تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

📚 خلاصه ای از مقاله شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳:

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

در این مقاله ، شهریه ارشد پیام نور 1402 به همراه جدول هزینه ثابت و متغیر ارائه و تخمین شهریه ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ حساب و بررسی شده است

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در این مقاله به بررسی جدول هزینه ثابت و متغیر شهریه ارشد پیام نور در سال‌های 1402 و 1403 خواهیم پرداخت. این دانشگاه که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و وسیع‌ترین مراکز آموزش عالی محسوب می‌شود، واحدهای آموزشی را ایجاد کرده است تا به صورت آموزش از راه دور و نیمه حضوری به دانشجویان خدمات رسانی کند.

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در رشته‌های دانشگاه پیام نور دارند و این انتخاب را با خرید کارت علاقه‌مندی تأیید کرده‌اند، ابتدا باید با میزان شهریه ارشد دانشگاه پیام نور آشنا شوند. در انتخاب رشته کارشناسی ارشد، به‌جز شهریه، سایر فاکتورهایی نظیر علاقه، مسیر و کیفیت دانشگاه نیز بر روی قبولی آنها در زمان اعلام نتایج تأثیر می‌گذارد. به دلیل برگزاری کلاس‌های درس به صورت نیمه حضوری در دانشگاه پیام نور، این دوره یکی از محبوب‌ترین دوره‌های غیر روزانه در دانشگاه‌های سراسری است و شهریه ارشد به آن تعلق می‌گیرد.

در ادامه، جدول هزینه ثابت و متغیر شهریه ارشد پیام نور برای سال‌های 1402 و 1403 را بررسی خواهیم کرد.

میزان شهریه کارشناسی ارشد پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در سال‌های 1402 و 1403 می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. پس از اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد در سال 1402، پذیرفته شدگان باید به دانشگاهی که در آن قبول شده‌اند مراجعه کنند و مراحل پرداخت شهریه و ثبت نام را انجام دهند. میزان شهریه ارشد در دانشگاه پیام نور هر سال توسط هیئت امنای این دانشگاه تعیین می‌شود و به تمامی واحدهای آن اعلام می‌شود.

اگرچه دانشگاه پیام نور جزو دوره‌های غیر روزانه کارشناسی ارشد محسوب می‌شود و ادامه تحصیل در آن نیازمند پرداخت شهریه است، اما به دلیل میزان کمتر این شهریه نسبت به برخی مراکز آموزش عالی مانند دانشگاه آزاد در سال 1402، جذابیت بیشتری برای داوطلبان دارد. البته در سال 1402-1403، این شهریه با افزایش 30 تا 38 درصد بر اساس محل قرارگیری واحدهای پیام نور افزایش یافته است، به عبارتی حداقل 200 هزار تومان افزایش یافته است.

جدول هزینه ثابت و متغیری که در زیر آمده است، محدوده شهریه ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد را نشان می‌دهد. این جدول با در نظر گرفتن افزایش 10 تا 15 درصدی نسبت به مقادیر شهریه سال گذشته ارائه شده است و پس از اعلام مقادیر شهریه توسط دانشگاه پیام نور، به‌روزرسانی خواهد شد. مطالعه این جدول می‌تواند راهنمایی مناسبی برای داوطلبان آزمون در سال جاری در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402-1403 باشد.

میزان شهریه کارشناسی ارشد پیام نور

جدول فوق شهریه کارشناسی ارشد پیام نور با احتساب 10 تا 15 درصد افزایش را برای سال ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: شهریه دانشگاه پیام نور

بیشتر بخوانید: میزان اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور

تخمین شهریه کارشناسی ارشد پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

با توجه به جدول هزینه ثابت و متغیر، میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور هر سال تقریباً با افزایش 10 تا 15 درصد روبرو می‌شود. برای راحتی داوطلبان، محدوده شهریه ارشد پیام نور در سال گذشته با افزایش 15 درصد به‌صورت زیر محاسبه شده است. باید توجه داشت که شهریه کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم انسانی و غیر علوم انسانی پیام نور با یکدیگر برابر است و روش پرداخت شهریه در تمام مقاطع یکسان است. در ادامه، مقدار شهریه یک ترم با در نظر گرفتن 8 واحد نظری در طول یک ترم ذکر شده است.

⭐ شهریه یک ترم با در نظر گرفتن 8 واحد نظری = شهریه ثابت + (شهریه متغیر نظری × 8) ⭐

✅ براساس این فرمول، حداقل و حداکثر شهریه کارشناسی ارشد پیام نور برای گروه علوم انسانی و سایر گروه‌ها به شرح زیر است:

  1. حداقل شهریه کارشناسی ارشد پیام نور گروه علوم انسانی: 33,110,110 ریال
  2. حداکثر شهریه کارشناسی ارشد پیام نور گروه علوم انسانی: 39,807,377 ریال
  3. حداقل شهریه کارشناسی ارشد پیام نور سایر گروه‌های آموزشی: 33,110,110 ریال
  4. حداکثر شهریه کارشناسی ارشد پیام نور سایر گروه‌های آموزشی: 41,726,296 ریال

بیشتر بخوانید: شهریه دانشگاه غیر انتفاعی

بیشتر بخوانید: شهریه های دانشگاه آزاد

جدول شهریه کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 1402

جدول شهریه کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در سال ۱۴۰۲ را می‌توانید در زیر مشاهده کنید. همان‌طور که قبلاً گفته شده، دانشگاه پیام نور برنامه‌های کارشناسی ارشد غیر روزانه ارائه می‌دهد و برای ادامه تحصیل در این برنامه‌ها نیازمند پرداخت شهریه می‌باشد. بنابراین، تمامی داوطلبان موفق در مرحله اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور، پس از ثبت نام در دانشگاه محل قبول خود می‌بایست شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را که شامل دو بخش شهریه ثابت و متغیر است، پرداخت کنند.

سازمان سنجش با انتشار دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور در سال گذشته، میزان این شهریه را تعیین نموده و در قالب یک جدول ارائه نموده است که می‌توانید آن را در زیر مشاهده نمایید.

جدول شهریه کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

لطفاً توجه داشته باشید که هدف این متن ارائه اطلاعات می‌باشد و هدف آن کپی کردن یا تکثیر مطالب نیست.

به طور مثال شهریه یک ترم 8 واحدی برای داوطلبی که تمام دروس انتخابی اش جزو دروس نظری است به صورت زیر محاسبه می شود :

⭐ ( 8 * شهریه متغیر نظری ) + شهریه ثابت = شهریه یک ترم 8 واحدی ⭐

⭐ ( 8 *  1/613/450) +  17/192/500= 36,300,000 ریال ⭐

لازم به ذکر است میزان شهریه ثابت به سال ورودی دانشجویان بستگی داشته و تا اتمام سنوات تحصیلی بدون تغییر باقی می ماند اما میزان شهریه متغیر بر اساس تعداد و نوع واحدهای اخذ شده دانشجویان تعیین شده و در طول مدت تحصیل قابل تغییر است.

بیشتر بخوانید: شهریه دانشگاه علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: شهریه پرستاری دانشگاه آزاد

 

سوالات متداول شهریه ارشد پیام نور

1- میزان شهریه رشته‌های علوم پایه در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در سال‌های 1402-1403 چه مقداری است؟

✔️ دانشجویان در رشته‌های گروه علوم پایه این مقطع باید حداقل مبلغ 3 میلیون و 600 هزار تومان تا 4 میلیون و پانصد هزار تومان را برای تحصیل پرداخت کنند.

2- تفاوت مبلغ شهریه رشته‌های پذیرش با کنکور و طرح فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور چیست؟

✔️ دانشجویانی که از طریق کنکور ارشد یا طرح فراگیر در این مقطع پذیرش می‌شوند، به یک میزان شهریه پرداخت می‌کنند.

3- چگونه میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در سال‌های 1402-1403 محاسبه می‌شود؟

✔️ میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در رشته‌های مختلف متفاوت است و تمامی مبالغ با جزئیات در مقاله ذکر شده است.

4- هزینه دروس عملی کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های پیام نور چه مقداری است؟

✔️ با توجه به توضیحات مقاله، هزینه شهریه عملی، نظری و ثابت با در نظر گرفتن افزایش نسبت به سال گذشته در متن مقاله ذکر شده است.

بیشتر بخوانید: نحوه پرداخت قسطی شهریه دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: ثبت نام وام حمپاد

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

برچسب ها

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ شهریه ارشد پیام نور 1402 - 1403 شهریه متغیر ارشد پیام نور 1402 جدول هزینه ثابت ارشد پیام نور ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های غیر انتفاعی,شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402,اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد 1402,نحوه پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور,شهریه ارشد پیام نور ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳,شهریه ارشد پیام نور 1402 - 1403,شهریه کارشناسی ارشد پیام نور,شهریه ارشد دانشگاه پیام نور,انتخاب رشته کارشناسی ارشد,جدول هزینه ثابت و متغیر,ارشد دانشگاه پیام نور,شهریه ارشد پیام نور,دانشگاه پیام نور,کارشناسی ارشد,۱۴۰۲ - ۱۴۰۳,1402 - 1403,شهریه ارشد,شهریه ثابت,پیام نور,شهریه,متغیر

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل