تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 – معرفی رشته ها

📚 خلاصه ای از مقاله لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 – معرفی رشته ها:

لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

توضیحات جامع درباره لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ و لینک دانلود لیست ظرفیت پذیرش فراگیر دانشگاه آزاد 1402 و همچنین شرایط ثبت نام رشته های ارشد فراگیر آزاد بیان شده است.

لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 – معرفی رشته ها

لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 – معرفی رشته ها

سازمان اندازه‌گیری رشته‌های کارشناسی ارشد عمومی دانشگاه آزاد، اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد عمومی را در قالب یک راهنمای ثبت نام در سایت خود منتشر می‌کند. این راهنما برای داوطلبانی که می‌خواهند شرایط، کدهای رشته‌ها و ظرفیت پذیرش هر دانشکده را به‌طور دقیق بدانند، قابل مطالعه است.

لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

داوطلبانی که علاقه‌مند به شرکت در دوره کارشناسی ارشد عمومی دانشگاه آزاد در رشته‌های ارائه شده هستند، باید رشته و گرایش مورد علاقه خود را از لیست رشته‌های موجود در راهنما انتخاب کنند. در این دوره، شرط تجانس در رشته تحصیلی مورد نیاز نیست و داوطلبان می‌توانند بدون توجه به مدرک و رشته لیسانس خود، در رشته مورد علاقه‌شان ادامه تحصیل دهند.

در سایر آزمون‌هایی که توسط سازمان اندازه‌گیری برگزار می‌شود، داوطلبان لیست رشته‌های مرتبط با آن آزمون را در یک راهنما جداگانه دریافت می‌کنند. اما در مورد دوره کارشناسی ارشد عمومی دانشگاه آزاد، تنها یک راهنما برای ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد عمومی که شامل شرایط، مدارک، کدهای رشته‌ها و ظرفیت پذیرش در هر رشته تحصیلی است، دریافت می‌شود. برای راهنمایی بیشتر داوطلبانی که تمایل به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد عمومی دانشگاه آزاد را دارند، توضیحاتی در مورد لیست رشته‌ها، ظرفیت پذیرش و شرایط دوره کارشناسی ارشد عمومی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ ارائه شده است.

بیش تر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

لیست رشته‌های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402

در مرحله کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد، داوطلب مجاز به انتخاب یک کد رشته آزمونی از بین حداکثر 40 کد رشته موجود می‌باشد، پس از اطمینان از مطابقت با شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد در سال 1402، در یکی از گروه‌های علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، و گروه هنر.

در زیر لیست رشته ها قرار دده شده است. در صورت نیاز می توانید لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد را در پایین مقاله در بخش دفترچه راهنما دانلود کنید.

لطفا توجه فرمایید که هیچ محدودیتی برای ثبت نام در رشته مورد علاقه خود وجود ندارد، حتی اگر با مدرک کارشناسی تفاوت داشته باشد. با این حال، در صورت قبولی و تفاوت رشته‌های تحصیلی، داوطلب می‌بایست حداکثر 12 واحد درسی جبرانی را با موفقیت پاس کند. در جدول زیر تمامی کدهای رشته آزمونی همراه با عنوان رشته برای سال گذشته آورده شده است. در هنگام انتشار راهنمای ثبت نام سال 1402، اطلاعات جداول به‌روز خواهند شد.

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 2

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 3

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 4

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 5

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 6

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 7

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 8

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 9

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 10

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 11

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 12

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

ظرفیت پذیرش رشته‌های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402

همانطور که اشاره شد، لیست رشته‌های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 از طریق راهنمای ثبت نام منتشر می‌شود. در راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد، علاوه بر اعلام لیست رشته‌ها، تعداد ظرفیت پذیرش در واحدهای سراسر کشور برای هر دو ورودی مهر و بهمن نیز مشخص می‌شود.

معمولاً ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر در دانشگاه‌های کشور، از جمله دانشگاه پیام نور، بین 10 تا 30 نفر در هر رشته/گرایش است. البته ممکن است در رشته‌های پرطرفدار، این ظرفیت کمی تغییر کند تا بیشترین تعداد داوطلبان امکان قبولی را داشته باشند.

در ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402، برای انتخاب رشته جدید، نیازی به داشتن مدرک مرتبط با رشته مورد نظر وجود ندارد. به علاوه، داوطلبان می‌توانند با گذراندن چند واحد پیشنیاز، خود را برای ورود به رشته جدید آماده کنند. رشته‌های پیشنیاز و جبرانی توسط دانشگاه آزاد، پس از قبولی در ارشد فراگیر آزاد، مشخص می‌شوند.

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402

برای شرکت در هر آزمون، مطالعه فایل راهنما الزامی است. این فایل، اطلاعات مهمی را شامل می‌شود و می‌تواند به عنوان راهنمای مناسبی برای آگاهی از شرایط، لیست رشته‌ها، توضیحات و نکات مربوط به فرآیند مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد.

فایل ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 همزمان با شروع فرآیند ثبت نام از طریق وبسایت سازمان سنجش منتشر شد. می‌توانید این فایل را از لینک موجود در جدول زیر دانلود کنید و با مطالعه آن، اطلاعاتی درباره دانشگاه‌هایی که رشته مورد نظرتان را ارائه می‌دهند را کسب کنید. فایل موجود برای سال گذشته است و به منظور آشنایی با مدارک، شرایط و لیست رشته‌ها قرار داده شده است. لذا هنگامی که فایل ثبت نام سال 1402 منتشر شود، لینک آن در این مقاله قابل دسترسی خواهد بود.

برای دانلود دفترچه کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد سال گذشته کلیک نمایید.

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام در رشته‌های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402

در مقطع کارشناسی ارشد، وجود شرط تجانس رشته لازم نیست، به عبارت دیگر، داوطلبان کارشناسی ارشد با هر رشته‌ای که در مقطع قبلی خود فارغ التحصیل شده‌اند، می‌توانند در رشته دیگری ثبت نام کنند. با این حال، برخی از دانشگاه‌ها ممکن است شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو در نظر بگیرند و تنها از رشته‌های همنام با گرایش ارشد، دانشجو را پذیرش کنند.

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402، پس از مطالعه دفترچه ثبت نام، می‌توانند در رشته‌ی مورد علاقه خود ثبت نام کنند و با مطالعه منابع آموزشی ارشد فراگیر آزاد که در همان دفترچه منتشر می‌شود، آمادگی خود را برای شرکت در آزمون کسب کنند.

شرایط ثبت نام در رشته‌های ارشد فراگیر دانشگاه آزاد، مانند انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، در بخش زیر توضیح داده شده است.

  • داشتن مدرک تحصیل معتبر از دانشگاه‌های وزارت علوم یا بهداشت
  • دریافت گواهی فراغت از تحصیل در مقطع قبل تا تاریخ مشخص شده در دفترچه
  • پرداخت هزینه ثبت نام در رشته کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد
  • مشخص شدن وضعیت خدمت سربازی آقایان

بیش تر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مشاوره درباره رشته‌های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد باید توجه کنند که پس از انتخاب رشته ارشد، امکان تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد بسیار محدود است. بنابراین، دفترچه ثبت نام و لیست کامل رشته‌ها را به دقت مطالعه کنند و سپس ثبت نام نهایی خود را در سایت دانشگاه آزاد انجام دهند.

پس از فارغ التحصیلی از دوره کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد، امکان شرکت در آزمون کنکور دکتری و ادامه تحصیل در این مقطع وجود دارد. با این حال، باید توجه داشت که در کنکور دکتری، داوطلبان حتماً باید در همان رشته ارشد خود ادامه تحصیل دهند. لذا در انتخاب رشته و گرایش خود و همچنین آینده شغلی، بسیار دقت کنید.

در مورد اعتبار مدرک کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد، باید گفت که این مدرک همانند سایر مدارک دانشگاه‌های دیگر، اعتبار دارد و داوطلبان می‌توانند از آن برای استخدام، ادامه تحصیل و یا تحصیل در خارج استفاده کنند.

بیش تر بخوانید: انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی و دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 – معرفی رشته ها

لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 – معرفی رشته ها

برچسب ها

رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ کاملترین لیست ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 شرایط رشته های کنکور ارشد فراگیر دانشگاه آزاد دانلود لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر آزاد

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 – معرفی رشته ها

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل