تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام آزمون ای پی تی EPT – زمان و سایت english.iau.ac.ir

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام آزمون ای پی تی EPT – زمان و سایت english.iau.ac.ir:

ثبت نام آزمون EPT

توضیحات جامع درباره زمان و نحوه ثبت نام آزمون ای پی تی ۱۴۰۲ به همراه راهنمای تصویری و شرایط، مشاوره ثبت نام آزمون EPT برای داوطلبان دکتری آزاد 1402 بیان شده است.

ثبت نام آزمون ای پی تی EPT – زمان و سایت english.iau.ac.ir

ثبت نام آزمون ای پی تی EPT – زمان و سایت english.iau.ac.ir

هر سال، در کشورمان، آزمون‌های زبان داخلی و خارجی مختلفی برگزار می‌شوند. این آزمون‌ها به متقاضیان اجازه می‌دهند تا با توجه به نیازهای خود، در هر یک از آن‌ها شرکت کنند و در صورت کسب نمره قبولی، مدرک مربوطه را دریافت نمایند. یکی از سازمان‌های مهمی که آزمون‌های زبان را در ایران برگزار می‌کند، دانشگاه آزاد است. این دانشگاه امکان ثبت نام در آزمون EPT را از طریق سامانه خود فراهم کرده است.

متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری در ایران را دارند، باید دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشند. اگر شخصی توانایی کسب نمره قابل قبول در آزمون‌های بین‌المللی TOEFL یا IELTS را داشته باشد، بهتر است در این آزمون‌ها شرکت کند، زیرا این آزمون‌ها اعتبار بیشتری دارند. در صورتی که متقاضی توانایی کسب نمره حد نصاب مورد نیاز در آزمون‌های TOEFL یا IELTS را نداشته باشد، می‌تواند در آزمون MSRT، آزمون MHLE یا آزمون EPT شرکت کند.

برای ورود مستقیم به وب سایت ثبت نام و اعلام نتایج آزمون EPT دانشگاه آزاد کلیک نمایید.

ثبت نام آزمون EPT

زمان ثبت نام برای آزمون زبان EPT دانشگاه آزاد در دوره مرداد از ۲ تا ۹ مرداد و در دوره شهریور از ۶ تا ۱۳ شهریور می‌باشد.

به طور کلی، انتخاب نوع آزمون زبان انگلیسی وابسته به دانشگاهی است که متقاضی در آن قصد تحصیل دارد. در صورتی که شخصی متقاضی تحصیل در رشته‌های زیرمجموعه وزارت بهداشت باشد، بهتر است در آزمون MHLE شرکت کند. اگر متقاضی تحصیل در رشته‌های غیرپزشکی باشد، می‌تواند در آزمون MSRT شرکت کند. در پایان، اگر شخصی دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد است، بهتر است در آزمون EPT که توسط همین دانشگاه برگزار می‌شود، شرکت کند. در این مقاله، به بررسی زمان، روش، شرایط، نمره و مشاوره برای ثبت نام در آزمون EPT پرداخته می‌شود.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون تافل

تاریخ ثبت نام آزمون EPT

دانشگاه آزاد برای آزمون زبان انگلیسی EPT تقریباً یک بار در هر شهر مختلف برگزار می‌کند. زمان ثبت نام آزمون EPT حدود یک ماه قبل از تاریخ برگزاری آن است و متقاضیان حدود یک هفته فرصت دارند تا ثبت نام خود را انجام دهند.

به عنوان مثال، زمان ثبت نام آزمون EPT در ماه فروردین معمولاً در اسفند ماه است و زمان ثبت نام آزمون EPT در ماه اردیبهشت معمولاً در ماه فروردین است و غیره. دانشگاه آزاد هر سال تقویم زمانی آزمون‌های EPT برای سال جاری را در سامانه ثبت نام آزمون EPT به نشانی english.iau.ac.ir/ept اعلام می‌کند. البته، تغییرات در جدول زمانبندی ممکن است و از طریق اطلاعیه‌های منتشر شده در سایت مذکور اطلاع‌رسانی می‌شود.

زمان ثبت نام آزمون زبان EPT دانشگاه آزاد در دوره مرداد از ۲ تا ۹ مرداد و در دوره شهریور از ۶ تا ۱۳ شهریور می‌باشد.

اشخاصی که قصد شرکت در آزمون زبان انگلیسی EPT دانشگاه آزاد را داشته‌اند، اما ثبت نام خود را انجام نداده‌اند، می‌توانند در آزمون MSRT که تحت نظارت وزارت علوم برگزار می‌شود، شرکت کنند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون تولیمو

آموزش تصویری ثبت نام در آزمون EPT سال ۱۴۰۲

همانطوری که اشاره شد، این آزمون تحت نظر دانشگاه آزاد برگزار می‌شود. برای آگاهی از اخبار و مشخصات منتشر شده در این زمینه، باید به بخش آزمون‌های زبان سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنید. دستورالعمل ثبت نام را در راهنمای زیر مشاهده خواهید کرد.

1. به سایت ثبت نام به نشانی english.iau.ac.ir مراجعه کنید و گزینه “سامانه ثبت نام آزمون EPT” را از سمت چپ صفحه انتخاب کنید.

ثبت نام آزمون ای پی تی

2. در این بخش، وارد بخش “ثبت نام در آزمون” شوید.

ثبت نام آزمون ای پی تی EPT

3. پس از ورود به صفحه مربوطه، شماره دانشجویی خود را به همراه کد امنیتی، در جعبه نمایش داده شده وارد کنید و سپس بر روی گزینه “ورود به مرحله ثبت نام” کلیک کنید.

زمان ثبت نام آزمون EPT

4. در صفحه باز شده، ابتدا باید عکس پرسنلی خود را بارگذاری کنید و سپس نوع آزمون خود (EPT) را مطابق تصویر زیر انتخاب کنید. توجه داشته باشید که تمام اطلاعات مورد نیاز در فرم ثبت نام را به طور صحیح و دقیق پر کنید.

زمان ثبت نام آزمون ای پی تی

5.پس از تکمیل اطلاعات مورد نیاز، کد امنیتی ارائه شده را در جعبه مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

نحوه ثبت نام آزمون EPT

6. پس از بررسی اطلاعات، بر روی گزینه “تایید و پرداخت هزینه آزمون” کلیک کنید.
7. در این مرحله، به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک ملت هدایت خواهید شد.
8. در صفحه باز شده، اطلاعات کارت بانکی خود را برای پرداخت هزینه ثبت نام وارد کنید.
9. در صورتی که عملیات پرداخت با موفقیت انجام شود، صبر کنید تا به سامانه آزمون EPT منتقل شوید.
10. پس از تکمیل پرداخت، شماره شناسایی مربوطه به شما نمایش داده خواهد شد و همچنین یک ایمیل حاوی اطلاعات پرداخت به آدرس ایمیلی که در فرم ثبت نام وارد کرده‌اید، ارسال خواهد شد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون MHLE

شرایط ثبت نام در آزمون EPT

در صورتی که شخصی قصد تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد را دارد، بهتر است از بین آزمون‌های تافل، آیلتس، MSRT، Tolimo و…، در آزمون زبان انگلیسی EPT که مختص دانشگاه آزاد است، شرکت نماید.

شرایط ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی دانشگاه آزاد هیچ الزام خاصی ندارد. کافی است فرد داوطلب دانشجوی دکتری یا یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد باشد تا اجازه ثبت نام در آزمون EPT را دریافت کند. در غیر این صورت، اجازه ثبت نام در این آزمون را نخواهد داشت.

توجه: لازم به ذکر است که مدرک زبان دانشگاه آزاد فقط در واحدهای همین دانشگاه اعتبار دارد و در دانشگاه‌های سراسری یا خارج از کشور قابل قبول نیست.

داوطلبانی که تمایل به شرکت در آزمون زبان انگلیسی EPT دارند، می‌توانند با مراجعه به لینک زیر اطلاعات کاملی درباره زمان برگزاری آزمون EPT را کسب نمایند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون MSRT

میزان نمره قبولی در آزمون EPT

حداقل نمره قبولی در آزمون EPT بر اساس اعلامیه‌های منتشر شده در سال قبل، برابر با 50 از 100 می‌باشد. بنابراین، نمراتی که کمتر از 48 امتیاز به دست آورده باشند همچنان قابل قبول هستند. اما برای افرادی که در سال 1402 در دسته‌های شاهد و ایثارگری قرار دارند، امتیاز قبولی از 35 تا 28 نیز قابل قبول خواهد بود.

به‌علاوه، نتایج آزمون EPT به صورت یک کارنامه شامل جزئیات کامل منتشر خواهد شد. این کارنامه معمولاً یک هفته پس از برگزاری آزمون از طریق سایت english.iau.ac.ir قابل مشاهده و چاپ است.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون آیلتس

هزینه ثبت نام در آزمون EPT در سال 1402

همانند سایر آزمون‌ها، آزمون EPT نیازمند پرداخت هزینه‌ای برای شرکت در آن است. با توجه به تورم سالانه کشور، مقدار این هزینه در هر سال تغییر می‌کند. براساس اطلاعات موجود در سایت english.iau.ac.ir، هزینه ثبت نام در آزمون EPT برای سال 1402 به مبلغ 225 هزار تومان تعیین شده است. این مبلغ باید در مراحل نام نویسی پرداخت شود؛ در غیر اینصورت، درخواست ثبت نام داوطلب رد خواهد شد.

منابع و مواد آزمون EPT در سال 1402

برای موفقیت و کسب حد نصاب علمی در آزمون EPT، داوطلبان باید از منابع معتبر مرتبط با آزمون آگاهی حاصل کنند و در مطالعه آن‌ها کوشش نمایند. همچنین، آشنایی با بودجه‌بندی و مواد سوالات به داوطلبان امکان می‌دهد تا با تمرکز و برنامه‌ریزی صحیح، به درستی با آزمون مقابله کنند.

مواد آزمون EPT شامل سرفصل‌های انگلیسی و تعداد سوالات هر بخش است. شرکت‌کنندگان با آگاهی کامل از مواد، می‌توانند مطالب را با ترتیب اولویت‌بندی شخصی خود مطالعه کرده و زمان مناسب برای هر بخش را تعیین کنند. مواد آزمون برای نوبت اردیبهشت ماه سال 1402 در جدول زیر قابل مشاهده است. در صورت وجود تغییرات در مواد آزمون برای سال 1402، مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

منابع آزمون ای پی تی

منابع آزمون EPT

مشاهده نتایج آزمون EPT

نتایج ثبت نام در آزمون EPT، پس از حدود دو هفته از برگزاری آزمون، در قالب یک کارنامه قابل دریافت است. شرکت‌کنندگان برای مشاهده کارنامه خود باید به سایت اعلام نتایج آزمون EPT به آدرس english.iau.ac.ir/ept مراجعه کنند.

برای دریافت کارنامه EPT سال 1402، لازم است شماره پرونده‌ای که در زمان ثبت نام دریافت کرده‌اید را به همراه کد ملی و شماره شناسنامه خود در بخش مربوطه برای اعلام نتایج وارد کنید.

نکات مهم و مشاوره در ثبت نام آزمون EPT

برای داوطلبانی که موفق به ثبت نام در سامانه ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد شده و شناسه پرداخت را دریافت کرده‌اند، توصیه می‌شود که حداقل ۲ روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون EPT به سایت مربوطه مراجعه کنند و برای مشاهده و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون زبان انگلیسی دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

در سامانه ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد، منابع آزمون زبان اعلام شده‌اند و متقاضیان می‌توانند با تهیه منابع مذکور خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند تا در نهایت بتوانند نمره قبولی در آزمون EPT را دریافت کنند.

میزان و زمان پیشنهادی برای مطالعه، جهت کسب نمره دلخواه در این آزمون، با توجه به میزان دانش زبانی هر فرد متفاوت است. اما اگر فرد از پراکنده‌خوانی خودداری کند و صرفاً با توجه به توصیه و تجربه مشاوران حوزه آزمون‌های زبان دکتری برنامه‌ریزی کند، می‌تواند در مدت زمان کوتاهی به نمره مطلوب دست پیدا کند.

اعتبار مدرک زبان EPT در داخل کشور، از زمان صدور آن به مدت دو سال است. همچنین تعداد شرکت در این آزمون محدودیت خاصی ندارد و داوطلبان می‌توانند تا زمان کسب نمره مورد نظر در کلیه آزمون‌ها شرکت کنند.

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی از دیگر خدمات سامانه ندای مشاور می توانید استفاده نمایید ، همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

ثبت نام آزمون ای پی تی EPT – زمان و سایت english.iau.ac.ir

ثبت نام آزمون ای پی تی EPT – زمان و سایت english.iau.ac.ir

برچسب ها

ثبت نام EPT ثبت نام آزمون EPT ثبت نام آزمون زبان انگلیسی EPT ثبت نام آزمون زبان ای پی تی ثبت نام آزمون زبان دانشگاه آزاد ثبت نام آزمون زبان انگلیسی زمان ثبت نام آزمون EPT نحوه ثبت نام آزمون EPT زمان امتحان زبان دانشگاه آزاد

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام آزمون ای پی تی EPT – زمان و سایت english.iau.ac.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل