تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام وام حمپاد

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام وام حمپاد:

ثبت نام وام حمپاد

در این مقاله، ثبت نام وام حمپاد ارشد و دکتری، زمان و نحوه ثبت نام وام پایان نامه بازنشستگان، شرایط ثبت نام وام حمپاد پایان نامه و سایت sabasrm.ir ارائه شده است

ثبت نام وام حمپاد

ثبت نام وام حمپاد

برنامه وام حمپاد، توسط صندوق بازنشستگی کشوری برای تامین هزینه‌های پایان نامه دانشجویان بازنشسته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری طراحی شده است. این برنامه، افرادی که تمایل به دریافت وام حمپاد دارند، می‌بایست شرایط خاصی را مطابق با دستورالعمل‌های ثبت نام که در سایت sabasrm.ir در دسترس قرار دارد، ارائه دهند و مدارک مورد نیاز را آپلود کنند. پس از بررسی مدارک و پذیرش نهایی، وام موردنظر برای آنها در دسترس قرار خواهد گرفت.

برای ورود مستقیم به سایت طرح وام حمپاد کلیک کنید

ثبت نام وام حمپاد

بازنشستگان و فرزندانشان که در حال تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند، می‌توانند از این برنامه برای تسهیلات مربوط به پایان نامه خود استفاده کنند. هدف از برنامه حمایت از پایان نامه بازنشستگان کشوری، فراهم آوردن شرایط مساعدی برای ادامه تحقیقات علمی آنان است. وام حمپاد برای بازنشستگان اهمیت بسیاری دارد، زیرا این وام با کارمزد کمی ارائه می‌شود.

فرآیند ثبت نام در برنامه وام حمپاد به صورت آنلاین انجام می‌شود و بازنشستگانی که در حال حاضر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می‌کنند، می‌توانند در صورت تمایل، برای دریافت وام حمپاد اقدام نمایند. علاوه بر این، فرزندان دانشجویان بازنشسته نیز می‌توانند وام مورد نیاز خود را برای ادامه تحصیل دریافت نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ثبت نام در برنامه وام حمپاد برای پایان نامه دانشجویان بازنشسته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، و مبلغ قابل پرداخت به این دسته از بازنشستگان، به معرفی دقیق طرح و شرایط حمپاد پایان نامه می‌پردازیم.

معرفی طرح وام حمپاد

طرح وام حمپاد: یک برنامه جدید با نام حمپاد، توسط صندوق بازنشستگی کشوری به منظور حمایت از بازنشستگان در حال تحصیل و همچنین فرزندان آنان معرفی شده است. این برنامه به افرادی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می‌کنند، اجازه می‌دهد در طول دوره تحصیل خود از وام‌هایی به ارزش 40 میلیون ریال (برای پایان نامه کارشناسی ارشد) و 60 میلیون ریال (برای پایان نامه دکتری) با کارمزد 4 درصد و با تسهیلات پرداخت در اقساط 36 ماهه بهره‌مند شوند.

برای ثبت نام در این برنامه، افراد می‌توانند در سال ۱۴۰۲ بدون محدودیت زمانی، درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنند. امکان ثبت نام در این برنامه برای بازنشستگان دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. اگر همزمان بازنشسته و فرزندش نیز دانشجو باشند و قصد استفاده از این وام را داشته باشند، ثبت نام جداگانه برای هریک از آنها الزامی است.

در صورتی که یک بازنشسته دارای چند فرزند دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باشد، ثبت نام جداگانه برای هر فرزند نیز امکان‌پذیر است و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. در صورتی که پدر و مادر هر دو بازنشسته باشند، فقط می‌توانند از یک دفترکل برای ثبت نام استفاده کنند.

مهم است به یاد داشت که فقط پایان نامه‌هایی که توسط گروه آموزشی دانشگاه محل تحصیل شخص تأیید و تصویب شده باشند، مورد بررسی و قبول قرار می‌گیرند. در هر ماه، با توجه به میزان تخصیص اعتبار از طرف بانک، و پس از صحت‌سنجی و پذیرش مدارک ارسالی، وام به “واجدین شرایط” واریز خواهد شد.

بعد از احراز هویت متقاضیان و تأیید مراحل اداری و آموزشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی، صندوق بازنشستگی کشوری به ازای هر پایان نامه، تسهیلات را پرداخت خواهد کرد. در صورت وجود تعداد زیادی از ثبت نام‌کنندگان، اولویت با افرادی است که تحت تکفل دفترکل و تحت پوشش صندوق بازنشستگی قرار دارند و در صورت وجود تشابه موضوعی، موضوع و تطبیق آن با حوزه‌های مورد نظر و مرتبط با فعالیت‌های صندوق بازنشستگی، تسهیلات اعطا خواهد شد.

بیشتر بخوانید: سایت صندوق رفاه دانشجویی

زمان ثبت نام در طرح حمپاد پایان نامه

ثبت نام آنلاین در طرح حمپاد، که به منظور حمایت از پایان نامه‌های دانشجویان بازنشسته و فرزندان آنان ارائه تسهیلات می‌شود، از اول خرداد ماه سال ۱۴۰۲ آغاز می‌شود. در طول اجرای این طرح، مهلت زمانی برای ثبت درخواست حذف شده است و افرادی که تاریخ تصویب پروپوزال پایان نامه ارشد یا دکتری آن‌ها از 31 مرداد ماه سال ۱۴۰۱ به بعد باشد، می‌توانند از اوایل خرداد ماه بدون هیچگونه محدودیتی در ثبت درخواست آنلاین خود از طریق درگاه خدمات الکترونیکی صندوق اقدام نمایند.

مبلغ وام حمپاد برای پایان نامه کارشناسی ارشد به چهار میلیون تومان و برای پایان نامه دوره دکتری به شش میلیون تومان افزایش یافته است، همچنین کارمزد این وام‌ها چهار درصد و با پرداخت در اقساط ۳۶ ماهه قابل پرداخت است. این طرح برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که تحت حمایت صندوق بازنشستگی قرار دارند، اجرا می‌شود.

بنابراین، بازنشستگان و فرزندانشان می‌توانند به طور جداگانه از این تسهیلات بهره‌برداری کنند. متقاضیانی که پایان نامه‌هایشان مورد پذیرش و بررسی قرار گرفته و همچنین تصویب گروه آموزشی دانشگاه محل تحصیل فرد را دریافت کرده‌اند و از مرحله تصویب پروپوزال یا رساله گذشته‌اند، امکان ثبت نام در این برنامه برای آن‌ها وجود دارد.

دریافت این وام نیز با شرایط خاصی همراه است و متقاضیان می‌توانند با دریافت اطلاعات درباره این شرایط، ثبت نام خود را انجام دهند. این طرح همزمان برای بازنشستگان و فرزندانشان قابل اجرا است و می‌توانند از این تسهیلات بهره‌برداری نمایند. هدف از طرح حمایت از پایان نامه‌های دانشجویان بازنشسته کشوری، ارتقا سطح تحصیلات و حمایت از پژوهش‌های دانشگاهی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است.

بیشتر بخوانید: ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی

شرایط دریافت وام پایان نامه ( حمپاد )

برای دریافت وام حمپاد، افراد باید برخی شرایط را داشته باشند. اگر متقاضیان این شرایط را دارا باشند، امکان استفاده از این طرح حمایتی برای آنها فراهم می‌شود.

 1. اشخاصی که ماهیانه بازنشستگی آنها کمتر از ده میلیون ریال است، نمی‌توانند وام حمپاد را دریافت کنند.
 2. تاریخ تصویب و پایان نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری باید از تاریخ ۳۱/۵/۱۴۰۱ به بعد باشد.
 3. تکمیل فرم معرفی نامه دانشگاه با شماره ثبت دبیرخانه، مهر و امضا واحد آموزش محل تحصیل ضروری است.
 4. اگر پدر و مادر یک فرد (فرزند بازنشسته) هر دو دفترکل بازنشستگی را داشته باشند، فقط می‌توانند از طریق یک دفترکل ثبت نام کنند.
 5. اگر یک بازنشسته چندین فرزند دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری داشته باشد، می‌تواند برای هر فرزند جداگانه درخواست وام حمپاد را ثبت کند.
 6. اگر بازنشسته و فرزندانشان همزمان دانشجو و متقاضی باشند، باید جداگانه برای ثبت نام اقدام کنند.
 7. فقط پایان نامه‌هایی که توسط گروه آموزشی دانشگاه محل تحصیل فرد تصویب و از مرحله تصویب پروپوزال گذشته باشند، مورد قبول قرار می‌گیرند.
 8. ذکر شماره دفترکل بازنشستگی، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن الزامی است.
 9. مشاهده نتایج تا ۱۵ روز پس از ثبت نام و بارگذاری مدارک امکان پذیر است.
 10. تکمیل و تأیید نهایی فرم ثبت نام آنلاین افراد، در صورت ثبت شماره تماس بازنشسته (شماره تلفنی که به نام بازنشسته باشد) و دریافت کد تأیید، انجام می‌شود.
 11. بعد از ثبت نام، صحت و درستی مدارک ارسالی بررسی شده و نام واجدین شرایط در سامانه قابل مشاهده است.
 12. بعد از تأمین اعتبار از طرف بانک، تسهیلات تا ماه‌های آینده برای افراد بازنشسته واجد شرایط به حساب حقوقی واریز می‌شود.

بیشتر بخوانید: سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در طرح حمپاد

توجه داشته باشید که برای ثبت نام در طرح حمپاد، باید مدارک مورد نیاز را تکمیل و بارگذاری کنید. این مدارک شامل تکمیل فرم معرفی عنوان پژوهش، ثبت اطلاعات هویتی، بارگذاری تصویر کارت ملی بازنشسته، بارگذاری تصویر کارت ملی فرزند، بارگذاری اسکن صفحه اول و دوم شناسنامه و بارگذاری تصویر کارت دانشجویی است. لطفاً این مدارک را به درستی تکمیل و بارگذاری نمایید.

 • 1. تکمیل فرم معرفی عنوان پژوهش (پیوست شماره یک – در دسترس در انتهای این صفحه)
 • 2. ثبت اطلاعات هویتی
 • 3. بارگذاری تصویر کارت ملی بازنشسته
 • 4. بارگذاری تصویر کارت ملی فرزند
 • 5. بارگذاری اسکن صفحه اول و دوم شناسنامه
 • 6. بارگذاری تصویر کارت دانشجویی

بیشتر بخوانید: سامانه ثبت نام وام ازدواج ve.cbi.ir

سایت ثبت نام طرح وام حمپاد sabasrm.ir

برای ثبت نام در طرح حمپاد و دریافت وام پایان نامه برای بازنشستگان و فرزندانشان، می‌توانید از سامانه sabasrm.ir استفاده کنید. این سایت مخصوص ثبت نام متقاضیان و ارسال مدارک مورد نیاز است.

از اوایل خرداد ماه می‌توانید با ورود به سامانه و بارگذاری مدارک مورد نیاز، ثبت نام خود را انجام دهید. در صورتی که بازنشستگان و فرزندانشان دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری باشند، می‌توانند به صورت جداگانه ثبت نام کنند.

مبلغ وام حمپاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 40 میلیون ریال و برای دانشجویان مقطع دکتری 60 میلیون ریال تعیین شده است. سایت sabasrm.ir امکان دریافت وام پایان نامه بازنشستگان و فرزندانشان را بدون نیاز به حضور حضوری فراهم کرده است.

در این سایت می‌توانید تصویر مدارک مورد نیاز خود را بارگذاری کنید. علاوه بر وام حمپاد، سایت sabasrm.ir امکان دریافت هر نوع وام بازنشستگی و تسهیلات مالی مربوط به شخص و فرزندان آن‌ها را فراهم می‌کند. در صورتی که بیش از یک فرزند بازنشسته درخواست وام داشته باشند، هر فرزند باید مدارک خود را به طور جداگانه بارگذاری کند.

لطفاً توجه داشته باشید که دریافت وام حمپاد فقط در صورت تصویب پروپوزال پایان نامه توسط دانشگاه محل تحصیل امکان پذیر است. با ورود به سایت sabasrm.ir و ورود به قسمت “تسهیلات مالی”، می‌توانید به راحتی ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید.

نحوه ثبت نام وام حمپاد پایان نامه

برای ثبت نام در طرح وام حمپاد پایان نامه برای بازنشستگان و فرزندانشان، می توانید از سایت sabasrm.ir استفاده کنید. در این سامانه، شرایط و ضوابط ثبت نام و مراحل دریافت وام توضیح داده شده است.

ثبت نام در این سامانه، نهایتاً تا مهلت ثبت نام امکان پذیر است. پس از بررسی و اولویت بندی درخواست ها، تسهیلات به افراد واجد شرایط پرداخت می شود. پس از ثبت نام، تسهیلات مالی حمپاد به حساب مشمولان این طرح واریز می گردد.

⬅️ برای ثبت نام در این طرح متقاضیان ابتدا باید آدرس سامانه به نشانی sabasrm.ir را در مرورگر خود وارد نمایند و سپس وارد صفحه اصلی سایت درگاه الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری می شوند.

⬅️ در مرحله بعد با انتخاب گزینه “تسهیلات مالی” منوی آن باز شده و می توانند بر روی ” تسهیلات وام طرح حمپاد بازنشستگان” کلیک کنند.

طرح وام حمپاد

⬅️ در ادامه با باز شدن صفحه مورد نظر و با مطالعه شرایط و ضوابط ذکر شده می توانند بر روی کادر ثبت نام کلیک نمایند.

طرح وام حمپاد

⬅️ سپس متقاضیان می توانند با وارد کردن شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب به سامانه وارد شوند.

طرح وام حمپاد

⬅️ کاربران با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و آپلود مدارک امکان ثبت نام برایشان میسر است. در پایان با دریافت کد رهگیری می توانند ثبت نام خود را تکمیل شده بدانند و منتظر تایید از جانب صندوق بازنسشتگان کشوری باشند.

مدارک مورد نیاز باید به طور کامل تهیه شده باشند و پس از بررسی توسط صندوق بازنشستگی کشوری، نتیجه قطعی دریافت وام مشخص خواهد شد. با استفاده از کد رهگیری که به شما ارائه می شود، می توانید نتیجه وام حمپاد را در سایت مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: گواهی موقت کارشناسی ارشد

بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد

زمان پرداخت وام حمپاد پایان نامه

صندوق بازنشستگی کشوری پس از احراز هویت و تأیید مراحل اداری و آموزشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی، تسهیلات مربوط به پایان نامه را پرداخت می‌کند. در صورتی که تعداد ثبت نام کنندگان زیاد باشد، افراد تحت تکفل دفتر کل صندوق بازنشستگی اولویت دارند.

برای ثبت نام اینترنتی، متقاضیان باید فرم معرفی نامه با عنوان “فرم پیوست شماره یک” را از دانشگاه دریافت و پس از تکمیل و ثبت در دبیرخانه دانشگاه به همراه مهر و امضا واحد آموزش محل تحصیل، آن را در سایت آپلود کنند.

زمان پرداخت تسهیلات حمپاد پایان نامه، مطابق میزان اعتبار از بانک عامل و صحت مدارک ارسالی است. پس از تأیید مدارک، تسهیلات به حساب حقوقی فرد بازنشسته واریز می‌شود. مثلاً، افرادی که درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری را در دی ماه برای ثبت نام استفاده کرده‌اند، وام خود را در اسفند ماه دریافت کردند.

پس از تأیید مدارک ثبت شده، تسهیلات بر اساس کاربرد موضوع و اولویت های صندوق بازنشستگی، به افراد واجد شرایط داده می‌شود. زمان پرداخت تسهیلات حمپاد پایان نامه برای سال ۱۴۰۲ هنوز مشخص نیست و پس از بررسی مدارک، به حساب متقاضیان بازنشسته واریز خواهد شد.

متقاضیان واجد شرایط نیازی به نگرانی درباره زمان پرداخت تسهیلات حمپاد ندارند، زیرا پرداخت به موقع صورت می‌گیرد. تنها نکته‌ای که باید توجه کنند، بارگذاری درست و به موقع مدارک مورد نیاز در تاریخ ثبت نام است، زیرا شرایط متقاضی در زمان پرداخت تأثیر زیادی دارد و بر روی سرعت پرداخت تسهیلات تأثیر می‌گذارد.

بیشتر بخوانید: رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: اگر ارشد قبول شویم و نرویم

ثبت نام وام حمپاد

ثبت نام وام حمپاد

برچسب ها

طرح وام حمپاد زمان ثبت نام طرح وام حمپاد ثبت نام طرح وام حمپاد شرایط ثبت نام طرح وام حمپاد زمان ثبت نام وام پایان نامه بازنشستگان

نحوه ثبت نام وام پایان نامه بازنشستگان ارشد و دکتری,طرح وام حمپاد زمان ثبت نام شرایط حمپاد پایان نامه,پایان نامه بازنشستگان ارشد و دکتری,بازنشستگان ثبت نام وام پایان نامه,استعلام موضوع پایان نامه,وام حمپاد پایان نامه,ثبت نام وام حمپاد,حمپاد پایان نامه,طرح وام حمپاد,کارشناسی ارشد,نحوه ثبت نام,ارشد و دکتری,sabasrm.ir,بازنشستگان,پایان نامه,وام حمپاد,پروپوزال,ثبت نام,دریافت,دکتری,حمپاد,زمان,۱۴۰۲,ارشد,وام,طرح

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام وام حمپاد

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل