تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا علمی کاربردی

📚 خلاصه ای از مقاله بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا علمی کاربردی:

بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا

آموزش تصویری بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا و زمان و نحوه آپلود مدارک تحصیلی و اطلاعات تحصیلی در سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی بیان شده است.

بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا علمی کاربردی

بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا علمی کاربردی

برای داوطلبان پذیرفته شده در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی مهر و بهمن 1402 که به عنوان پذیرفته نهایی این دانشگاه معرفی شده‌اند، مراحل بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا و تشکیل پرونده دانشجویی خود را در مدت زمان تعیین شده انجام دهند.

آخرین مرحله از پذیرش در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی 1402 بر اساس سوابق تحصیلی است. داوطلبان پذیرفته شده باید در مدت زمان تعیین شده، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند، مدارک مورد نیاز را ارائه دهند و علاوه بر تایید صحت اطلاعات ثبت نام، علاقه خود به تحصیل در رشته قبولی را اعلام کنند.

بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا

داوطلبان پذیرفته شده در هر یک از رشته‌های تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی سال 1402 باید پرونده الکترونیکی دانشجویی خود را در سامانه هم آوا تکمیل کنند. برای این منظور، داوطلبان باید مدارک خود را در سامانه هم آوا علمی کاربردی بارگذاری کنند.

فرآیند ثبت نام و بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا برای پذیرفته شدگان کاردانی و کارشناسی از تاریخ ۱۲ مهر آغاز شده و تا تاریخ ۱۷ مهر ادامه خواهد داشت.

به منظور تسهیل فرآیند ثبت نام داوطلبان پذیرفته شده در نیمسال اول و دوم دانشگاه علمی کاربردی سال جاری، در اینجا زمان و نحوه بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا علمی کاربردی توضیح داده شده است.

بیش تر بخوانید: سامانه هم آوا

زمان بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

هر ساله، دانشگاه جامع علمی کاربردی بسیاری از دانشجویان را در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور پذیرفته می‌کند. متقاضیان این دانشگاه می‌توانند همزمان با انتشار دفترچه بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی، شرایط لازم را مطالعه کنند و رشته(های) مورد نظر خود را انتخاب کرده و در صورت پذیرش، در یکی از نیمسال‌های اول و دوم برای ثبت نام اقدام کنند.

در دانشگاه علمی کاربردی، ثبت نام به دو صورت حضوری و غیرحضوری (انترنتی) انجام می‌شود. بنابراین، پس از اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی، دانشجویان باید ابتدا ثبت نام نهایی خود را به صورت آنلاین و سپس حضوری تکمیل کنند و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

در مرحله ثبت نام آنلاین، بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا انجام می‌شود. هم آوا، سامانه اصلی دانشگاه علمی کاربردی است که برای امور دانشجویی مانند ثبت نام، انتخاب واحد، حذف و اضافه، دریافت کارنامه، اعتراض و سایر فرآیندهای مربوطه قابل استفاده است. در ادامه، با نحوه ورود و استفاده از این سامانه برای ثبت نام بیشتر آشنا خواهیم شد.

بیش تر بخوانید: مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی

راهنمای بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا

داوطلبانی که نام آنها در میان نام‌های پذیرفته شدگان رشته‌های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در ماه‌های مهر و بهمن سال 1402 قرار گرفته‌اند، باید در مهلت تعیین شده توسط دانشگاه، با مراجعه به وب‌سایت هم آوا، برای ثبت نام و تکمیل اسناد اقدام کنند.

وب‌سایت هم آوا، سامانه‌ای یکپارچه برای امور دانشجویی در تمامی واحدهای آموزشی این دانشگاه است. دانشجویان جدیدالورودی که میخواهند ثبت نام نهایی خود را انجام دهند، پس از ورود به وب‌سایت هم آوا، باید گزینه “ثبت نام پذیرفته شدگان کاردانی/کارشناسی 1402” را انتخاب کرده و اطلاعات مورد نیاز را طبق دستورالعمل زیر وارد کنند.

 • نام کاربری برای ورود به وب‌سایت هم آوا: کد ملی داوطلب
 • رمز عبور برای ورود به وب‌سایت هم آوا: شماره شناسنامه داوطلب

با وارد کردن این اطلاعات و تایید آنها توسط سیستم، به صفحه ثبت نام و فرم اطلاعات دانشجویی هدایت می‌شوند. در این قسمت، هر داوطلب باید با انتخاب نوبت و دقیقه‌ای، هر قسمت از اسناد مربوطه را در آنجا آپلود کند. بخش‌های اصلی فرم اسناد هم آوا عبارتند از:

 1. بارگذاری اسکن کارت ملی
 2. بارگذاری اسکن کاربرگ ضوابط آموزشی
 3. بارگذاری اسکن تمام صفحات شناسنامه
 4. بارگذاری اسکن کاربرگ تعهد برای داوطلبان با مغایرت اطلاعات
 5. بارگذاری اسکن کاربرگ سهمیه شاغل
 6. بارگذاری اسکن مدرک دیپلم برای مقطع کاردانی
 7. بارگذاری اسکن کارت پایان خدمت یا معافیت
 8. بارگذاری اسکن عکس ۳*۴
 9. بارگذاری اسکن مدرک کاردانی برای مقطع کارشناسی ناپیوسته
 10. تکمیل اطلاعات شخصی

داوطلبان برای بارگذاری اسناد مربوطه به هر یک از این موارد، باید با انتخاب گزینه “بارگذاری” یا “آپلود”، با کلیک بر روی دکمه “افزودن”، اسکن اسناد مورد نظر را از میان فایل‌های موجود در سیستم انتخاب کرده و با تایید آن، آن را در وب‌سایت هم آوا آپلود کنند و این فرآیند را تا بارگذاری آخرین سند ادامه دهند.

بیش تر بخوانید: آموزش استعلام مدرک دانشگاه علمی کاربردی

در صورتی که امکان بارگذاری مدارک به سامانه هم آوا وجود نداشته باشد، چاره‌ای وجود دارد؟

همانطور که پیشتر ذکر شد، پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه علمی کاربردی باید قبل از مراجعه به مرکز آموزش، مدارک خود را بارگذاری کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنند. اما اگر به هر دلیلی امکان بارگذاری در سامانه هم آوا وجود نداشت، می‌توانید مدارک اصلی را به کارشناس آموزش تحویل دهید.

به هر حال، حتماً باید مدارک تا پایان ترم اول بارگذاری شوند. در غیر این صورت، تا آخرین جلسه کلاس‌ها، پیامی نسبت به نقص مدارک تحصیلی نمایش داده خواهد شد. باید توجه داشت که اگر بارگذاری تا مهلت تعیین شده انجام نشود، کارت ورود به جلسه برای دانشجو صادر نخواهد شد و از شرکت در امتحانات محروم خواهد شد.

بیش تر بخوانید: اعتراض به نمرات علمی کاربردی در سایت هم آوا

مدارک لازم برای بارگذاری در سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

 1. 1. برای داوطلبان نظام قدیم متقاضی مقطع کاردانی: دیپلم کامل متوسطه یا گواهی آن
 2. 2. برای داوطلبان نظام جدید متقاضی مقطع کاردانی: دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه یا گواهی پایان دوره سه ساله نظام جدید
 3. 3. برای داوطلبان مقطع کارشناسی: مدرک کاردانی
 4. 4. عکس 3 * 4 با رویکرد تمام رخ و تهیه شده در سال جاری
 5. 5. تصویر شناسنامه به همراه اصل آن برای مطابقت
 6. 6. تصویر کارت ملی به همراه اصل آن برای مطابقت
 7. 7. فرم تأییدیه معدل برای فارغ‌التحصیلانی که موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات نشده‌اند
 8. 8. گواهی اشتغال به کار با امضا و مهر بالاترین مقام مسئول، آخرین فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی
 9. 9. مدرک نظام وظیفه برای داوطلبان مرد

با استفاده از این مشخصات در فرآیند ثبت نام اینترنتی و حضوری، داوطلبان می‌توانند مدارک خود را بارگذاری کرده و فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

بیش تر بخوانید: سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی

راهنمای گام به گام برای بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا

 • 1. ابتدا آدرس اینترنتی edu.uast.ac.ir را در موتور جستجوگر خود وارد کنید.
 • 2. سپس با توجه به مقطعی که در آن پذیرفته شده‌اید، لینک “ثبت نام پذیرفته شدگان کاردانی یا کارشناسی” را انتخاب کنید.
 • 3. پس از کلیک بر روی لینک، به صفحه “ثبت نام پذیرفته شدگان جدید الورود” هدایت می‌شوید. در این مرحله، نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور (شماره شناسنامه) خود را ثبت کنید تا وارد سامانه شوید.
 • 4. پس از ورود به سامانه، نام و نام خانوادگی شما در بالای صفحه سمت چپ نمایش داده می‌شود.
 • 5. برای بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا، می‌توانید برای تکمیل اطلاعات شخصی، عکس آپلود کنید و کپی کارت ملی، تمامی صفحات شناسنامه، کارت پایان خدمت و معافیت، گواهی موقت/دانشنامه، کاربرگ 103، کاربرگ 101، کاربرگ 218 و کاربرگ 104 را آپلود کنید.

نحوه بارگذاری هر یک از این موارد به ترتیب توضیح داده شده است.

تکمیل فرم اطلاعات فردی در سامانه هم آوا

برای تکمیل فرم اطلاعات فردی در سامانه، شما باید تمامی اطلاعات شناسنامه و سوابق تحصیلی خود را با مدارک اصلی تطابق دهید. سپس فیلدهای قابل ویرایش را پر کرده و روی دکمه “ثبت فرم” کلیک کنید.

توجه 1: بخشی از اطلاعات قابل ویرایش نیست، زیرا قبلاً توسط داوطلب در سایت سازمان سنجش وارد شده‌اند و نیازی به وارد کردن آنها مجدداً نیست.

توجه 2: اگر در فرم تکمیل اطلاعات فردی با اشتباهی مواجه شدید، می توانید در زمان ثبت نام حضوری، مراتب را به مرکز آموزشی اطلاع دهید. اما توصیه می شود حتماً موارد مورد نیاز را بررسی و تصحیح کنید، زیرا مسئولیت و عواقب ناشی از عدم تصحیح موارد بر عهده شما خواهد بود.

توجه 3: در صورت وجود عدم تطابق در مواردی مانند معدل کل، نوع مدرک تحصیلی یا سهمیه قبولی پذیرفته شدگان، باید کاربرگ 104 را که مربوط به تعهد برای پذیرفته شدگان با عدم تطابق است، بارگذاری و تکمیل کنید.

بارگذاری عکس در سامانه هم آوا

یکی از موارد ضروری در بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا، بارگذاری عکس فرد است. عکس باید وضوح و کیفیت کافی داشته باشد و ترجیحاً جدیدترین عکس باشد.

برای بارگذاری عکس، گزینه “آپلود عکس” را انتخاب و بر روی “دکمه افزودن” کلیک کنید. توجه کنید که باید هر دو صفحه عکس را بارگذاری

کنید. اندازه عکس باید حداکثر 300*400 و حجم آن حداکثر 300 کیلوبایت با فرمت JPG باشد.

بارگذاری کپی کارت ملی و شناسنامه در سامانه هم آوا

برای بارگذاری کپی کارت ملی، بر روی گزینه “کپی کارت ملی” کلیک کرده و با انتخاب “دکمه افزودن”، پشت و روی کارت ملی خود را در سامانه بارگذاری کنید. اندازه حداکثر تصویر 300*400 و حجم آن حداکثر 300 کیلوبایت با فرمت JPG است. توجه کنید که برای بارگذاری صفحه پشت کارت ملی، دکمه افزودن را دوباره فشار دهید.

این روند را برای بارگذاری تمام صفحات شناسنامه انجام دهید. همه صفحات باید بارگذاری شوند و اندازه و حجم قبلی حفظ شود.

توجه: در هنگام بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا، بارگذاری یکی از مدارک کارت ملی و کپی شناسنامه کفایت می کند. اما باید تا پایان سال تحصیلی، تمام مدارک مورد نیاز را از طریق همین سایت ارائه دهید.

بار گذاری کارت پایان خدمت در سامانه هم آوا

برای ارسال کارت خدمت یا معافیت، باید گزینه “افزودن” را انتخاب کرده و عکس پشت و روی کارت را ارسال کنید. اندازه و حجم تصویر باید مطابق با استانداردهای قبلی باشد و فرآیند بارگذاری پشت کارت نیز همانند قبل است.

بارگذاری گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه در سامانه هم آوا

این قسمت برای بارگذاری دیپلم، از جمله نظام قدیم و جدید، در نظر گرفته شده است. برای این مرحله نیز باید توصیه‌های فوق را رعایت کنید.

توجه: اگر گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه به نام شما صادر نشده است، باید فرم 102 که مربوط به تأیید معدل دانش‌آموزان بدون گواهینامه پایان تحصیلات است، را تکمیل کنید. همچنین، بارگذاری گواهینامه پیش دانشگاهی لازم نیست.

بیش تر بخوانید: انتقالی گرفتن از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد

تعریفی از فرم‌های مورد اشاره در سامانه هم آوا

 1. فرم 101 (سهمیه شاغل): اگر شما در لیست پذیرفته شدگان سهمیه شاغل قرار دارید، ابتدا گزینه “لطفاً قبل از آپلود فایل، اینجا را دانلود کنید” را کلیک کنید. سپس فرم 101 را تکمیل و با انتخاب گزینه “افزودن” آن را بارگذاری کنید. اگر این فرم قبلاً هنگام ثبت نام آنلاین در سازمان سنجش تکمیل شده باشد، دیگر نیازی به تکمیل مجدد آن نیست و فقط فرم تکمیل شده را بارگذاری کنید.
 2. فرم 102: این فرم برای افرادی است که گواهی پایان دوره متوسطه خود را دریافت نکرده‌اند. البته اگر این فرم قبلاً در زمان ثبت نام در سازمان سنجش تکمیل شده باشد، فقط باید فرم تکمیل شده را بارگذاری کنید.
 3. فرم 218: در این فرم، دانشجو موظف است که تمامی ضوابط آموزشی مذکور در آن را مطالعه کند و با کلیک بر روی گزینه “تایید”، اعلام کند که همه ضوابط و مقررات آموزشی موجود در فرم را رعایت می‌کند.
 4. فرم 104 (تعهد برای پذیرفته شدگان دارای مغایرت): اگر در هنگام بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا یا تکمیل اطلاعات شخصی با مغایرتی مواجه شدید، می‌توانید ابتدا گزینه “لطفاً قبل از آپلود فایل، اینجا را دانلود کنید” را کلیک کرده و فرم 104 را دانلود کنید. سپس آن را تکمیل کرده و بارگذاری کنید.

بیش تر بخوانید: انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا علمی کاربردی

بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا علمی کاربردی

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا علمی کاربردی

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل