تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

شهریه پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – ثابت و متغییر

📚 خلاصه ای از مقاله شهریه پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – ثابت و متغییر:

شهریه پرستاری دانشگاه آزاد

توضیحات جامع درباره شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳مانند جدول هزینه هر ترم پرستاری آزاد و میزان شهریه ثابت و متغییر رشته پرستاری دانشگاه ازاد 1402 – 1403 بیان شده است.

شهریه پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – ثابت و متغییر

شهریه پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – ثابت و متغییر

اشخاصی که به موفقیت در قبولی رشته پرستاری در دانشگاه آزاد دست یافته‌اند، موظف‌اند هزینه آموزشی خود را بر اساس جدول شهریه متغیر و ثابت هر ترم تحصیلی پرداخت نمایند. شهریه رشته پرستاری در دانشگاه آزاد در دوره ۱۴۰۲-۱۴۰۳ از دو بخش، شهریه ثابت و شهریه متغیر تشکیل شده است و در هر سال، تقریباً ۱۰ تا ۱۵ درصد از شهریه متغیر قابل تغییر است.

دانشگاه آزاد از جمله مراکز آموزشی و پژوهشی بزرگ غیردولتی در ایران است و هر سال دانشجوهای رشته پرستاری را به خود جذب می‌کند. این دانشگاه به عنوان یک موسسه آموزشی غیردولتی، هزینه‌های خود را از طریق منابع مختلفی از جمله دریافت شهریه از دانشجویان تامین می‌کند.

شهریه پرستاری دانشگاه آزاد

بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون کنکور سراسری، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد هستند و حداقل نمره قبولی برای رشته پرستاری در دانشگاه آزاد را کسب کرده‌اند، می‌توانند فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد را تکمیل نمایند. پس از رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی، پرستاری یکی از رشته‌های محبوب برای تحصیل است و برای ورود به این رشته، متقاضیان باید رتبه قابل قبولی را کسب کنند تا بتوانند رشته پرستاری را انتخاب کنند.

بنابراین، دانشگاه آزاد برای پر کردن ظرفیت‌های عادی و اضافی خود در رشته پرستاری، از بین داوطلبانی که حداقل نمره قبولی برای این رشته را دارند، افرادی را انتخاب می‌کند. افراد پذیرفته‌شده باید هزینه آموزشی رشته پرستاری در دانشگاه آزاد را برای هر ترم تحصیلی، طبق آیین‌نامه‌های آموزشی، پرداخت کنند. بنابراین، در جدول هزینه آموزشی زیر، محدوده شهریه رشته پرستاری در دانشگاه آزاد برای دوره ۱۴۰۲-۱۴۰۳ و هزینه هر ترم پرستاری آزاد به طور کامل آورده شده است.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه آزاد

میزان شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ ( حدودی)

در رشته پرستاری دانشگاه آزاد در دوره ۱۴۰۲-۱۴۰۳، دانشجویان نیز باید همانند سایر رشته‌های این دانشگاه، شهریه ثابت و متغیر مربوطه را پرداخت کنند. شهریه ثابت به دو عامل، سال ورود به دانشگاه و نوع رشته تحصیلی بستگی دارد و تا اتمام دوره تحصیلی، در طول سال‌های مجاز، تغییری نخواهد کرد.

شهریه متغیر نیز بر اساس تعداد واحدهای انتخابی دانشجو و نوع دروسی که او انتخاب می‌کند (تئوری، عملی، پایه و تخصصی)، تعیین می‌شود و در هر نیمسال تحصیلی، با یک درصد افزایش همراه است.

همانطور که می‌دانید، رشته پرستاری در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری نیز در دوره ۱۴۰۲ با گرایش‌های مختلف، ارائه می‌شود. در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد در دوره ۱۴۰۲، شهریه رشته پرستاری تقریبی به شرح زیر است.

میزان شهریه رشته پرستاری دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی

میزان شهریه هر ترم پرستاری دانشگاه آزاد 1402 – 1403به ازای 18 واحد درسی

با توجه به ارقام ذکر شده در جدول فوق، اگر یک دانشجوی رشته پرستاری در هر ترم 18 واحد درسی داشته باشد، هزینه هر ترم او با استفاده از فرمول زیر محاسبه می‌شود.

هزینه یک ترم = شهریه ثابت + (شهریه متغیر هر واحد درسی × 18)

براساس فرمول فوق، هزینه هر ترم یک دانشجوی پرستاری با در نظر گرفتن 18 واحد درسی، به تقریب 107,778,000 ریال تخمین زده شده است. دانشجویانی که در دانشگاه آزاد پذیرفته شده‌اند، می‌توانند هزینه هر ترم خود را از طریق سامانه آموزشی دانشگاه آزاد یا به صورت حضوری پرداخت کنند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور پزشکی

بیش تر بخوانید: ثبت نام داروسازی بدون کنکور

شهریه رشته پرستاری در دانشگاه پردیس خودگران 1402

دانشگاه‌های پردیس خودگردان با شعبه‌های مستقل، از دانشگاه‌های معتبر سراسری متمایز می‌شوند و داوطلبان را در تمامی رشته‌ها پذیرش می‌کنند. در مقابل دانشگاه‌های بدون کنکور یا دانشگاه‌های آزاد، ثبت نام در دانشگاه پردیس خودگردان بر اساس رتبه‌بندی داوطلبان انجام می‌شود و فقط یک بار در سال، مشابه رشته‌های آزمونی دانشگاه آزاد، این امکان فراهم می‌شود.

شهریه در دانشگاه پردیس خودگردان در تمامی رشته‌ها بسیار بالاتر از سایر دانشگاه‌ها است. به همین دلیل، برای مقایسه شهریه در رشته پرستاری بدون کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه پردیس، باید به حداقل دو برابر بالاتر بودن میزان شهریه اشاره کرد. همچنین، ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پردیس خودگران شرایطی بسیار متفاوت تر از دانشگاه‌های آزاد دارد.

بیش تر بخوانید: رشته اتاق عمل بدون کنکور

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته دندانپزشکی

شهریه ثابت در رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1402

شهریه ثابت توسط دانشگاه تعیین می‌شود و تا فارغ‌التحصیلی تغییر نخواهد کرد. اما دانشجویان ورودی ۱۴۰۲ باید به طور نسبی مبلغ بیشتری از شهریه ثابت را پرداخت کنند نسبت به دانشجویان سال‌های قبل، زیرا هر سال تقریباً 10 تا 20 درصد به شهریه اضافه می‌شود.

دانشجویان باید پیش از انتخاب واحد، شهریه ثابت خود را از طریق سامانه آموزشی دانشگاه پرداخت کنند. به عبارت دیگر، برای دریافت مجوز انتخاب واحد، دانشجویان باید ابتدا شهریه ثابت خود را پرداخت کنند تا قسمت انتخاب واحد سامانه برای آن‌ها فعال شود. همچنین، دانشجویان ورودی جدید باید شهریه ثابت و بخشی از شهریه متغیر را به صورت تقریبی پرداخت کنند و به حساب دانشگاه واریز نمایند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته مامایی

شهریه متغیر در رشته پرستاری دانشگاه آزاد 1402

شهریه متغیر در رشته پرستاری دانشگاه آزاد براساس نوع واحدهای درسی و تعداد آن‌ها که دانشجو در هر ترم تحصیلی اخذ می‌کند، تقریباً 15 تا 20 درصد افزایش خواهد یافت.

لازم به ذکر است که شهریه متغیری که برای دروس عملی و تخصصی تعیین می‌شود، بیشتر از دروس عمومی و تئوری است و دانشجویان در ترم آخر که بیشترین دروس عملی را دارند، باید مبلغ بیشتری را نسبت به دانشجویان ترم‌های اولیه پرداخت کنند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته هوشبری

روش پرداخت شهریه رشته پرستاری در دانشگاه آزاد

به طریقی که قبلاً اشاره شد، سامانه آموزشیار جهت پرداخت الکترونیکی شهریه راه‌اندازی شده است و دانشجویان باید از طریق این سامانه برای پرداخت شهریه خود اقدام نمایند. به هر دانشجوی ورودی یک نام کاربری اختصاص داده می‌شود تا با استفاده از آن در سامانه آموزشیار ثبت نام کرده و شهریه خود را واریز کنند.

علاوه بر این، انتخاب واحد در دانشگاه آزاد توسط خود دانشگاه انجام می‌شود و قبل از هر چیز، شهریه ثابت به همراه بخشی از شهریه متغیر از دانشجو دریافت می‌شود. دانشجویان از ترم دو نیز ملزم به پرداخت شهریه خود هستند، به این صورت که شهریه ثابت باید قبل از انتخاب واحد در دانشگاه آزاد و در ابتدای هر ترم واریز گردد. اما پرداخت شهریه متغیر تا زمان برگزاری امتحانات پایان ترم امکان‌پذیر است.

بیش تر بخوانید: ثبت نام لیسانس به پزشکی

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

شهریه پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – ثابت و متغییر

شهریه پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – ثابت و متغییر

برچسب ها

شهریه پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ میزان شهریه پرستاری دانشگاه آزاد هزینه هر ترم پرستاری دانشگاه آزاد 1402 جدول هزینه رشته پرستاری دانشگاه ازاد

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

شهریه پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – ثابت و متغییر

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل