تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور ETPNU – زمان و شرایط

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور ETPNU – زمان و شرایط:

ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور

توضیحات جامع درباره زمان و نحوه ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور ETPNU 1402 آموزش تصویری ثبت نام و همچنین تمامی شرایط و ضوابط و زمان ثبت نام بیان شده است.

ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور ETPNU – زمان و شرایط

ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور ETPNU – زمان و شرایط

اشخاصی که برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری نیاز به مدرک زبان معتبر دارند، می‌توانند در فرآیند ثبت‌نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور در دوره ۱۴۰۲ شرکت کنند. این آزمون توسط مرکز سنجش دانشگاه پیام نور در چهار نوبت سالانه برگزار می‌شود و متقاضیان می‌توانند در بازه‌های زمانی مشخصی ثبت‌نام خود را برای این آزمون انجام دهند.

دانشجویان مقطع دکتری باید تسلط کافی به زبان انگلیسی را برای درک بهتر منابع درسی و مقالات علمی چاپ شده در ژورنال‌های بین‌المللی داشته باشند. به همین دلیل، دانشگاه‌هایی که دانشجویان دکتری را پذیرش می‌دهند، از آن‌ها درخواست می‌کنند تا قبل از برگزاری آزمون جامع دکتری، یک مدرک زبان معتبر ارائه کنند.

ثبت‌نام در دوره چهل و چهارم آزمون زبان پیام نور ۱۴۰۲ آغاز شده است و تا تاریخ ۲۲ خردادماه ادامه خواهد یافت. برای ثبت‌نام، لطفاً کلیک کنید.

برای ورود مستقیم به سایت ثبت نام روی لینک کلیک نمایید.

ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور

بنابراین، دانشگاه پیام نور برای ارائه بهترین خدمات به دانشجویان دکتری خود، دوره‌ای آزمون زبان ETPNU برگزار می‌کند. داوطلبانی که نمره حدنصاب قبولی در این آزمون را کسب کرده‌اند، می‌توانند تحصیلات دکتری خود را ادامه دهند. جزئیات ثبت‌نام در آزمون زبان دانشگاه پیام نور، هزینه‌ها و بودجه‌بندی مربوطه در ادامه آمده است.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون تافل

معرفی وبسایت ثبت نام در آزمون ETPNU

برای شرکت در این آزمون، ابتدا باید داوطلبان فرآیند ثبت نام خود را به صورت آنلاین تکمیل کنند. بنابراین، در زمان مقرر باید به وبسایت مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور با آدرس etpnu.exam.ir مراجعه کرده و با پرداخت هزینه آزمون و خرید شماره پرونده مربوط، فرآیند ثبت نام خود را آغاز کنید.

همچنین، حضور در محل برگزاری آزمون نیازمند داشتن کارت ورود به جلسه است که این کارت نیز از طریق وبسایت مذکور در دسترس قرار می‌گیرد. علاوه بر این، برای مشاهده نتایج آزمون، باید وارد وبسایت ذکر شده شده و با وارد کردن اطلاعات ثبت نام خود، به صفحه کاربری شخصی دسترسی یافته و کارنامه خود را دریافت کنید.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون تولیمو

ساختار و بودجه‌بندی آزمون زبان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

آزمون ETPNU، که به عنوان آزمون تافل دانشگاه پیام نور شناخته می‌شود، از ۱۰۰ سوال چهارگزینه‌ای تشکیل شده است. از این تعداد سوال، ۳۰ سوال مربوط به گرامر و دستور زبان (Grammer)، ۳۰ سوال به واژگان و معنای کلمات (Vocabulary) و ۴۰ سوال به درک مطلب (Reading) اختصاص دارند.

کسب حداقل نمره ۵۰ از ۱۰۰ امری محوری در ثبت‌نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور ETPNU است. به عبارت دیگر، دانشجویان شاهد و ایثارگر با کسب نمره ۴۰ نیز می‌توانند مورد پذیرش قرار گیرند. علاوه بر این، دانشجویانی که بیش از ۸۰% نمره قبولی در این آزمون را کسب کرده‌اند، می‌توانند به صورت مشروط در آزمون جامع دکتری شرکت کنند.

داوطلبان آزمون دکتری باید علاوه بر داشتن مدرک معتبر انگلیسی، تسلط کافی به سوالات جامع دکتری را داشته باشند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون MHLE

آموزش تصویری ثبت نام آزمون ETPNU

یکی از شرایط ضروری برای شرکت در آزمون جامع دکتری، دریافت یکی از مدارک انگلیسی معتبر قبل از تاریخ برگزاری آزمون مذکور است. افرادی که قصد شرکت در آزمون ETPNU را دارند، باید در زمان مشخص به وب‌سایت مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور به آدرس azmoon.pnu.ac.ir مراجعه کنند و پس از مطالعه اطلاعیه‌های موجود، مراحل نامگذاری خود را با رعایت مراحل زیر انجام دهند. همچنین، می‌توانید سوالات خود را درباره این موضوع با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در میان بگذارید.

1. ابتدا وارد وب‌سایت azmoon.pnu.ac.ir شده و سپس بر روی گزینه “لینک ثبت نام دوره سی و سوم آزمون زبان دکتری تخصصی ETPNU در مهر ماه 99” کلیک کنید.

ثبت نام آزمون زبان ETPNU

2. در صفحه باز شده، بر روی عبارت “ثبت نام آزمون” کلیک کنید.

ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور ETPNU

3. در مرحله بعد، مجدداً گزینه “ثبت نام آزمون” را انتخاب کنید.

آزمون زبان دانشگاه پیام نور ETPNU

4. در این مرحله، مبلغ ۹۰,۰۰۰ تومان هزینه آزمون را با فشردن کلید “مرحله اول – خرید شماره پرونده” پرداخت کنید.

آزمون زبان ETPNU

5. در این قسمت، اطلاعات مورد نیاز را در جعبه‌های مربوطه وارد کرده و با کلیک بر روی آیکون درگاه بانکی موجود در صفحه، وجه ثبت نام را واریز کنید.

ثبت نام ETPNU

6. در مرحله بعدی، با انتخاب گزینه “مرحله دوم – تکمیل اطلاعات”، نامگذاری خود را تکمیل کنید.

ثبت نام آزمون زبان پیام نور

7. با استفاده از اطلاعات کاربری شامل “شماره پرونده” و “شناسه ملی” و فشردن کلید “تکمیل اطلاعات”، به صفحه ثبت نام هدایت می‌شوید.

آزمون زبان پیام نور ETPNU

8. در صورتی که پس از تکمیل فرآیند نامگذاری نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت شده دارید، می‌توانید با استفاده از گزینه “ویرایش اطلاعات”، تغییرات مورد نیاز را اعمال کنید.

 ETPNU

تمامی امور مربوط به شرکت در آزمون ETPNU از جمله ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج، از طریق سامانه مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور به آدرس azmoon.pnu.ac.ir صورت می‌پذیرد. همچنین، اطلاع رسانی درباره برگزاری آزمون، از جمله تاریخ و محل برگزاری آن، از طریق سامانه مذکور انجام می‌شود.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون MSRT

ضرورت شرکت در آزمون زبان دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور

در مقطع دکتری، که بیشترین تمرکز آن بر روی پژوهش است، دانشجویان نیازمند مطالعه و درک مقالات و مجلات به زبان انگلیسی هستند، زیرا بیشتر منابع مربوط به این مقطع به زبان انگلیسی می‌باشد. برای ارائه خدمات بهتر به دانشجویان سراسر کشور، آزمون زبان دکتری تخصصی پیام نور (PNUET) توسط دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود، مانند سایر دانشگاه‌های کشور.

معمولاً این آزمون در سال 6 یا 7 بار برگزار می‌شود و داوطلبان می‌توانند با ثبت نام در آزمون زبان پیام نور در مراکز مختارین این آزمون شرکت کنند. جهت آشنایی با تقویم برگزاری آزمون زبان دکتری تخصصی سال 1401 دانشگاه پیام نور (PNUET)، لطفاً به تقویم مربوطه مراجعه نمایید. اطلاع رسانی مربوط به این آزمون توسط مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور انجام می‌شود. داوطلبان برای دریافت آخرین اطلاعات می‌توانند به وبسایت این دانشگاه مراجعه کنند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون آیلتس

هزینه ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور ETPNU

برای ثبت نام در این آزمون، هزینه ثبت نام باید از طریق سایت مربوطه پرداخت شود. روش پرداخت مشتمل بر خرید سریال کارت اعتباری است. هزینه آزمون برای دوره‌های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه ثبت نام در سی و نهمین دوره آزمون زبان پیام نور که در حال برگزاری است، 1520000 ریال می‌باشد.

پرداخت هزینه باید به صورت آنلاین درون سایت Exam.pnu.ac.ir انجام شود و پس از پرداخت، شماره سریال به داوطلب ارائه می‌شود. داوطلبان بعد از خرید آنلاین، مجوز ثبت نام در سایت را خواهند داشت. اطلاعاتی که برای ثبت نام لازم است، علاوه بر شماره سریال، شامل کد ملی، نام و نام خانوادگی است.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون زبان EPT

مرحله پس از ثبت نام در آزمون زبان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

بعد از ثبت نام در آزمون زبان دانشگاه پیام نور، داوطلبان باید در زمان باقی‌مانده تا برگزاری آزمون، با مطالعه منابع، خود را برای حضور در جلسه آزمون آماده کنند. کارت ورود به جلسه آزمون زبان پیام نور نیز حدود دو هفته قبل از برگزاری آزمون در سامانه‌ای که در بالا اشاره شده، منتشر می‌شود.

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی کلیک کنید ، همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور ETPNU – زمان و شرایط

ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور ETPNU – زمان و شرایط

برچسب ها

ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور نحوه ثبت نام آزمون ETPNU راهنمای ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ مراحل ثبت نام آزمون زبان ETPNU هزینه ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور ETPNU – زمان و شرایط

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل