تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام آزمون MSRT ام اس آر تی – زمان ، سایت و نحوه

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام آزمون MSRT ام اس آر تی – زمان ، سایت و نحوه:

ثبت نام آزمون MSRT

توضیحات جامع درباره آزمون زبان انگلیسی MSRT مانند نحوه ثبت نام در آزمون MSRT و همچنین ساختار آزمون MSRT ، زمان ثبت نام آزمون ام اس آر تی ، شرایط و آموزش ثبت نام و مشاوره قبولی در این آزمون بیان شده.

ثبت نام آزمون MSRT ام اس آر تی – زمان ، سایت و نحوه

ثبت نام آزمون MSRT ام اس آر تی – زمان ، سایت و نحوه

آزمون زبان با نام MSRT در سال ۱۴۰۲ برگزار شده است و یکی از آزمون‌های زبانی محسوب می‌شود. این آزمون امکان ثبت نام برای داوطلبانی را فراهم می‌کند که از جمله آن‌ها دانشجویان دکتری می‌باشند و با قبولی در آن، مدرک MSRT را دریافت می‌کنند. زمان ثبت نام در آزمون MSRT معمولاً یکبار در ماه اعلام می‌شود و این اعلان از طریق وبسایت سجاد دانشجویی ارائه می‌گردد.

ثبت نام آزمون MSRT

? در سال‌های اخیر، ارزش مدرک دکتری در کشور ما افزایش یافته است. داوطلبان برای اخذ عنوان دکتری ملزم به شرکت در آزمون زبان ملی یا آزمون زبان بین‌المللی هستند. روش انتخاب آزمون و نحوه آمادگی آن بسته به رشته تحصیلی، دانشگاه مورد نظر و هدف فرد متفاوت است. بسیاری از داوطلبان، بدون آگاهی کافی از نوع و اعتبار آزمون‌ها، وقت و انرژی خود را برای آمادگی در آزمون‌های بین‌المللی مانند TOEFL یا IELTS صرف می‌کنند. در حالی که شرکت در آزمون‌های زبان داخل کشور به طور قابل توجهی آسان‌تر از سایر آزمون‌های بین‌المللی است.

برای ثبت نام در آزمون MSRT، روی لینک کلیک کنید.

? بدیهی است شناسایی هدف از تحصیل و کسب مدرک زبان کاری بسیار آسان است و می‌تواند به صرفه‌جویی در وقت و انرژی داوطلب کمک کند. آزمون زبان MSRT از جمله آزمون‌های پرطرفدار در بین ایرانیان است که در تمامی دانشگاه‌های کشور اعتبار دارد. در ادامه به بررسی زمان و روش ثبت نام در این آزمون خواهیم پرداخت.

معرفی آزمون زبان MSRT

? آزمون MSRT یا آزمون زبان انگلیسی MSRT یکی از جامع‌ترین آزمون‌های زبانی است که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات در ایران برگزار می‌شود. این آزمون توسط دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشگاه‌های آزاد اسلامی قبول می‌شود.

? این آزمون به صورت 10 دوره در سال برگزار می‌شود و هر داوطلب می‌تواند در چندین دوره از آن شرکت کند. در صورت عدم کسب نمره قابل قبول در دوره اول، داوطلب می‌تواند مجدداً در این آزمون شرکت کند. اعتبار نمره آزمون MSRT برای مدت دو سال است و در صورت نیاز به نمره آزمون پس از دو سال، داوطلب باید مجدداً در آزمون شرکت کند.

? برای ثبت نام در آزمون MSRT سال ۱۴۰۲، داوطلب باید ابتدا در سامانه آزمون MSRT یا سامانه سجاد ثبت نام کرده و پروفایل شخصی خود را ایجاد کند. پس از تکمیل قسمت اطلاعات شخصی، باید تصویری با پس‌زمینه روشن و صفحه اول شناسنامه، کارت ملی، آخرین مدرک تحصیلی و کارت دانشجویی را اسکن کرده و به پروفایل خود پیوست کند.

? حالا داوطلب می‌تواند در پروفایل خود زمان ثبت نام آزمون MSRT سال ۱۴۰۲ را بررسی کند و با توجه به آمادگی خود در آن زمان‌ها ثبت نام کند. سیستم به شما مدت زمانی را اعلام می‌کند تا هزینه آزمون MSRT را از طریق اینترنت پرداخت کنید. هزینه آزمون هر سال افزایش می‌یابد و تقریباً 120,000 تومان است.

? در صورتی که داوطلبی در آزمون MSRT ثبت نام کرده باشد و بنا به شرایط، تصمیم به تغییر تاریخ برگزاری آزمون بگیرد تا آمادگی بیشتری کسب کند، می‌تواند حداکثر تا 15 روز قبل از تاریخ برگزاری به پروفایل خود رفته و درخواست تغییر تاریخ آزمون را ارسال کند.

? انتقال آزمون MSRT تنها در دوره بعدی ممکن است و امکان انصراف از آزمون وجود ندارد.

? نتایج آزمون MSRT یک هفته پس از برگزاری اعلام می‌شود و داوطلب می‌تواند کارنامه خود را در پروفایل خود مشاهده و چاپ کند. لازم به ذکر است که هر آزمون ظرفیت محدودی دارد و بهتر است هر چه سریعتر ثبت نام کنید، زیرا در صورت دیدن پیام “ظرفیت شهر انتخابی تکمیل شده است”، فرصت شرکت در آزمون MSRT در آن تاریخ خاص وجود نخواهد داشت.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون آیلتس

زمان ثبت نام آزمون MSRT سال 1402

? با آگاهی کامل از آزمون MSRT و اطلاعات مربوطه، ممکن است سؤالاتی درباره زمان برگزاری این آزمون داشته باشید. زیرا زمان‌های قابل ثبت نام در این آزمون در تاریخ‌های مشخصی امکان‌پذیر است و به داوطلبان اعلام خواهد شد. به خصوص برای افرادی که قصد تحصیل در مقطع دکتری در داخل کشور یا موارد مشابه را دارند و تصمیم به دریافت مدرک زبان مورد نیاز دارند، زمان‌بندی این آزمون در اینجا توضیح داده خواهد شد.

? آزمون زبان MSRT هر سال بین 7 تا 9 بار برگزار می‌شود. به این معنی که در هر سال، متقاضیان چندین فرصت برای شرکت در این آزمون و دریافت مدرک زبان موردنیاز خود را خواهند داشت. زمان ثبت نام آزمون MSRT سال 1402 برای هر مرحله به مرور زمان اطلاع‌رسانی خواهد شد تا علاقه‌مندان بتوانند به سرعت ثبت نام خود را انجام دهند.

? تاکنون، تقویم برگزاری آزمون زبان MSRT منتشر نشده است، بنابراین نمی‌توان زمان دقیق ثبت نام آزمون MSRT سال 1402 را در نظر گرفت. به همین دلیل برای آگاهی از زمان دقیق هر مرحله از این آزمون، باید به سایت مربوطه مراجعه کرده و تقویم زمانبندی را بررسی کنید. با این حال، با توجه به زمان ثبت نام و برگزاری آزمون در سال‌های گذشته، می‌توان گفت که ثبت نام آن در هر فصل بین 1 تا 3 بار انجام می‌شود.

? به این معنی که شما در هر فصل سال فرصت شرکت در این آزمون و دریافت مدرک مورد نیاز را خواهید داشت. معمولاً در هر مرحله، تعیین زمان ثبت نام برای حدود 3 روز است. پس از ثبت نام، باید چند روز بعد در آزمون MSRT شرکت کنید و سپس نتایج آزمون بعد از 4 تا 5 روز اعلام خواهد شد. پس اگر نمره لازم را کسب کرده و در این آزمون پذیرفته شوید، مدرک مربوطه را دریافت خواهید کرد.

زمان ثبت نام آزمون MSRT

بیشتر بخوانید:  sanjesh.org

آموزش تصویری ثبت نام آزمون MSRT

در مطلب قبل، توضیحاتی را درباره زمان ثبت نام آزمون MSRT سال 1402 ارائه داده بودیم. حالا می‌توانید با مراجعه به پورتال مربوطه و استفاده از تقویم آزمون‌ها، در مراحل مختلف شرکت کنید. اما برخی از افراد ممکن است با روند ثبت نام در این آزمون‌ها و نحوه نام نویسی آشنا نباشند. به دلیل اهمیت این آزمون و نیاز آن برای تحصیل در مقطع دکتری و تمایل زیاد افراد به دریافت این مدرک، در این قسمت یک راهنمای کلی برای ثبت نام در آزمون MSRT ارائه می‌دهیم. با استفاده از این راهنما، به راحتی می‌توانید به سایت مربوطه بروید، ثبت نام خود را انجام دهید و همچنین نتایج آزمون خود را مشاهده کنید.

? برای ثبت نام در آزمون MSRT، باید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

۱. ابتدا وارد پورتال سامانه جامع امور دانشجویان شوید. برای این منظور، آدرس سایت portal.saorg.ir را در مرورگر خود وارد کرده و جستجو کنید.

۲. صبر کنید تا نتایج جستجو نمایش داده شود و سپس بر روی سامانه سجاد که با عنوان “سامانه سجاد” نشان داده می‌شود، کلیک کنید و به آن وارد شوید.

ثبت نام آزمون MSRT

۳. حالا وارد صفحه اصلی این سامانه شده و تصویری مشابه زیر را مشاهده خواهید کرد. برای ثبت نام در آزمون MSRT سال 1402، در این سامانه باید ثبت نام کنید. اگر قبلاً در این سامانه ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید و با استفاده از اطلاعات کاربری خود وارد شوید. اما اگر هنوز در این سامانه ثبت نام نکرده‌اید، گزینه “ثبت نام” را انتخاب کرده و مراحل مورد نیاز را انجام دهید.

سایت ثبت نام آزمون MSRT

۴. پس از انتخاب گزینه “ثبت نام” در مرحله قبل، به یک صفحه جدید هدایت خواهید شد که قوانین و نکات استفاده از سامانه سجاد را برای شما توضیح می‌دهد. این موارد را به دقت مطالعه کنید و در صورت پذیرش تمامی شرایط، تیک مربوط به “من با قوانین گفته شده موافقم” را در پایین صفحه بزنید.

نحوه ثبت نام آزمون MSRT

۵. با قرار دادن تیک در قسمت پذیرش قوانین، به مرحله بعدی ثبت نام در سامانه سجاد برای شرکت در آزمون MSRT می‌رسید. در این بخش، باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، شماره موبایل و آدرس ایمیل می‌شوند. همچنین باید یک رمز عبور برای حساب کاربری خود در این سامانه انتخاب کنید و آن را تکرار کنید. لطفاً رمز عبور خود را در جایی یادداشت کنید تا آن را فراموش نکنید. این رمز عبور برای ورود به سامانه سجاد و استفاده از خدمات آن، مانند ثبت نام در آزمون MSRT، ضروری است.

زمان ثبت نام آزمون MSRT

6. پس از ارائه اطلاعات درخواستی در مرحله قبل، شما باید روش دریافت کد فعال‌سازی را انتخاب نمایید. با فشردن گزینه‌های ‘تماس’ یا ‘پیامک’، کد به دلخواه شما ارسال خواهد شد و شما باید آن را در جعبه مربوطه وارد کنید. پس از انتخاب روش دریافت کد، کد فعال‌سازی بر روی گوشی شما ارسال می‌شود و شما باید آن را در جعبه مشخص شده وارد کنید.

تاریخ ثبت نام آزمون MSRT

7. در مرحله بعدی، نام‌نویسی در سامانه سجاد و ثبت‌نام در آزمون MSRT سال ۱۴۰۲، شامل وارد کردن کد امنیتی موجود در پایین صفحه و فشردن گزینه ‘ارسال’ است.

آزمون MSRT

8. سپس به اطلاعات تکمیلی می‌رسید. در این قسمت، باید نام پدر، شماره شناسنامه، شریال شناسنامه، وضعیت تاهل، جنسیت و وضعیت شاهد و ایثارگری را وارد کنید.

MSRT

9.پس از ورود اطلاعات تکمیلی مورد نیاز، باید تصاویر برخی مدارک را در قسمت پایین صفحه آپلود کنید. تصاویر شامل عکس پرسنلی، تصویر تمام صفحات شناسنامه و تصویر روی و پشت کارت ملی است. پس از آماده داشتن این موارد، آن‌ها را به سمت جعبه مربوطه بکشید و رها کنید. سپس گزینه ‘بعدی’ را فشار دهید.

ثبت نام آزمون ام اس آر تی

10. در ادامه، اطلاعات مقاطع تحصیلی خود را وارد کنید. در پایان، یک پیام تأییدیه ثبت‌نام حاوی نام کاربری و رمز عبور انتخابی به پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد. حالا می‌توانید با مراجعه مجدد به صفحه اصلی سامانه، بر روی گزینه ‘ورود’ کلیک کنید.

زمان ثبت نام آزمون ام اس آر تی

11. پس از آن، پنجره ورود به حساب کاربری شما نمایش داده می‌شود. نام کاربری (کد ملی) و کلمه عبور خود را در این قسمت وارد کنید و کد امنیتی را نیز وارد نمایید. سپس گزینه ‘ورود’ را فشار دهید تا به حساب کاربری خود منتقل شوید.

سایت ثبت نام آزمون ام اس آر تی

12. وارد پنل کاربری خود در سامانه شده‌اید. برای ثبت نام در آزمون MSRT، بر روی گزینه ‘آزمون زبان’ در بالا و سمت چپ صفحه کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام آزمون ام اس آر تی

13. اگر در زمان ثبت‌نام به این سایت مراجعه کرده‌اید، بخش ثبت‌نام فعال خواهد بود. از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد. بر روی گزینه ‘ثبت نام’ کلیک کنید و لینک آبی ‘ثبت نام’ را مجدداً فشار دهید.

شرایط ثبت نام آزمون ام اس آر تی

14. پس از آن، پنجره ورود به ثبت‌نام آزمون نمایش داده می‌شود. نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و کد امنیتی را در جعبه مربوطه قرار دهید. سپس گزینه ‘ورود’ را فشار دهید.

تاریخ ثبت نام آزمون ام اس آر تی

اکنون وارد سامانه ثبت‌نام آزمون MSRT سال ۱۴۰۲ شده‌اید و باید حوزه امتحانی خود را مشخص نمایید و هزینه آزمون را پرداخت کنید تا ثبت‌نام نهایی شود. پس از ثبت‌نام موفق، پیامی با مضمون ‘ثبت‌نام شما با موفقیت انجام شد’ را مشاهده خواهید کرد و یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد.

بیش تر بخوانید: سامانه سجاد

جزئیات آزمون زبان MSRT در سال ۱۴۰۲

 • آزمون زبان MSRT سال ۱۴۰۲ شامل ۱۰۰ سوال است که به مدت ۱۰۰ دقیقه برگزار می‌شود. آزمون از سه بخش تشکیل شده است و در ادامه به جزییات هر بخش می‌پردازیم. دفترچه سوالات به دو زمان توزیع می‌شود. ابتدا دفترچه بخش اول ارائه می‌شود و پس از جمع‌آوری آن، دفترچه‌ای حاوی سوالات بخش دوم و سوم توزیع می‌شود.
 • در بخش شنیداری، ۳۰ سوال مطرح می‌شود و پاسخ به آن‌ها پس از پخش سی دی و در حدود ۳۰ تا ۳۵ دقیقه زمان نیاز دارد.
 • در بخش گرامر، ۳۰ سوال مطرح می‌شود و زمان پاسخگویی برای این بخش ۲۰ دقیقه است.
 • در بخش درک مطلب، ۴۰ سوال مطرح می‌شود و زمان پاسخگویی برای این بخش ۵۰ دقیقه است.
 • نتایج آزمون MSRT شامل نمره نهایی داوطلب می‌شود و حداقل نمره قبولی برای ورود به دانشگاه‌های معتبر کشور ۵۰ است. با این حال، هر داوطلب باید بر اساس رشته و دانشگاه مورد نظرش، نمره مشخصی را کسب نماید. مهمترین نکته آن است که این آزمون نمره منفی ندارد.
 • برای آمادگی در آزمون MSRT، منابع مختلفی وجود دارد که برخی از بهترین آن‌ها عبارتند از کتاب‌ها و منابع مرجع TOEFL، کتاب 504 Essential Words For TOEFL و آزمون‌های TOEFL iBT.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون MHLE

شرایط ثبت نام در آزمون MSRT در سال ۱۴۰۲

در اینجا، مشروطیت‌ها و قوانین مربوط به ثبت نام در آزمون MSRT را برای شما توضیح خواهیم داد. این آزمون، یکی از آزمون‌های ملی زبان است که مدرک آن در تحصیلات دکتری در دانشگاه‌های معتبر داخلی لازم است. در صورتی که شما مدارک بین‌المللی زبان نداشته و قصد تحصیل در این مقطع را دارید، می‌توانید با هزینه کمتر در این آزمون شرکت کنید. اما باید به شرایط ثبت نام و شرکت در آزمون MSRT دقت کنید، زیرا عدم رعایت این شرایط می‌تواند به منع ثبت نام در آزمون یا از دست دادن هزینه ثبت نام شما منجر شود. در ادامه، مهمترین شرایط ثبت نام را برای شما آورده‌ایم.

شرایط ثبت نام در آزمون MSRT

 1. 1. ایجاد پروفایل و ثبت نام در آزمون MSRT سال ۱۴۰۲ تنها در روزها و ساعات اداری امکان‌پذیر است. در صورتی که در سایر زمان‌ها به سامانه دسترسی داشته باشید، قادر به ساخت پروفایل نخواهید بود.
 2. 2. اگر ظرفیت شهری که انتخاب کرده‌اید برای برگزاری آزمون تکمیل شده باشد، امکان افزایش ظرفیت وجود ندارد. زیرا برگزاری این آزمون به شرایط خاصی نیاز دارد، مانند سیستم صوتی و دیگر موارد. بنابراین، امکان افزایش ظرفیت وجود ندارد.
 3. 3. جابجایی آزمون فقط با آزمون‌های همان سال امکان‌پذیر است و جابجایی آزمون بین سال‌های مختلف امکان‌پذیر نیست.
 4. 4. باید به زمان ثبت نام آزمون MSRT سال ۱۴۰۲ توجه کنید؛ زیرا پس از اتمام مهلت ثبت نام، امکان نام‌نویسی وجود ندارد.
 5. 5. تایید مدارک شما پس از ساخت پروفایل توسط مدیر سامانه انجام می‌شود. در صورتی که اطلاعات شما ناقص باشد، مسئول مربوطه در بخش ارسال و دریافت پیام، نقص را به شما اعلام خواهد کرد.
 6. 6. ثبت نام در آزمون MSRT در هر مرحله تنها در صورت وجود ظرفیت خالی برای داوطلب امکان‌پذیر است.
 7. 7. در انتخاب تاریخ و مکان برگزاری آزمون، دقت کنید؛ زیرا امکان انصراف از آزمون یا تغییر زمان و مکان برگزاری آن وجود ندارد.
 8. 8. هر یک از حوزه‌های آزمون ظرفیت مشخصی دارند و به دلیل تقاضای زیاد ثبت نام، معمولاً قبل از پایان مهلت ثبت نام، ظرفیت‌ها تکمیل می‌شوند. اگر ظرفیت آزمون مورد نظر شما تکمیل شده باشد، امکان افزایش ظرفیت وجود ندارد، بنابراین توصیه می‌شود ثبت نام خود را در روزهای اولیه انجام دهید.
 9. 9. برای ثبت نام در آزمون MSRT، محدودیتی وجود ندارد و در صورت عدم قبولی در یک آزمون، می‌توانید در آزمون‌های بعدی شرکت کنید.
 10. 10. به دلیل شیوع ویروس کرونا، وضعیت برگزاری تمامی آزمون‌ها، از جمله MSRT، تحت تأثیر قرار گرفته است. در صورت لغو آزمون در استان‌های مختلف، تاریخ جدیدی برای برگزاری آن تعیین می‌شود و اطلاع‌رسانی صورت خواهد گرفت.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون تولیمو

تفاوت آزمون MSRT و آزمون MHLE چیست؟

? همانگونه که قبلاً بیان شده، آزمون MSRT توسط یک سازمان دولتی برگزار می‌شود و تمام دانشگاه‌های تحت نظارت آن سازمان، دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشگاه‌های آزاد اسلامی آن را به عنوان معیار قبولی در نظر می‌گیرند. این آزمون در جریان مصاحبه با داوطلبان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

? آزمون MHLE نیز یک آزمون زبان انگلیسی است که توسط یک سازمان دیگر برگزار می‌شود و برای گروه علوم پزشکی تعیین شده است. در واقع، محتوا و سیستم نمره دهی این دو آزمون تقریباً یکسان است، اما تفاوت آنها در محتوای لغات و متون سوالات مشاهده می‌شود. آزمون MHLE بیشتر به مباحث تخصصی و علوم پزشکی متمرکز است.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون تافل

هزینه ثبت نام در آزمون MSRT

✅ یکی از نکات حائز اهمیت برای افرادی که تمایل به ثبت نام در آزمون MSRT دارند، هزینه ثبت نام است. این موضوع بسیار مهم است زیرا آزمون MSRT رایگان نیست و داوطلبان باید در هنگام ثبت نام هزینه مربوطه را پرداخت کنند تا ثبت نام آنان به صورت نهایی انجام شود. البته باید یادآوری کرد که هزینه ثبت نام در این آزمون نسبت به آزمون‌های بین‌المللی زبان بسیار کمتر است. هزینه دقیق هر مرحله آزمون در زمان شروع ثبت نام مشخص می‌شود.

✅ در سال‌های ۹۸ و ۹۹، این هزینه حدود ۶۰ هزار تومان بوده است. اما از آبان ماه ۹۹ دو برابر شده و به ۱۲۰ هزار تومان رسیده است. هزینه ۱۲۰ هزار تومانی تا پایان سال ۱۴۰۱ ثابت بوده و برای همه آزمون‌ها اعمال می‌شود. تاکنون، درباره تغییر هزینه ثبت نام آزمون MSRT سال ۱۴۰۲ اطلاعی اعلام نشده است. اما در صورتی که تصمیم به افزایش هزینه گرفته شود، اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد. همچنین، در هنگام ثبت نام در هر آزمون، هزینه مربوطه برای داوطلبان نمایش داده می‌شود.

نکات مهم و تکمیلی ثبت نام آزمون MSRT

در این مرحله، اطلاعات مورد نیاز درباره زمان ثبت نام آزمون MSRT سال 1402 و نحوه نام‌نویسی در این آزمون را برای شما توضیح داده و شرایط لازم برای ثبت نام را نیز بیان کرده‌ایم. با این حال، هنوز نکات مهم دیگری وجود دارد که باید به آنها توجه کنید تا در ثبت نام در این آزمون با هیچ مشکلی مواجه نشوید. زیرا در بسیاری از موارد، عدم توجه به این نکات می‌تواند باعث عدم موفقیت در ثبت نام یا از دست دادن هزینه شما شود. به همین دلیل، در اینجا تعدادی از مهم‌ترین این نکات را برای شما ذکر می‌کنیم. این نکات کلیدی درباره ثبت نام آزمون MSRT که باید به آنها توجه داشته باشید، عبارتند از:

 • – امکان لغو آزمون و استرداد هزینه وجود ندارد. بنابراین قبل از ثبت نام، به این موضوع فکر کنید. البته، امکان انتقال آزمون به مراحل بعد تنها در همان سال ممکن است.
 • – زمان ثبت نام آزمون MSRT سال 1402 در هر مرحله و همچنین زمان برگزاری آزمون‌ها متفاوت است. بنابراین باید به این مسئله توجه کرده و قبل از ثبت نام، تقویم برگزاری آزمون‌ها را مطالعه کنید.
 • – در صورتی که پروفایل شما به دلیل نواقصی تأیید نشده باشد، این موارد به شما از طریق پیام اعلام می‌شود. بنابراین می‌توانید با مراجعه به بخش دریافت و ارسال پیام، در مورد اطلاعات و رفع نواقص اقدام کنید.
 • – امکان تغییر حوزه برگزاری آزمون وجود ندارد. پس در انتخاب حوزه امتحانی دقت کافی را داشته باشید.
 • – شما در آزمون MSRT هیچ محدودیتی برای ثبت نام ندارید. به عبارت دیگر، در صورت عدم قبولی در یک مرحله، می‌توانید چندین بار مجدداً در این آزمون ثبت نام کنید تا در نهایت موفق شده و مدرک مورد نیاز را دریافت کنید.
 • – نتایج آزمون‌ها معمولاً حداکثر یک هفته پس از برگزاری اعلام می‌شود و کارنامه شما در بخش “دریافت کارنامه” پروفایل قرار می‌گیرد. بنابراین با مراجعه به این بخش، می‌توانید کارنامه خود را دریافت و درباره قبولی یا عدم قبولی خود مطلع شوید.
 • – پرداخت هزینه ثبت نام آزمون MSRT به صورت آنلاین انجام می‌شود. کافی است اطلاعات یک کارت بانکی دارای رمز پویا را در اختیار داشته و از طریق آن به پرداخت هزینه بپردازید.
 • – آزمون زبان MSRT شامل 100 سوال است و نمره آن از 100 محاسبه می‌شود. برای قبولی و دریافت مدرک، باید حد نصاب مورد نیاز را کسب کنید.
 • زیرا بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا از طریق وب‌سایت آزمون MSRT ثبت نام کنند، هنگامی که زمان ثبت نام فرا می‌رسد، ترافیک این وب‌سایت به شدت افزایش می‌یابد و این ممکن است باعث شلوغی و مشکل در آزمون شود. بنابراین، بهترین کار این است که در اولین فرصت و همزمان با اعلام زمان ثبت نام در این آزمون، شما نیز ثبت نام خود را انجام دهید.
 • همچنین، قبل از زمان ثبت نام در آزمون MSRT، با روش کار با وب‌سایت ثبت نام در این آزمون آشنا شوید تا مراحل ثبت نام را به سرعت پشت سر بگذارید. همچنین، بهتر است مدارک لازم برای ثبت نام را از پیش آماده کنید و تمامی امور را به آخرین لحظه نیاورید.
 • افرادی که حداقل نمره 50 را در این آزمون کسب کنند، می‌توانند گواهی قبولی خود را دریافت کنند؛ در غیر این صورت، آنها می‌توانند در دوره‌های آینده این آزمون ثبت نام کنند و خود را برای شرکت در آن‌ها آماده کنند. همچنین، به یاد داشته باشید که آزمون MSRT در طول هر سال 10 بار برگزار می‌شود.

جمع بندی ثبت نام آزمون ام اس آر تی

? آزمون MSRT یکی از آزمون‌های ملی زبان است که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود. این آزمون در تمام دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم، وزارت علوم پزشکی و دانشگاه آزاد معتبر است. با توجه به اینکه برای ورود به مقطع دکتری، مدرک زبان الزامی است، افرادی که تمایل دارند در دانشگاه‌های داخلی دکتری بخوانند و مدرک زبان دیگری ندارند، با ثبت‌نام در آزمون MSRT و قبول شدن در آن، می‌توانند مدرک مورد نیاز را دریافت کنند.

? البته باید توجه داشت که این مدرک تنها در داخل کشور اعتبار دارد ولی هزینه آن در مقایسه با آزمون‌های بین‌المللی بسیار کمتر است. در اینجا زمان ثبت‌نام آزمون MSRT سال ۱۴۰۲ را اعلام کرده و روش ثبت‌نام در آن را به طور کامل توضیح داده‌ایم. اکنون می‌توانید به راحتی در هر مرحله از آزمون زبان MSRT سال ۱۴۰۲ ثبت‌نام کنید.

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از سایر مقالات سامانه ندای مشاور استفاده کنید ، همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

ثبت نام آزمون MSRT ام اس آر تی – زمان ، سایت و نحوه

ثبت نام آزمون MSRT ام اس آر تی – زمان ، سایت و نحوه

برچسب ها

ثبت نام آزمون MSRT زمان ثبت نام msrt مراحل ثبت نام آزمون زبان ام اس آر تی نحوه ثبت نام msrt

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام آزمون MSRT ام اس آر تی – زمان ، سایت و نحوه

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل