تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – زمان و شرایط

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – زمان و شرایط:

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

توضیحات جامع درباره ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ مانند زمان، شرایط و آموزش ثبت نام دوره ارشد فراگیر آزاد 1402 و تاریخ برگزاری آزمون بیان شده است.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – زمان و شرایط

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – زمان و شرایط

فرایند ثبت نام برای دوره کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ در بازه‌ی زمانی خاصی انجام می‌شود. داوطلبان می‌توانند در طول این مدت مشخص به وبسایت سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به شرایط و روند ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد فراگیر آزاد 1402 – 1403 را در دفترچه ثبت نام مشاهده کنند.

اشخاصی که به هر دلیلی قادر به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد نشدند، می‌توانند به صورت فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند. در این روش، داوطلب می‌تواند رشته تحصیلی و یا گرایش مورد نظر خود را در فرم ثبت نام انتخاب کرده و پس از مطالعه منابع مربوط به آن رشته، در آزمون جامع فراگیر کارشناسی ارشد شرکت کند.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

تا سال‌های گذشته، دوره فراگیر کارشناسی ارشد تنها مختص دانشگاه پیام نور بود؛ اما در سال‌های اخیر، دانشگاه آزاد نیز تصمیم به پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد به صورت فراگیر گرفته است. این اقدام به این معناست که افراد علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های ارشد این دانشگاه، در صورت عدم قبولی در رشته‌های با آزمون، می‌توانند تحصیلات خود را در رشته‌های فراهم شده ادامه دهند. بنابراین، ممکن است داوطلبانی که به دوره فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ علاقه‌مند هستند، سوالاتی درباره زمان، شرایط و روند ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد فراگیر آزاد داشته باشند. در اینجا قصد داریم توضیحاتی در این زمینه را ارائه دهیم.

بیش تر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

بیش تر بخوانید: رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

دوره فراگیر چیست؟

اصطلاح فراگیر به معنای جامع و گسترده استفاده می‌شود. دوره فراگیر یک دوره است که داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد قادرند در آن شرکت کنند. به این صورت که برای داوطلبان، امکان ورود به مقطع ارشد بدون نیاز به کنکور و فقط با شرکت در آزمون فراگیر که توسط دانشگاه مربوطه (دانشگاه آزاد یا پیام نور) برگزار می‌شود، فراهم می‌شود.

قبلاً تنها دانشگاه پیام نور از این روش برای جذب دانشجو استفاده می‌کرد؛ اما طبق اطلاعیه‌ای که از طریق وبسایت سازمان سنجش منتشر شده است، در سال ۱۴۰۱، دانشگاه آزاد نیز به صورت فراگیر دانشجوان را پذیرش کرد. با این حال، هنوز برای سال ۱۴۰۲، اجرا یا عدم اجرای طرح فراگیر در دانشگاه آزاد مشخص نیست؛ اما هرگونه اطلاعیه جدید، مقاله بروزرسانی خواهد شد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

تاریخ ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

هر سال، دانشجویانی که در آزمون کارشناسی ارشد قبول نشدند، با ثبت نام در برنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، فرصتی برای پذیرش در این دانشگاه را امتحان می‌کردند. با افزایش تقاضا و تعداد زیادی از داوطلبان برای برگزاری مجدد این روش، دانشگاه آزاد هم به پذیرش دانشجویان به این روش پیوست و در حال حاضر پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد فراگیر آزاد را انجام می‌دهد.

با توجه به اطلاعیه‌های منتشر شده در وبسایت دانشگاه آزاد، پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد به روش فراگیر، نه تنها برای دانشگاه پیام نور، بلکه برای دانشگاه آزاد نیز امکان‌پذیر است. دانشگاه آزاد اسلامی مجوز برگزاری برنامه کارشناسی ارشد فراگیر را دریافت کرده است و داوطلبان می‌توانند در بازه زمانی مشخصی برای ثبت نام در این برنامه در دانشگاه آزاد اقدام کنند. در سال گذشته، اولین بار برنامه کارشناسی ارشد فراگیر آزاد برگزار شد و نتایج آن پس از دو ماه به داوطلبان اعلام شد.

با توجه به اینکه برنامه کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، تأیید شورای سنجش و پذیرش دانشجو را دریافت کرده است، جزئیات ثبت نام در این آزمون از طریق وبسایت سنجش اعلام خواهد شد. در سال گذشته، زمان ثبت نام برنامه کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد از تاریخ ۱۰ تا ۲۰ اسفند ماه برنامه‌ریزی شده بود و به منظور راحتی داوطلبان، فرصتی دیگر از تاریخ ۱۴ تا ۲۰ فروردین ماه به آن‌ها داده شد تا ثبت نام خود را انجام دهند.

با اعلام زمان ثبت نام برنامه کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، این مقاله به روزرسانی خواهد شد.

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

راهنمای تصویری ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

۱. ورود به وبسایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org و انتخاب بخش “کارشناسی ارشد” از منوی سمت راست صفحه.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1

۲. کلیک بر روی لینک فعال “سیستم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ دوره های فراگیر دانشگاه آزاد”.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 2

۳. انتخاب “خرید کارت اعتباری” از بخش راست وبسایت برای پرداخت هزینه ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 3

۴. فشردن دکمه “سریال ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دوره های فراگیر دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲ (نوبت اول)” و کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه”.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 4

۵. وارد کردن اطلاعات مورد نیاز و کلیک بر روی “تایید و ادامه” پس از انتخاب درگاه پرداخت.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 5

۶. بررسی مجدد اطلاعات ثبت شده در مرحله قبل و انتخاب گزینه “ادامه روند پرداخت”.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 6

۷. وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و فشردن دکمه “پرداخت”.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 7

۸. بازگشت به لینک ثبت نام و کلیک بر روی عبارت “تایید و ادامه – گام بعدی”.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 8

۹. وارد کردن شماره سریال ثبت نام 12 رقمی و عبارت امنیتی، سپس انتخاب “تایید”.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 9

با انجام مراحل فوق، به سیستم ثبت نام دسترسی خواهید داشت. در این مرحله، شما باید فرم تقاضانامه را تکمیل و عکس پرسنلی اسکن شده خود را بارگذاری کنید.

بیش تر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: azmoon.org

شرایط ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402

  • علاقه‌مندانی که دارای مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته هستند، بدون توجه به رشته تحصیلی خود، می‌توانند در رشته‌های گرایشی از رشته‌های آزمونی انتخاب کنند.
  • در صورت عدم تطابق و یکسانی رشته مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، داوطلبان می‌بایست ۲ تا ۱۲ واحد ترمیمی در رشته مقطع کارشناسی خود را گذرانند. (تعداد واحدهای ترمیمی به تشخیص دانشگاه تعیین می‌شود.)
  • فارغ‌التحصیلان سال آخر دوره کارشناسی می‌توانند تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ در این دوره ثبت‌نام کنند.
  • طلاب و فضلاً حوزه علمیه که بر اساس مدارک صادر شده از مراکز مدیریت حوزه‌های علمیه قم، اصفهان یا خراسان رضوی دوره سطح ۲ را با موفقیت گذرانده‌اند، تنها در رشته‌های علوم انسانی می‌توانند ادامه تحصیل دهند.
  • متقاضیان جنسیت مرد باید از نظر مقررات نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند.

 

تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد یک فرایند برگزاری دارد و داوطلبان باید با مطالعه منابعی که در دفترچه ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر آزاد ذکر شده است، خود را برای جلسه آزمون آماده کنند. زمان و آدرس برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش اعلام خواهد شد.

با توجه به اعلامیه‌ای که در سایت سنجش منتشر شده است، اولین دوره برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی در سال گذشته در تاریخ 24 تیرماه برگزار شد. داوطلبان می‌توانستند کارت ورود به جلسه را تهیه کنند و همراه با سایر مدارک از جمله کارت ملی در جلسه آزمون شرکت کنند.

بیش تر بخوانید: انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402

مناسب است که قبل از ثبت نام در دوره فراگیر دانشگاه آزاد، داوطلبان به مطالعه دفترچه ثبت نام این دوره پرداخته و با شرایط، لیست رشته‌ها و سایر توضیحات و نکات مربوط به شرکت در این دوره آشنا شوند. این دفترچه همزمان با شروع فرآیند ثبت نام منتشر می‌شود و لینک دانلود آن در جدول زیر قرار داده شده است. البته، این دفترچه برای سال گذشته است و به محض انتشار راهنمای ثبت نام سال 1402، لینک آن فعال خواهد شد.

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد سال گذشته

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402

جهت حضور در حوزه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد، داوطلبان می بایست کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت نمایند. کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402، از طریق سایت سنجش منتشر خواهد شد.

با توجه به آخرین اطلاعیه منتشر شده توسط سایت سنجش، زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد فراگیر آزاد در سال گذشته در تاریخ 21 تیر ماه بوده است تا داوطلبان فرصت کافی برای چاپ کارت را داشته باشند. همچنین در صورت وجود هر گونه نقص در کارت ورود به جلسه، باید در زمان مقرر به مراکز رفع نقص آزمون مراجعه کنید.

با انتشار زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد فراگیر آزاد 1402، اطلاع رسانی لازم در این مقاله انجام خواهد شد.

بیش تر بخوانید: تفاوت تحصیل بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد

مشاوره درباره کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402

در مقطع کارشناسی ارشد، پذیرش دانشجو به روش‌های متنوعی انجام می‌شود، از جمله ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد، ارشد بر اساس سوابق تحصیلی و ارشد فراگیر. در این بین، روش ارشد فراگیر به دانشجو امکان ورود به رشته مورد نظر بدون نیاز به آزمون می‌دهد. پس از گذراندن یک ترم تحصیلی، دانشجو در آزمون فراگیر دانشگاه شرکت می‌کند. در صورت کسب حدنصاب مورد نیاز، مجاز به ورود به ترم بعدی می‌شود.

دانشگاه آزاد برای اولین بار در نظام آموزش عالی، کارشناسی ارشد فراگیر را برگزار می‌کند. توصیه می‌شود که داوطلبان پس از اطلاع از زمان ثبت نام ارشد فراگیر آزاد، به سایت مربوطه مراجعه کرده و دفترچه و اطلاعیه‌های منتشر شده را مطالعه نمایند.

همچنین، بهتر است داوطلبان مدارک لازم برای ثبت نام در کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 را پیش از ثبت نام تهیه کنند تا در طول فرآیند ثبت نام با مشکل مواجه نشوند. همچنین، توصیه می‌شود ثبت نام را به آخرین روزها موکول نکنند، زیرا سایت ممکن است شلوغ شود و امکان ثبت نام در این فرآیند به خطر بیافتد.

پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد، داوطلبان می‌توانند برای دریافت نتایج خود به سایت اعلام نتایج ارشد فراگیر آزاد مراجعه کنند و با نمرات دروس و رتبه خود آشنا شوند.

بیش تر بخوانید: انتخاب واحد دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: تغییر رشته دانشگاه آزاد

نکات مهم برای ثبت نام در کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402

در ادامه، نکاتی را که باید درباره ثبت نام در کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 در نظر بگیرید، بررسی خواهیم کرد.

  • – توجه کنید که در پذیرش دانشجویان، معدل تراز شده دوره کارشناسی به اندازه 20 درصد و نتیجه آزمون ورودی به اندازه 80 درصد اهمیت دارد. بنابراین، هنگام تکمیل فرم ثبت نام آنلاین، دقت کافی را در وارد کردن معدل داشته باشید.
  • – امکان اصلاح و درج معدل مقطع کارشناسی در زمان دریافت کارنامه نیز وجود دارد. در صورتی که نیاز به اصلاح معدل دارید، می‌توانید در زمان مربوطه اقدام لازم را انجام دهید.
  • – پس از اتمام فرآیند ثبت نام، شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود را یادداشت کنید و در دسترس خود نگه دارید.
  • – در انتخاب کد رشته امتحانی و شهرستان محل حوزه امتحانی، دقت کنید. زیرا پس از اتمام فرآیند ثبت نام، امکان ویرایش و تغییر این اطلاعات وجود نخواهد داشت.

بیش تر بخوانید: شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

 

برای مشاوره تحصیلی و دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – زمان و شرایط

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – زمان و شرایط

برچسب ها

کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ زمان ثبت نام دوره ارشد فراگیر آزاد شرایط کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1402 نحوه ثبت نام فراگیر دانشگاه آزاد فراگیر آزاد

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – زمان و شرایط

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل