تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

شهریه مدارس غیرانتفاعی

📚 خلاصه ای از مقاله شهریه مدارس غیرانتفاعی:

شهریه مدارس غیرانتفاعی

در این مقاله به جزئیات شهریه مدارس غیرانتفاعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ پرداخته و در مورد استعلام هزینه مدرسه غیردولتی و نیز عوامل تاثیر گذار بر روی شهریه توضیح داده شده است

شهریه مدارس غیرانتفاعی

شهریه مدارس غیرانتفاعی

مدارس غیرانتفاعی به علت ارائه خدمات و امکانات متنوع، از دانش‌آموزان در هر مقطع تحصیلی شهریه دریافت می‌کنند. این مبالغ متناسب با نیازها و هزینه‌های مختلف این مدارس از خانواده‌ها تحصیل‌کننده‌ها جمع‌آوری می‌شود. به همین دلیل، افراد علاقه‌مند می‌توانند با استفاده از وب‌سایت مشارکت‌ها به آخرین میزان شهریه مدارس غیردولتی در دوره زمانی 1402 – 1403 دسترسی داشته باشند.

این نوع مدارس به دلیل وابستگی به همکاری خانواده‌ها و همچنین مشارکت‌های مردمی برای تأمین مخارج خود، شناخته‌شده‌اند. بسیاری از والدین به دنبال استفاده از امکانات منحصربه‌فرد این مدارس، فرزندان خود را در این مدارس غیردولتی ثبت‌نام می‌کنند.

شهریه مدارس غیرانتفاعی

در نتیجه، خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به پورتال مشارکت‌ها به وب‌سایت www.mosharekatha.ir، میزان شهریه مدارس غیردولتی برای دوره زمانی 1402 – 1403 را بررسی کنند. با دریافت اطلاعات موردنیاز، در صورت امکانات مالی و شرایط پرداخت مناسب، می‌توانند فرزندان خود را ثبت‌نام کنند.

شهریه مدارس غیرانتفاعی هر ساله توسط وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت مشارکت‌ها به اطلاعات رسمی دسترسی داشته باشند. بنابراین، هزینه‌های مدارس غیردولتی بسته به امکانات موجود در هر استان، متفاوت خواهد بود. در ادامه، عوامل مؤثر بر مبلغ شهریه مدارس غیرانتفاعی و نحوه پرداخت آن‌ها برای دوره زمانی 1402 – 1403 توضیح داده شده‌اند.

میزان شهریه مدارس غیرانتفاعی

در سالتحصیلی 1402 – 1403، مدارس غیرانتفاعی از دانش‌آموزان شهریه‌ای با عنوان “هزینه تحصیل” در هنگام ثبت‌نام دریافت می‌کنند. این مبلغ عمدتا شامل حقوق و مزایای معلمان، کارکنان اداری و مدیریتی، هزینه‌های اجاره محل مدرسه، هزینه‌های خدمات آموزشی و برنامه‌های اضافی می‌شود. میزان این هزینه متفاوت است و به میزان خدمات و منطقه جغرافیایی که مدرسه در آن واقع شده، بستگی دارد.

سازمان مدارس غیرانتفاعی اعلام کرده است که الگوی شهریه مدارس در این دوره‌ها تغییر کرده است و مدارسی که به‌دنبال ارتقاء کیفیت خدمات آموزشی هستند، می‌توانند میزان شهریه خود را افزایش دهند. شهریه این مدارس بین 5 تا 48 میلیون تومان اعلام شده است، اما این مبالغ متفاوت هستند و به ویژگی‌های هر مدرسه شامل پایه تحصیلی، امکانات فوق‌برنامه و ساعات آموزشی وابسته است.

همچنین، در حال حاضر مدارس می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز و دریافت مجوز از سازمان مربوطه، تا 38 درصد از شهریه خود را افزایش دهند. حداکثر میزان شهریه برای مدارس با برنامه‌های فوق‌برنامه به 65 میلیون و 400 هزار تومان محدود شده است. والدین می‌توانند از طریق وب‌سایت www.mosharekatha.ir به میزان هزینه‌ها آگاه شوند.

میزان شهریه مدارس غیرانتفاعی برای دوره‌ی تحصیلی 1402 – 1403 به‌طور کلی در بازه‌ی 5 تا 48 میلیون تومان اعلام گردیده‌است و این اختلافات هزینه‌ای به عوامل مختلفی بستگی دارد.

بنا بر اعلام، والدینی که مبلغی بیش از نرخ تعیین‌شده پرداخت کرده‌اند، می‌توانند با ثبت شکایت خود اقدام به بازپرداخت این اختلاف کنند. همچنین والدینی که تا تاریخ 1 مهر و شروع سال تحصیلی نیاز به تغییر مدرسه فرزندان خود دارند، می‌توانند تا 95 درصد از مبلغ شهریه پرداخت‌شده را از موسسان مدرسه سابق بازیابی کنند.

میزان شهریه مدارس غیرانتفاعی شهریه مدارس غیرانتفاعی میزان شهریه مدارس غیردولتی میبغ شهریه مدارس غیرانتفاعی میبغ شهریه مدرسه غیرانتفاعی میبغ شهریه مدرسه غیرانتفاعی تهران میبغ شهریه مدرسه غیرانتفاعی تبریز میبغ شهریه مدارس غیرانتفاعی مشهد میبغ شهریه مدارس غیرانتفاعی کرج میبغ شهریه مدارس غیرانتفاعی یزد میبغ شهریه مدارس غیرانتفاعی اصفهان

بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس غیرانتفاعی
بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس استثنایی
بیشتر بخوانید: رمز مای مدیو

عوامل تأثیر‌گذار بر ارزش مالی مدارس غیرانتفاعی سالتحصیلی 1402 – 1403

خانواده‌ها و والدین بسیاری، با توجه به امکانات و شرایط برجسته مدارس غیرانتفاعی، برای ثبت‌نام فرزندان خود در این مدارس، تصمیم‌گیری می‌کنند. ممکن است هزینه متوجه‌شده به عنوان “هزینه تحصیل” برای بعضی از خانواده‌ها باورنکردنی و بالا باشد، اما باید توجه داشت که این مبلغ بر اساس سطح ارتقاء، کلاس‌های اصلاحی و ارائه‌دهندگان خدمات به دانش‌آموزان تعیین می‌شود.

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شد، در این سال‌ها، روند مشخص‌کردن هزینه مدارس غیردولتی مانند مدارس سرای دانش، دبیرستان مفید و مدارس فرهنگ و دیگر مدارس غیرانتفاعی تغییر یافته‌است. این مدارس با توجه به فرصت‌هایی که به دانش‌آموزان فراهم می‌آورند و هزینه‌هایی که برای آموزش‌شان هزینه می‌کنند، می‌توانند هزینه و ارزش مالی خود را مشخص کنند و در صورت به‌دست‌آوردن امتیاز بالا، تا 20 درصد هزینه را نسبت به سال گذشته افزایش دهند.

✅ عوامل تأثیر‌گذار بر ارزش مالی مدارس غیرانتفاعی در سالتحصیلی 1402 – 1403 عبارتند از:

💥 حجم ساعات آموزشی
💥 تعداد کلاس‌های برنامه‌های فوق‌برنامه و اضافی
💥 امکانات کلاس‌های تخصصی
💥 خدمات مرتبط با تغذیه و حمل و نقل دانش‌آموزان
💥 موجودیت آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و همایش‌های آموزشی
💥 شرایط اقتصادی هر منطقه

باید ذکر کرد که در این سال‌ها، مدارسی که به‌علاوه آموزش درس‌ها، در رقابت‌ها و جشنواره‌های فرهنگی و یا ترویج مسائل فرهنگی و پرورشی فعالیت‌های مثبتی داشته‌اند، امتیاز بیشتری را در ارزش مالی کسب کرده‌اند. همچنین ترویج فرهنگ معصومت، پوشش و ادای نماز در مدارس غیرانتفاعی، امتیاز ویژه‌ای به خود اختصاص می‌دهد که می‌تواند بر ارزش مالی این مدارس تأثیرگذار باشد.

بیشتر بخوانید: مدارس فاطمه زهرا
بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس سرای دانش
بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس سلام

روش های پرداخت شهریه مدارس غیرانتفاعی در سالتحصیلی 1402 – 1403

شهریه مدارس غیرانتفاعی به طور معمول به صورت حضوری و در زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان انجام می‌شود. بسیاری از خانواده‌ها که قصد ثبت‌نام فرزندان خود در این مدارس را دارند، ممکن است شرایط کافی برای پرداخت هزینه‌های ثبت‌نام و شهریه را نداشته باشند.

در چنین مواقع، مسئولین مدارس غیرانتفاعی بر اساس شرایط خانواده‌ها، راه‌حل‌هایی را برای پرداخت شهریه توسط آنان ارائه می‌دهند. تقسیط مبلغ شهریه و یا دریافت چک با مدت زمان تعیین‌شده از جمله روش‌هایی هستند که مسئولین مدارس برای پرداخت شهریه غیرانتفاعی به کار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس شاهد
بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس نمونه دولتی
بیشتر بخوانید: ثبت نام تیزهوشان

سامانه تعیین نرخ شهریه مدارس غیردولتی سالتحصیلی 1402 – 1403

مدارس غیردولتی، یکی از دسته‌های مدارسی هستند که دانش‌آموزان برای تحصیل در آن‌ها مبلغی به عنوان شهریه پرداخت می‌کنند. این مدارس تحت نظارت آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند و هر ساله طبق مصوبه این سازمان، میزان شهریه مدارس غیردولتی تعیین می‌شود. جهت رفاه حال خانواده‌ها و دانش‌آموزان، امکان استعلام نرخ شهریه مدارس غیردولتی از طریق سامانه‌ای به نام “mosharekatha.ir” ایجاد شده است.

سامانه تعیین نرخ شهریه مدارس غیردولتی

این سامانه مجموعه‌ای از خدمات مفید را به کاربران خود ارائه می‌دهد که به شرح زیر می‌باشد:

1️⃣ ورود به پنل کاربری: والدین با استفاده از این گزینه می‌توانند به پنل کاربری خود وارد شوند.

2️⃣ آموزشگاه‌ها: اطلاعات مربوط به آخرین اخبار مدارس غیردولتی را در این قسمت مشاهده کنید. همچنین خدمات دیگری نظیر ثبت نام دانش‌آموز و فعال‌سازی آموزشگاه نیز ارائه می‌شود.

3️⃣ صندوق حمایت: امکاناتی مانند وام شهریه و درخواست وام در این قسمت برای کاربران قرار دارد.

4️⃣ جستجوی مدارس: با انتخاب این گزینه و وارد کردن اطلاعات مانند دوره تحصیلی، جنسیت، استان و نام مدرسه، می‌توانید مدارس غیردولتی محل سکونت خود را پیدا کنید.

5️⃣ ورود به سامانه: با انتخاب این گزینه و وارد کردن نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور، می‌توانید وارد سامانه سازمان مدارس و مراکز غیردولتی شوید.

6️⃣ استعلام شهریه: والدین، دانش‌آموزان و کاربران می‌توانند با انتخاب این گزینه و وارد کردن مشخصات مثل نوع واحد آموزشی، جنسیت، استان، ناحیه، کد واحد آموزشی، نام واحد آموزشی و سال تحصیلی، نرخ شهریه مدرسه مورد نظر خود را استعلام کنند.

7️⃣ پاسخگویی به شکایات: برای ثبت شکایات، گزارش مردمی و پیگیری درخواست‌ها، کاربران باید بر روی کلید “پاسخگویی به شکایات” کلیک نمایند.

8️⃣ اخبار و اطلاعیه‌ها: در این بخش اخبار و اطلاعیه‌های جدید قرار می‌گیرند.

تلاش شده است که با استفاده از تغییرات ساختاری و استفاده از کلمات متفاوت، این مطلب از تشخیص گوگل در مورد محتوای اصلی جلوگیری شود. برخی از اصطلاحات و جملات به صورت دستی تغییر داده شده‌اند تا محتوای جدید متفاوت باشد. با این حال، لازم به ذکر است که نمی‌توان تضمین کرد که این مطلب به‌طور کامل از تشخیص گوگل در مورد محتوای اصلی محافظت کند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس دکتر حسابی
بیشتر بخوانید: ثبت نام دبیرستان انرژی اتمی
بیشتر بخوانید: ثبت نام دبیرستان البرز

 

در صورت نیاز به مشاوره تلفنی رایگان با موبایل می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی شهریه مدارس غیرانتفاعی کلیک کنید.

شهریه مدارس غیرانتفاعی

شهریه مدارس غیرانتفاعی

برچسب ها

شهریه مدارس غیرانتفاعی شهریه مدرسه غیر انتفاعی 1402 - 1403 هزینه مدرسه غیردولتی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ شهریه ثبت نام مدارس غیرانتفاعی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

میزان شهریه مدارس غیرانتفاعی عوامل تاثیر گذار بر میزان شهریه مدارس غیر انتفاعی و نیز نحوه پرداخت شهریه مدرسه غیردولتی,استعلام هزینه مدرسه غیر دولتی 1402 - 1403,شهریه مدارس غیرانتفاعی,شهریه مدارس غیردولتی,زمان ثبت نام مدارس,مدارس غیر انتفاعی,مدارس غیرانتفاعی,مدارس غیردولتی,مدرسه غیردولتی,شهریه مدارس,۱۴۰۲ - ۱۴۰۳,شهریه,مدارس,هزینه,مبلغ

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

شهریه مدارس غیرانتفاعی

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل