تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

اعلام نتایج دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + نتایج نهایی | انتخاب رشته

📚 خلاصه ای از مقاله اعلام نتایج دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + نتایج نهایی | انتخاب رشته:

اعلام نتایج دانشگاه آزاد نتایج نهایی | انتخاب رشته

در این مقاله ندای مشاور زمان و نحوه اعلام نتایج اولیه و نهایی دانشگاه آزاد سال جاری ارائه و راهنمای تصویری و لینک مستقیم جهت مشاهده جواب کنکور آزاد قرار داده شده است.

اعلام نتایج دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + نتایج نهایی | انتخاب رشته

اعلام نتایج دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + نتایج نهایی | انتخاب رشته

تمامی داوطلبانی که پس از مشاهده کارنامه اولیه تصمیم به ثبت انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نموده‌اند، در زمان مقرر اعلام نتایج دانشگاه آزاد، می‌توانند با مراجعه به نشانی azmoon.org و استفاده از کد دسترسی دانشگاه آزاد و اطلاعات هویتی خود، جواب انتخاب رشته با کنکور آزاد خود را دریافت نمایند.

اعلام نتایج دانشگاه آزاد نتایج نهایی | انتخاب رشته

با ادغام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، این آزمون به صورت یکپارچه و هماهنگ توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود. همه متقاضیان رشته‌های محل های با آزمون دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد می‌بایست در این آزمون شرکت نمایند. پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری توسط سازمان سنجش، مسیر متقاضیان دانشگاه آزاد جدا می‌شود و مراحل بعدی انتخاب رشته و اعلام نتایج این دانشگاه از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می‌شود.

معمولاً نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد، چند هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته این دانشگاه در سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org قرار می‌گیرد. این جواب نشان دهنده رشته محل قبولی داوطلبان می‌باشد. در ادامه مقاله، به جزئیاتی مانند زمان و نحوه اعلام نتایج دانشگاه آزاد پرداخته شده است.

نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1402 ( نتایج کنکور )

☑️ در این بخش زمان و نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری و همچنین نحوه اعتراض به نتایج اولیه بیان شده است. در ادامه مطلب نیز نتیجه نهایی دانشگاه آزاد 1402 یا همان نتیجه انتخاب رشته نیز بطور کامل بیان می شود.

زمان اعلام نتایج اولیه دانشگاه آزاد 1402 – 1403

با توجه به یکپارچه بودن کنکور سراسری، نتایج اولیه تمامی متقاضیان دانشگاه‌های سراسری از جمله (روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان) و دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود. به سوالی که می‌پرسید که نتایج کنکور دی ماه کی منتشر می‌شود، می‌توان اشاره کرد که نتایج اولیه کنکور دی ماه در اوایل اسفند ماه سال جاری به‌روزرسانی خواهد شد. همچنین، نتایج کنکور تیر ماه نیز در نیمه اول مرداد ماه سال آینده اعلام خواهد شد.

در صورتی که داوطلب رتبه قابل قبولی را برای شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد کسب کرده باشد، در انتهای کارنامه، یک کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای او تعریف می‌شود. این کد به معنای اجازه داوطلب برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد است.

نتایج اولیه دانشگاه آزاد سال گذشته در دهه اول مرداد ماه از طریق سایت سنجش منتشر شد. طبق مطالبی که در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال جاری آمده است، نتایج اولیه نوبت اول (دی ماه) کنکور سراسری دانشگاه آزاد در همان نیمه اول اسفند ماه و نتایج اولیه نوبت دوم (تیر ماه) کنکور سراسری در نیمه دوم مرداد ماه اعلام خواهد شد.

نحوه دریافت نتایج کنکور دانشگاه آزاد” 1402 بطور خلاصه

برای دانش‌آموزانی که در آزمون دانشگاه آزاد شرکت کرده‌اند، مانند شرکت‌کنندگان آزمون سراسری، لازم است که کارت امتحانی اولیه خود را از وبسایت سازمان سنجش دریافت کنند.

دانش‌آموزانی که به رتبه مجاز دست یافته‌اند، می‌توانند در انتهای کارت امتحانی خود یک کد دسترسی برای انتخاب رشته در دانشگاه آزاد مشاهده کنند.

سپس باید مراحل باقی‌مانده را در وبسایت سنجش دانشگاه آزاد انجام داده و به آدرس اینترنتی azmoon.org مراجعه کنید. اگر بخواهیم مراحل مشاهده پاسخنامه آزمون دانشگاه آزاد را به ترتیب توضیح دهیم، به شرح زیر خواهد بود:

 • 1. وارد کردن آدرس وبسایت sanhesh.org
 • 2. کلیک بر روی اطلاعیه اعلام نتایج دانشگاه آزاد و سراسری.
 • 3. باز کردن صفحه و وارد کردن اطلاعات مربوطه (می‌توانید از یکی از سه روش موجود برای دریافت کارت امتحانی استفاده کنید).
 • 4. دریافت کارنامه

نحوه مشاهده نتایج کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

برای دسترسی به نتایج انتخاب رشته در کنکور دانشگاه آزاد، داوطلبان باید اقدامات خود را از طریق وبسایت دانشگاه آزاد انجام دهند.

1 اولین قدم این است که به وبسایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد با آدرس azmoon.iau.ac.ir یا azmoon.org مراجعه کنید و گزینه “اعلام نتیجه آزمون سراسری 1401 دانشگاه آزاد اسلامی” را انتخاب کنید.

مشاهده نتایج کنکور دانشگاه آزاد مرحله 1

2 شما باید شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد (کد دسترسی انتخاب رشته) و کد ملی خود را در فیلدهای مربوطه وارد کنید و دکمه “ورود” را فشار دهید.

مشاهده نتایج کنکور دانشگاه آزاد مرحله 2

✔ توجه: افرادی که به تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در این دانشگاه علاقه‌مند هستند، باید در زمان مقرر به وبسایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و پس از ورود به لینک “نتایج نهایی آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال 1401″، اطلاعات مورد نیاز را برای دریافت نتایج وارد کنند.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ (نتایج انتخاب رشته )

در این بخش زمان و نحوه مشاهده نتایج نهایی یا همان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1402 بطور کامل بیان شده است.

برای داوطلبانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ دارند، پس از اتمام مهلت انتخاب رشته، می‌توانند چند هفته بعد به وبسایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کرده و پس از وارد کردن کد ملی و اطلاعات مورد نیاز، نتایج نهایی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ را مشاهده کنند. معمولاً اعلام نتایج در اواخر ماه شهریور انجام می‌شود.

در رابطه با مشاوره درباره نتایج نهایی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲، افرادی که با توجه به کارنامه اولیه آزمون کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ شده‌اند، باید پس از تکمیل فرم انتخاب رشته و اولویت‌بندی رشته‌های مورد علاقه خود، در زمان اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، به وبسایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کرده و پاسخ‌نامه آزمون را مشاهده کنند.

معمولاً نتایج دانشگاه آزاد همزمان با اعلام نتایج انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری منتشر می‌شود. پذیرفته‌شدگان این مرحله از پذیرش دانشگاه آزاد باید براساس جدول زمان‌بندی اعلام شده در وبسایت هر دانشگاه، برای ثبت نام به دانشگاهی که قبول شده‌اند مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم، مراحل ثبت نام را انجام دهند.

داوطلبانی که در زمان مقرر نمی‌توانند نتایج آزمون را مشاهده کنند و ثبت نام نهایی آنلاین و تحویل مدارک حضوری را در دانشگاه آزاد انجام ندهند، قبولی آن‌ها لغو خواهد شد. به دلیل اهمیت بالای این موضوع، در ادامه به بررسی زمان و روش مشاهده پاسخ‌نامه نهایی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ پرداخته شده است.

زمان اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

درباره زمان اعلام نتایج نهایی رشته‌های با آزمون در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، معمولاً چند هفته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته در دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲، اعلام می‌شود و این اطلاعات به صورت آنلاین از طریق وبسایت azmoon.org در دسترس قرار می‌گیرد. در سال گذشته، نتایج نهایی دانشگاه آزاد در اواخر ماه شهریور اعلام شد.

متقاضیان می‌توانند با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ و کد ملی خود، به اعلام نتایج دانشگاه آزاد دست یابند.

در حال حاضر، اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ هنوز انجام نشده است و پس از تعیین تاریخ دقیق، این اطلاعات به شما اطلاع داده خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج نهایی دانشگاه آزاد 1402

در راستای مشاهده نتایج نهایی انتخاب رشته در دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، داوطلبان می‌بایست به صفحه کاربری خود در وبسایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند و نتایج پذیرفته شدگان نهایی را بررسی نمایند. این فرآیند از طریق مراحل زیر صورت می‌گیرد.

?  برای شروع، به وبسایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ir یا azmoon.org مراجعه کنید و بر روی گزینه “اعلام نتیجه آزمون سراسری ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد اسلامی” کلیک کنید.

مشاهده نتایج نهایی دانشگاه آزاد مرحله 1

?  در مرحله اول اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد، شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و کد ملی خود را در قسمت مشخص شده وارد کرده و دکمه “ورود” را فشار دهید.

مشاهده نتایج نهایی دانشگاه آزاد مرحله 2

روش ثبت اعتراض به نتایج نهایی دانشگاه آزاد 1402

در صورتی که داوطلبان نسبت به نتایج خود اعتراض دارند، می‌توانند بر اساس راهنمای زیر اقدام به ثبت اعتراض خود در سامانه ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد کنند.

? لطفا به وبسایت azmoon.org مراجعه کرده و بر روی “ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد” در آدرس ticket.azmoon.iau.ac.ir کلیک کنید.

اعتراض به نتایج نهایی دانشگاه آزاد مرحله 1

? با راهنمایی صفحه ای که به شما معرفی می‌شود و فقط به افراد مجاز دسترسی دارند، آشنا شوید و پس از مطالعه، بر روی “خروج” کلیک کنید.

اعتراض به نتایج نهایی دانشگاه آزاد مرحله 2

? فیلدهای خالی را با اطلاعات مربوطه پر کنید، مانند “نام کاربری” که معادل کد ملی شماست و “رمز عبور” که قبلاً تعیین کرده‌اید. سپس بر روی “ورود” کلیک کنید.

اعتراض به نتایج نهایی دانشگاه آزاد مرحله 3

لطفا توجه داشته باشید که اگر عضویتی در سامانه مذکور ندارید، قبل از انجام مراحل فوق، باید ابتدا فرآیند ثبت نام خود را با انتخاب گزینه “ثبت نام” و وارد کردن کد ملی و انتخاب رمز عبور، انجام دهید.

نحوه اعتراض به نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

در میان شرکت‌کنندگان در آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، احتمالاً افرادی هستند که اعتراض خود را به نتایج اعلام شده دارند و تمایل به بررسی دوباره دارند. این افراد می‌توانند از طریق راهنمای تصویری زیر، با مراجعه به سامانه ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد، اعتراض خود را ثبت کنند.

توجه: اگر هنوز در سامانه ثبت درخواست الکترونیکی ثبت نام نکرده‌اید، باید قبل از انجام مراحل زیر، فرآیند ثبت نام خود را انجام دهید. (شامل ثبت نام، وارد کردن کد ملی و انتخاب رمز عبور)

☑️ مراحل ثبت نام اعتراض به دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

1. به وبسایت azmoon.org مراجعه کنید و گزینه “ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد” را در آدرس ticket.azmoon.iau.ac.ir انتخاب کنید.

اعتراض به نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد مرحله 1

2. اطلاعات این قسمت را مطالعه کنید و سپس گزینه “خروج” را انتخاب کنید.

اعتراض به نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد مرحله 2

3. “نام کاربری” و “رمز عبور” را در فیلدهای مربوطه وارد کنید و سپس روی گزینه “ورود” کلیک کنید.

اعتراض به نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد مرحله 3

بیشتر بخوانید: ورود به سامانه اعلام نتایج دانشگاه آزاد

نکات مهم درباره اعلام نتایج و پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد 1402

 1. پس از اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد، یک کارنامه نهایی منتشر می‌شود که به وسیله آن داوطلبان می‌توانند اطلاعات خود (رتبه، تراز، آخرین رتبه پذیرفته شده و غیره) را بررسی کنند.
 2. داوطلبانی که به عنوان پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه آزاد در نظر گرفته می‌شوند، باید به وبسایت azmoon.org مراجعه کرده و با رجوع به “راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد 1402″، در زمان مشخصی به سایت واحد دانشگاهی که قبول شده‌اند، وارد شوند و اطلاعیات مربوط به تاریخ، زمان، شهریه، مدارک و روش ثبت نام در آن سایت را مطالعه کنند.
 3. لطفا توجه داشته باشید که عدم مراجعه داوطلبان ذخیره به سایت دانشگاه آزاد در زمان مقرر، به عنوان انصراف در نظر گرفته می‌شود.
 4. همچنین، افرادی که نتیجه مطلوب خود را در این آزمون کسب نکرده‌اند، می‌توانند در سال بعد تلاش کنند و یا در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنند.
 5. توجه: بعضی از واحدهای دانشگاه آزاد ممکن است داشتن مراحل اینترنتی قبل از ثبت نام اصلی باشند. بنابراین، توصیه می‌شود به اطلاعیه‌های دانشگاه محل قبولی دقت کنید تا در فرایند ثبت نام به شما کمک شود.

✔ در حال حاضر، پذیرش بدون کنکور در بیش از 85٪ از رشته‌های دانشگاهی، از جمله دانشگاه‌های آزاد، بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد. دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشجویان بدون کنکور را پذیرش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

کارنامه نهایی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

در فرایند اعلام نتایج دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، یک کارنامه به نام “کارنامه نهایی آزاد” منتشر می‌شود. این کارنامه شامل وضعیت داوطلبان نسبت به سایر داوطلبان در هر رشته (تراز، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده) است و مکانیزمی برای تعیین جایگاه هر داوطلب در هر رشته نسبت به دیگر داوطلبانی که همان رشته را انتخاب کرده‌اند، فراهم می‌کند.

لطفا توجه داشته باشید که اطلاعات موجود در کارنامه پذیرفته شدگان شامل انتخاب‌های داوطلبان تا محل قبولی در دانشگاه آزاد است. همچنین، در کارنامه داوطلبانی که در هیچ رشته محلی پذیرفته نشده‌اند و عنوان مردود درج شده است، تمام انتخاب‌های داوطلبان به آنها نمایش داده می‌شود.

☑️ لازم به ذکر است که داوطلبانی که پس از اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در هیچ رشته محلی قبول نشدند، می‌توانند برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند. آنها می‌توانند در ثبت نام کنکور سراسری سال آینده شرکت کنند یا در برنامه ثبت نام بدون کنکور سال بعد، مانند ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲، ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲ و دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ شرکت کنند.

اعلام نتایج دانشگاه آزاد مرتبط با کنکور 1402

☑️ نتایج سایر آزمون های ثبت نامی که با کنکور دانشگاه آزاد 1402 مرتبط هستند در زیر قرار داده شده است.

زمان اعلام نتایج دانشگاه آزاد بدون کنکور 1402

بدون کنکور و تنها با توجه به سوابق تحصیلی، دانشگاه آزاد در سال‌های اخیر شرایطی را فراهم کرده است تا علاقه‌مندان بتوانند در مقاطع کاردانی یا کارشناسی تحصیل کنند. ثبت نام در این رشته‌ها در نیمسال‌های اول و دوم (مهر و بهمن) انجام می‌شود.

بنابراین، اعلام نتایج دانشگاه آزاد برای هر یک از این نیمسال‌ها نیز متفاوت است. متقاضیان واجد شرایط بعد از دریافت دفترچه انتخاب رشته و مطالعه آن، باید به اولویت‌بندی بپردازند. در سال تحصیلی ۱۴۰۲ نیز شاهد اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته برای ورودی‌های مهرماه در تاریخ ۲۴ مهرماه بودیم. داوطلبان با مراجعه به وبسایت سازمان سنجش، کارنامه خود را دریافت می‌کردند.

در مورد ثبت نام بدون کنکور در نیمسال بهمن، نتایج در نیمه دوم مردادماه اعلام شد و متقاضیان پس از ورود به سامانه azmoon.net باخبر شدند که آیا پذیرفته شده‌اند یا خیر.

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 1402

بعد از اعلام نتایج دانشگاه آزاد و شناخت افرادی که قبول شده‌اند، تمام واحدهای دانشگاه با بررسی تعداد قبولی‌ها و مقایسه آن با ظرفیت‌های دانشگاه، تعداد جای خالی را مشخص می‌کنند. همین موضوع درباره دانشگاه آزاد نیز صدق می‌کند و سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه لیست رشته‌های تکمیل ظرفیت را در زمان معینی اعلام می‌کند.

بدین ترتیب، فرصت بسیار خوبی برای افرادی که رتبه مجاز را کسب کرده‌اند اما قبول نشده‌اند، فراهم می‌شود تا فرصت خود را برای قبولی در دانشگاه را دوباره سنجیده کنند. این فرایند عموماً در نیمسال اول تحصیلی انجام می‌شود و اسامی افرادی که قبول شده‌اند نیز در تاریخ‌های مشخصی می‌توانند جواب کنکور دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت را ببینند. البته نتایج تکمیل ظرفیت رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در سال تحصیلی ۱۴۰۲ در نیمسال دوم، یعنی در تاریخ ۴ اسفندماه منتشر شد.

تمام مراحل انتخاب رشته و دریافت نتیجه به صورت آنلاین انجام می‌شود، اما در صورت قبولی، برای تحویل مدارک باید حضوری به دانشگاه مراجعه کنید.

نحوه انتخاب رشته بعد از زمان اعلام نتایج دانشگاه آزاد 1402

پس از دریافت نتایج اولیه از وبسایت سازمان سنجش، متقاضیان دانشگاه آزاد باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دریافت و به ترتیب الویت، کد رشته‌های محل مورد نظر خود را انتخاب کنند. معمولاً دانشگاه در اطلاعیه‌ای پس از اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد، زمان دقیق انتخاب رشته را مشخص می‌کند، و در سال ۱۴۰۲ شاهد آن بودیم که این کار قبل از پایان مهلت انتخاب رشته سراسری انجام شد.

برای این منظور، متقاضیان می‌توانند به وبسایت azmoon.org مراجعه کرده و ۱۰۰ کد رشته محل را به ترتیب الویت انتخاب کنند. لازم به ذکر است که انتخاب رشته‌های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و دامپزشکی به صورت مجزا و در وبسایت سازمان سنجش قابل انجام است. مراحل انتخاب رشته به ترتیب زیر است:

 1. جستجوی آدرس اینترنتی iau.ac.ir تا وارد صفحه اصلی شوید.
 2. روی گزینه “انتخاب رشته ازمون سراسری سال ۱۴۰۲” کلیک کنید.
 3. کد ملی و کد دسترسی را وارد کنید.
 4. هزینه انتخاب رشته را به صورت آنلاین پرداخت کنید.
 5. کد رشته‌های مورد نظر خود را وارد کنید و در نهایت تایید کنید. توجه کنید که کد رهگیری را تا اعلام نتایج نگهدارید.

✔ برای داوطلبانی که مایل به تحصیل در دانشگاه آزاد هستند، مراحل انتخاب رشته در این دانشگاه دارای اهمیت است. برای داشتن یک انتخاب رشته دقیق و بی‌نقص، می‌توانند از راهنمای جامع انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده کنند تا در انتخاب‌هایشان با اشتباهات معمول در این مسئله مواجه نشوند.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد

نکاتی به پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد 1402

پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه آزاد باید طبق راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ که در وبسایت azmoon.org منتشر می‌شود، در زمان مقرر به سایت واحد دانشگاهی قبولی مراجعه کنند و اطلاعیه‌های منتشر شده شامل تاریخ و زمان، مدارک، روش و شهریه دانشگاه آزاد و شهریه علی‌الحساب برای ثبت نام را مطالعه کنند.

در سال گذشته، ثبت نام اولیه در دانشگاه آزاد از طریق سامانه آموزشیار صورت گرفت و داوطلبان باید پس از ثبت نام اولیه و ارسال مدارک شناسایی، به صورت حضوری به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه کرده و ثبت نام نهایی را انجام می‌دادند. توجه داشته باشید که عدم ثبت نام در این مرحله به عنوان انصراف از تحصیل در دانشگاه در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، به اطلاعیه‌های دانشگاه محل قبولی و سایت آموزشیار توجه کنید.

✔ با طراحی سایت آموزشیار دانشگاه آزاد،پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد می‌توانند در سایت آموزشیار، عملیات انتخاب واحد، پرداخت شهریه،مشاهده نمرات و … انجام دهند.

بیشتر بخوانید: سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

اعلام نتایج دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + نتایج نهایی | انتخاب رشته

اعلام نتایج دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + نتایج نهایی | انتخاب رشته

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

اعلام نتایج دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + نتایج نهایی | انتخاب رشته

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل