تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی { آموزش گام به گام هم آوا }

📚 خلاصه ای از مقاله مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی { آموزش گام به گام هم آوا }:

مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی

تمامی مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه علمی کاربردیبه همراه مدارک موزد نیاز برای فارغ التحصیلی و آموزش نحوه صدور گواهی موقت فارغ التحصیلی علمی کاربردی

مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی { آموزش گام به گام هم آوا }

مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی { آموزش گام به گام هم آوا }

دانشجویانی که در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل می‌کنند و تمام واحدهای درسی را با موفقیت گذرانده و در تمامی دروس قبول شوند، میتوانند مراحل فارغ‌التحصیلی خود را در سایت “هم آوای علمی کاربردی”، که در آدرس edu.uast.ac.ir قرار دارد، انجام داده و مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی را به صورت آنلاین و حضوری به دانشگاه ارائه نمایند.

مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی

فرآیند فارغ‌التحصیلی و تسویه حساب دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی به صورت کامل در سایت “هم آوای علمی کاربردی” انجام می‌شود. در صورتی که دانشجویان مراحل مربوطه را به درستی پیگیری کنند و مدارک آنها توسط دانشگاه تأیید شود، قادر خواهند بود گواهی موقت پایان تحصیلات دوره مربوطه را از دانشگاه علمی کاربردی دریافت نمایند.

برای دریافت گواهی موقت، دانشجویان باید با مراحل فارغ‌التحصیلی آشنا باشند. در این مقاله، مراحل فارغ‌التحصیلی دانشگاه علمی کاربردی، مدارک مورد نیاز برای فارغ‌التحصیلی دانشگاه علمی کاربردی و روند صدور گواهی موقت فارغ‌التحصیلی دانشگاه علمی کاربردی به طور کامل توضیح داده شده است.

مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

قبل از اتمام تحصیل، با مراجعه به دبیرخانه و بررسی پرونده تحصیلی خود، از کامل بودن مدارک فارغ‌التحصیلی خود اطمینان حاصل کنید.

 1. برای اطمینان از گذراندن تمامی دروس و واحدهای دوره کاردانی یا کارشناسی، به سایت مراجعه کنید.
 2. در صورتی که نمرات معادل‌سازی دارید، برای اطمینان از ثبت نمرات در سیستم، به سامانه آموزشی خود مراجعه کنید و در صورت عدم ثبت، این مسئله را به کارشناس مربوطه اعلام کنید.
 3. دانشجویان انتقالی یا مهمان باید تمامی مدارک مربوطه را در پرونده خود داشته باشند، از جمله فرم‌های تأیید شده انتقال/مهمان با مهر و امضاء مراکز مبدأ و مقصد، ریز نمرات و یا کارنامه‌ی ترم‌ها با امضای مرکز مبدأ، و مدارک کامل شناسنامه و تحصیلی.
 4. بعد از دریافت نمره از سوی استاد و ثبت در سیستم، دانشجویانی که ترم آخر را به‌صورت معرفی با استاد گذرانده‌اند، برای اعلام فارغ‌التحصیلی و اطمینان از گذراندن تمامی دروس، به امور فارغ‌التحصیلان مراجعه کنند.
 5. در صورت داشتن وام کمک هزینه تحصیلی (صندوق رفاه) یا هرگونه بدهی مالی به دانشگاه، پس از تسویه حساب با واحد مربوطه، فرم تأیید شده را در پرونده تحصیلی خود قرار دهید و به تائید تمامی کارشناسان مربوطه برسانید.
 6. برای پیگیری صدور مدرک گواهی موقت، حداقل باید ۶ ماه از تاریخ فارغ‌التحصیلی شما گذشته باشد.
 7. برای دریافت گواهی موقت، پس از اطمینان از صدور آن، فرم تسویه حساب را دریافت کرده و پس از تکمیل آن، به تائید تمامی کارشناسان مربوطه برسانید و شخصاً به امور فارغ‌التحصیلان مراجعه کنید.

بیش تر بخوانید: آموزش استعلام مدرک دانشگاه علمی کاربردی

روند صدور گواهی فارغ‌التحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی

 • برای دریافت مدرک تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی، دانشجویان رشته‌های مختلف باید پس از اتمام ترم‌های تحصیلی خود، بدهی خود را با واحدهای مختلف دانشگاه تسویه کرده و با ارسال مدارک مورد نیاز و درخواست فارغ‌التحصیلی به دانشگاه علمی کاربردی، مراحل فارغ‌التحصیلی را طی کنند.
 • در سامانه هم‌آوای دانشگاه علمی کاربردی، دانشجویان در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانند مراحل مربوط به فارغ‌التحصیلی و دریافت گواهی موقت را مشاهده کرده و با تکمیل فرم‌های مربوطه، سایر مراحل فارغ‌التحصیلی را پیش ببرند.
 • دانشجویانی که تسویه حساب دانشگاه را انجام داده و بدهی بابت شهریه دانشگاه علمی کاربردی ندارند و مدارک مورد نیاز را به دانشگاه ارائه کرده‌اند، گواهی موقت صادر می‌شود و می‌توانند برای دریافت گواهی موقت تحصیلی خود اقدام کنند. گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی نشان می‌دهد که دانشجو دروس مربوط به دوره تحصیلی خود را با موفقیت گذرانده و مشکلی برای فارغ‌التحصیل شدن وی وجود ندارد.
 • در سایت هم‌آوای علمی کاربردی، بعد از ورود به پورتال هم‌آوا دانشگاه علمی کاربردی، دانشجویان می‌توانند مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهی موقت را مشاهده کنند و پس از ارائه مدارک به دانشگاه، گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی را دریافت کنند.
 • با استفاده از گواهی موقت فارغ‌التحصیلی دانشگاه علمی کاربردی، می‌توانید در آزمون‌های استخدامی شرکت کنید و یا در کنکور مقاطع بالاتر شرکت کنید. پس از آماده شدن مدرک اصلی دانشگاه علمی کاربردی، باید نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

بیش تر بخوانید: اعتراض به نمرات علمی کاربردی در سایت هم آوا

سامانه خدمات فارغ‌التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی

سایت کانون دانش آموختگان یا به عبارت دیگر سامانه فارغ‌التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی با دامنه uast.ac.ir، امکاناتی را برای ثبت اطلاعات فارغ‌التحصیلان، دریافت کدرهگیری ثبت نام و اصلاح اطلاعات ورودی فارغ‌التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی و دریافت پرینت فراهم می‌کند.

هدف از ایجاد سامانه فارغ‌التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی، برقراری و حفظ ارتباط مداوم بین فارغ‌التحصیلان و ایجاد فرصتی برای آشنایی و بهره‌برداری بهتر از منابع علمی-فرهنگی اعضای آن می‌باشد.

واقعیتاً، کانون دانش آموختگان یک سازمان غیرانتفاعی، غیرسیاسی و غیردولتی است که با حمایت مستقیم فارغ‌التحصیلان، اساتید و مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی و سایر حامیان تشکیل شده است و به منظور گسترش ارتباطات اجتماعی و فرهنگی بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی فعالیت می‌کند.

بیش تر بخوانید: سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی

ثبت درخواست فارغ‌التحصیلی در سامانه هم‌آوا

برای انجام مراحل فارغ‌التحصیلی، دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی باید پس از دریافت نمرات نهایی تمامی دروس دوره کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته خود در سامانه هم‌آوا با آدرس edu.uast.ac.ir، درخواست فارغ‌التحصیلی خود را ثبت کنند و با ارائه مدارکی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، به واحد فارغ‌التحصیلان مرکز مراجعه کنند:

 • تاییدیه تحصیلی و ریزنمرات مقطع پیشین
 • کپی کارت پایان خدمت
 • کپی کارت ملی
 • کپی مدرک مقطع پیشین (برای دوره کاردانی، مدرک دیپلم و برای دوره کارشناسی، مدرک کاردانی)
 • کپی تمامی صفحات شناسنامه
 • دو قطعه عکس 4×3 پرسنلی با پشت زمینه سفید

بیش تر بخوانید: انتقالی گرفتن از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد

صدور گواهی موقت در دانشگاه جامع علمی کاربردی

برای دریافت گواهی موقت در دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشجویانی که دروس مصوب خود را با موفقیت به اتمام رسانده‌اند، باید مراحل زیر را طی کنند:

 1. ارائه اصل مدرک دیپلم برای دانشجویان مقطع کاردانی
 2. ثبت درخواست فارغ‌التحصیلی در سامانه هم آوا و پرداخت هزینه صدور گواهی موقت
 3. دریافت کد رهگیری از سایت مرکز
 4. تسویه حساب مالی بر اساس پرداخت‌های ۸۵٪ و ۱۵٪
 5. ارائه اصل مدرک کاردانی برای دانشجویان مقطع کارشناسی
 6. تاییدیه دیپلم برای دانشجویان کاردانی و تاییدیه مدرک کاردانی برای دانشجویان کارشناسی
 7. ارائه اصل کارت دانشجویی
 8. ارائه یک نسخه کامل از صفحات شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت
 9. ارائه ۶ عدد عکس 4*3
 10. اطمینان از کامل بودن نمرات

با رعایت این مراحل، دانشجویان می‌توانند به دریافت گواهی موقت خود بپردازند.

بیش تر بخوانید: انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

پیگیری گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی

به منظور اطلاع از وضعیت صدور دانشنامه، اگر پس از شش ماه از تاریخ صدور گواهی موقت شما گذشته باشد، می‌توانید اقدامات لازم را انجام دهید.

همچنین، صدور دانشنامه فوری نیز برای افرادی که قصد اعزام به خارج از کشور، بازنشستگی یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند، با ارائه مدارک کامل و به صورت فوری و در طول 24 ساعت انجام خواهد شد.

دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی می‌توانند از طریق ورود به بخش پیگیری وضعیت صدور گواهی موقت، مراحل صدور و وضعیت گواهی موقت خود را پیگیری نمایند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

امکانات سامانه هم‌آوا دانشگاه علمی کاربردی

برای انجام بسیاری از امور مربوط به دانشجویی و آموزش، می‌توانید از طریق پورتال “hamava” اقدام کنید. لیست خدمات و امکانات ارائه شده در این پورتال عبارتند از:

 1. مشاهده نمرات پایان ترم هر درس و ریز نمرات
 2. مشاهده تاریخ و ساعت برگزاری امتحانات
 3. امکان ارائه درخواست انصراف از تحصیل
 4. درخواست فارغ‌التحصیلی
 5. دریافت گواهی اشتغال به تحصیل
 6. دریافت کارت ورود به جلسه برای شرکت در آزمون
 7. درخواست انتقالی و میهمانی به واحد دانشگاهی دیگر
 8. انجام پرداخت شهریه ثابت و متغیر و تسویه حساب ترم
 9. اصلاح مشخصات دانشجویی
 10. دسترسی به نیمرخ تحصیلی که حاوی اطلاعات دروس پیش‌نیاز و هم‌نیاز برای انتخاب واحد است
 11. مشاهده برنامه هفتگی و برنامه کلاسی برای حضور در دانشگاه
 12. درخواست انتقالی و میهمانی به واحد دانشگاهی دیگر
 13. مشاهده کارنامه موقت که حاوی نمرات نیمسال موردنظر است. در صورت عدم رضایت از نمره خود، می‌توانید اعتراض خود را در این بخش ثبت کنید تا بررسی شود.
 14. انتخاب واحد درسی
 15. دسترسی به اطلاعات شخصی، شامل اطلاعات شناسنامه‌ای، وضعیت نظام وظیفه آقایان، اطلاعات تماس و آدرس و غیره
 16. مشاهده کارنامه مالی دانشجو که شامل مبلغ شهریه ثابت و متغیر و سابقه پرداخت‌ها می‌باشد.

بیش تر بخوانید: سامانه هم آوا

راهنمای گام به گام سامانه هم آوا

لطفاً مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: به سامانه هم آوا در آدرس اینترنتی “edu.uast.ac.ir” مراجعه کنید و نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید تا وارد پورتال شخصی دانشجو شوید. نام کاربری شما باید کد ملی و کلمه عبور شما باید شماره دانشجویی باشد.

مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی بخش 1

مرحله ۲: در بالای صفحه سمت راست، گزینه “دسترسی” را انتخاب کنید.

مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی بخش 2

مرحله ۳: از میان آیکون های نمایش داده شده، گزینه “انتخاب واحد” را انتخاب کنید.

مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی بخش 3

مرحله ۴: لیست دروس قابل انتخاب را مشاهده کنید و دروس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مرحله ۵: برای مشاهده جزئیات هر درس، بر روی درس مورد نظر خود کلیک کنید. جزئیات شامل استاد، ساعت و روز برگزاری کلاس خواهد بود.

مرحله ۶: در صورت هماهنگی ساعت درس با برنامه هفتگی خود، درس را به لیست دروس اخذ شده خود اضافه کنید.

مرحله ۷: لیست دروس اخذ شده را بررسی کنید و در صورت صحت آن، بر روی گزینه “ثبت نهایی” کلیک کنید. این مراحل به شما امکان می‌دهد به راحتی واحد‌های موردنظر خود را در سامانه هم آوا انتخاب کنید.

بیش تر بخوانید: رشته های علمی کاربردی

اهداف کانون فارغ التحصیلان علمی کاربردی

از جمله اهداف مهم کانون فارغ التحصیلان علمی کاربردی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بکارگیری استعدادها، توانایی‌ها، تجربه و تخصص دانش‌آموختگان به منظور بهره‌برداری از آنها
 • برقراری ارتباط علمی بین اعضا و ایجاد فضایی برای ارتقاء علمی و تکمیل دانش و تجربه تخصصی اعضا
 •  فعالیت‌های دیگر این کانون شامل ایجاد کتابخانه، ایجاد سایت علمی، برگزاری همایش‌های آموزشی، صنفی، فرهنگی و غیره است که می‌تواند زمینه‌های رشد و بهره‌مندی اعضا را فراهم سازد.
 •  برقراری ارتباط و تعامل سازنده بین همکاران فعال در عرصه‌های مختلف علمی و اجرایی کشور
 •  حضور مؤثر اعضا (دانش‌آموختگان) در عرصه‌های فرهنگی جامعه، به ویژه جامعه دانشگاهی
 •  ایجاد زمینه‌ای مناسب برای توسعه، تعمیق و ارتقاء ارتباطات فرهنگی با سایر مراکز علمی و تحقیقاتی کشور
 •  معرفی اعضا کانون به منظور استفاده از تسهیلات مختلفی که از طریق دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه علمی کاربردی

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی { آموزش گام به گام هم آوا }

مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی { آموزش گام به گام هم آوا }

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی { آموزش گام به گام هم آوا }

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل