می باشد. و گرنه از اگر بخواهیم مستقما اعتبارمدرک دانشگاه ها را بسنجیم تفاوتی با هم ندارند.

بیش تر بخوانید: رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

ادامه تحصیل با مدرک علمی کاربردی

بسیاری ازدانشجویان این سوال را می پرسند آیا با مدرک علمی علمی کاربردی می توانند در ادامه وارد دانشگاه های دیگر مانند دانشگاه آزاد ، سراسری و غیره شوند یا خیر؟مثلا کاردانی را در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل کرده و در مقطع کارشناسی وارد دانشگاه دیگری شوند.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله هیچ مشکلی وجود ندارد و شما می توانید در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد وارد دانشگاه های دیگر شوید و مدرک دانشگاه علمی کاربردی هیچ مشکلی برا شما ایجاد نخواهد کرد.

فقط نکته ای که می تواند پیش بیاید این است که چون دروس ارائه شده در این دانشگاه دارای سرفصل های بسیار متفاوتی از بقیه دانشگاه ها می باشد ممکن است چند واحد پیش نیاز برای شما ارائه گردد. پس اگر شاغل هستید یا به هر دلیلی می توانید در یک مقطع وارد دانشگاه علمی کاربردی شوید و در مقطع دیگر وارد سایر دانشگاه ها برای ادامه تحصیل شوید و از لحاظ اعتبار مدرک مشکلی پیش نمی آید.

بیش تر بخوانید: رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی قابل ترجمه است؟

معمولا این سوال را دانشجویانی می پرسند که قصد دارند ادامه تحصیل خود را در خارج از کشور انجام دهند و یا در خارج از کشور مشغول به کار شوند و اینکه آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی قابل ترجه است یا نه برای آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی قابل ترجمه است؟

در سوال این عزیزان باید بگوییم بله مدرک این دانشگاه در خارج از کشور معتبر می باشد و مدرک این دانشگاه جز مدارک آموزش عالی مهارت و فناوری می باشد و در کشورهایی مانند استرالیا و آلمان که سیستم آموزشی آن ها مهارت محور می باشد اعتبار بیش تری دارد.

پس با خیال راحت نگران مدرک علمی کاربردی برای ترجمه نباشید و هر زمان و هر مقطعی که خواستید می توانید مدرک خود را ترجمه کرده و ارائه نمایید. کلا رشته های تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی بسیار مهارت محور می باشند و معمولا در دانشگاه های دیگر وجود ندارند.

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه علمی کاربردی

مدرک دانشگاه آزاد معتبر است یا علمی کاربردی؟

خب اگر توضیحات بالا را بطور کامل خوانده باشید فکر کنم جواب این سوال را به راحتی بتوانید بدهید. پاسخ به این که مدرک دانشگاه آزاد معتبر است یا علمی کاربردی؟ بسیار آسان است و جواب آب این است : هیچ تفاوتی مستقیما به لحاظ اعتبارمدرک بین مدارک این دو دانشگاه وجود ندارد.

مدرک دانشگاه آزاد معتبر است یا علمی کاربردی؟

بله هر دو دانشگاه زیر نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشند و اعتبار مدرک هر دو دانشگاه مشابه همدیگر می باشد. بطور کلی اگر بخواهیم بگوییم رشته هایی که در دانشگاه های کشور ارائه می شوند یا زیر نظر ورات علوم ، تحقیقات و فناوری هستند و یا زیر نظر وزارت بهداشت و درمان ( رشته های پزشکی و پیراپزشکی ) .

بنابراین رشته هایی که جزء رشته های پزشکی یا پیراپزشکی قرار ندارند در هر  دانشگاهی که گذرانده باشید دارای اعتبار مستقیم یکسانی می باشند.

خب فقط نکته ای که می تواند در استخدام شما در کشور نسبت به مدرک دانشگاه آزاد داشته باشد این است که معمولا ذهنیت نسبت به مدرک دانشگاه آزاد مثبت تر از ذهنت نسبت به اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی می باشد و می تواند دانشجویان دانشگاه آزاد را در موقعیت بهتری برای جذب قرار می دهد.

بیش تر بخوانید: دفترچه دانشگاه علمی کاربردی

مدرک دانشگاه علمی کاربردی معتبر است یا پیام نور؟

مدرک دانشگاه علمی کاربردی معتبر است یا پیام نور؟

خب پاسخ به این سوال نیز مشابه به دانشگاه آزاد می باشد و می توان جواب این سوال را که مدرک دانشگاه علمی کاربردی معتبر است یا پیام نور؟ به این شکل پاسخ داد که هیچ تفاوتی بین مدرک دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه پیام نور وجود ندارد و هر دو معتبر می باشد. نکته ای که در این بین وجود دارد دانشگاه پیام نور تقریبا بدون کلاس حضوری است و سیستم آن خود خوان می باشد و دارای مقطع کاردانی نمی باشد.

ولی دانشگاه علمی کاربردی حضوری بوده و دارای مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی می باشد. از لحاظ اعتبار مدرک تفاوتی بین این دو مدرک وجود ندارد و معمولا در استخدام ها نیز تفاوتی بین مدرک علمی کاربردی و پیام نور قائل نمی شوند. پس در یک کلام می توان گفت اعتبار مدرک هر دو علمی کاربردی و پیام نور یکسان می باشد.

بیش تر بخوانید: سامانه هم آوا

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی

برچسب ها

مدرک دانشگاه علمی کاربردی برای مهاجرت رتبه دانشگاه علمی کاربردی معایب دانشگاه علمی کاربردی اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی مدرک دانشگاه علمی کاربردی معتبر است یا پیام نور مدرک دانشگاه آزاد معتبر است یا علمی کاربردی مدرک دانشگاه علمی کاربردی در خارج از کشور اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی در کانادا آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی قابل ترجمه است اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی در ترکیه آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی قابل ترجمه است استخدام بانک با مدرک علمی کاربردی اعتبار مدرک علمی کاربردی برای استخدام اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی در امریکا آیا دانشگاه علمی کاربردی دولتی است؟ مدرک دانشگاه علمی کاربردی آیا مدرک علمی کاربردی در خارج معتبر است مدرک فنی حرفه ای بهتر است یا علمی کاربردی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل