تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1403 { لینک دانلود }

📚 خلاصه ای از مقاله دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1403 { لینک دانلود }:

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

در این مطلب لینک دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1403 به همراه معرفی بخش های مختلف دفترچه ثبت نام ارشد 1403 مانند شرایط نظام وظیقه و غیره بیان شده است.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1403 { لینک دانلود }

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1403 { لینک دانلود }

با توجه به ترکیب دو آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد، برای اطلاع از شرایط و مقررات مربوط به ثبت نام در این آزمون، داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام از سایت سنجش به آدرس sanjesh.org استفاده کنند و دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد را دانلود کنند. قبل از تکمیل فرآیند ثبت نام، توصیه می شود که داوطلبان مطالعه دقیقی از دفترچه را انجام دهند.

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

به محض انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1403 این مطلب به روز رسانی خواهد شد.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد شامل شرایط کلی و خاص داوطلبان، الزامات عمومی، سهمیه ها، و تسهیلات و … می باشد. در این مقاله به بخش های کلیدی این دفترچه اشاره می شود و لینک دانلود آن برای علاقه‌مندان در دسترس قرار می گیرد.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

همان‌طور که می‌دانید، برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری و آزاد، یک دفترچه مشترک ارائه می‌شود و لینک این دفترچه معمولاً با شروع فرایند ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال بعد قابل دسترسی است. بنابراین، دفترچه مشمول برای سال 1403 احتمالاً در آذر ماه 1402 و همزمان با فرایند ثبت نام کارشناسی ارشد 1403 در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

✔ لازم به ذکر است که اصلاحیه‌هایی در دفترچه ثبت نام نیز ممکن است در طول فرآیند ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد منتشر شوند که حتماً باید به آن‌ها توجه شود.

بیشتر بخوانید: ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1403

علاقه‌مندانی که تمایل به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دارند، ابتدا باید با تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در کارشناسی ارشد آشنا شوند و در صورت داشتن این شرایط، مراحل ثبت نام را در سایت سنجش تکمیل کنند. لینک دریافت راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد، همزمان با اعلام مهلت ثبت نام ارشد توسط سازمان سنجش، در سایت ثبت نام ارشد فعال می‌شود تا افرادی که شرایط را دارند، بتوانند به ثبت نام خود اقدام کنند.

همچنین، علاوه بر انتشار راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش، امکان ارائه اطلاعیه‌هایی درباره اصلاحیه‌های راهنما وجود دارد که باید به آن‌ها توجه شود. به همین دلیل، برای آشنایی بیشتر شما با راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد، لینک دریافت راهنمای ثبت نام ارشد در سال قبل برای شما قرار داده شده است تا بتوانید اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید. راهنمای ثبت نام آزمون ارشد سال جاری در دهه سوم مهر ماه منتشر خواهد شد و لینک دریافت آن نیز در این مقاله ارائه خواهد شد.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402

دفترچه سال 1403 به محض انتشار در سایت قرار خواهد گرفت.

مشاوره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

در راستای یکپارچگی آزمون کارشناسی ارشد، دفترچه جداگانه‌ای برای داوطلبان دانشگاه آزاد منتشر نشده است و تمامی شرایط ثبت نام در کنکور ارشد آزاد ۱۴۰۳ شامل همه متقاضیان دانشگاه آزاد است. بنابراین، داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه آزاد را دارند، باید مانند سایر داوطلبان، دفترچه راهنمای ثبت نام را از وبسایت سازمان سنجش دریافت کنند.

پس از دریافت دفترچه راهنما، داوطلبان باید آن را به دقت مطالعه کرده و در صورت داشتن شرایط لازم، به وبسایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. ثبت نام در این آزمون نیازمند پرداخت هزینه‌ای با مبلغ مشخص است که با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب قابل پرداخت است. پس از پرداخت هزینه و دریافت سریال اعتباری، متقاضیان می‌توانند اطلاعات فردی و تحصیلی خود را وارد کنند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

معرفی بخش های مختلف دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری ۱۴۰۳

همواره به داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد توصیه می‌شود که قبل از اقدام به ثبت نام، راهنمای مربوطه را دریافت کرده و به دقت آن را مطالعه کنند. این اقدام به دستیابی به اطلاعات کامل در خصوص جلوگیری از هرگونه خطا در این فرآیند کمک می‌کند. عناوین و مباحث موجود در این راهنما، شامل جزئیات و نکات مربوط به ثبت نام و برگزاری آزمون سال ۱۴۰۳ می‌باشند که مهمترین آن‌ها در فهرست زیر آورده شده است. شرایط عمومی و شرایط اختصاصی ثبت نام

شرایط عمومی

  1. – اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی
  2. – عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی
  3. – عدم احراز فساد اخلاقی
  4. – عدم عضویت در ساواک و فراماسونری و هرگونه ادیان مشابه

شرایط اختصاصی

  • – داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد (فوق لیسانس یا دکتری حرفه‌ای) یا تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی (فارغ التحصیلی تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۳) که باید توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأیید شده باشد.
  • – متقاضیان در حال تحصیل در دوره روزانه مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در سال‌های قبل، برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ نیازی به ترک دانشگاه و رشته تحصیلی خود ندارند. بعد از قبولی در رشته جدید، باید از رشته قبلی خود استعفا دهند.

مقررات نظام وظیفه آقایان

یکی از موارد مهم مربوط به نظام وظیفه، داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم است. فارغ‌التحصیلان کارشناسی با برگه آماده به خدمت بدون غیبت، که قبل از اعلام قبولی یا پذیرش در دانشگاه واکنش می‌دهند، پس از قبولی در دانشگاه و داشتن سایر شرایط، می‌توانند ادامه تحصیل را آغاز کنند و در غیر اینصورت به عنوان غایب در نظام وظیفه محسوب می‌شوند و اجازه ادامه تحصیل را ندارند.

زمان و روش ثبت نام

در این بخش، زمان و روش ثبت نام به تفصیل توضیح داده شده است که در بخش بالا به تفصیل زمان نام نویسی را شرح داده‌ایم.

مدارک مورد نیاز

☑️ در این بخش، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ ذکر شده است. این مدارک به دو دسته مدارک قابل بارگذاری و اطلاعات مورد نیاز تقسیم می‌شوند. تنها مدرکی که باید در سایت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ارسال شود، عکس داوطلب همراه با مشخصات مورد نیاز است.

بخش های مختلف دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری

سیستم تخصیص سهمیه و امکانات

داوطلبانی که اهل سهمیه رزمندگان و ایثارگران هستند، می توانند با توجه به شرایط خود، درخواست دریافت این سهمیه‌ها را داشته باشند. تسهیلات برای برگزیدگان علمی در مقطع کارشناسی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در دسترس است، به این معنا که افرادی که شرایط مشخص شده در این قسمت را دارند، پس از فارغ‌التحصیلی حداکثر یک سال پس از پایان تحصیل (تنها یکبار)، در صورت شرکت در آزمون و کسب حداقل نمره علمی 90 درصد از آخرین پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر رشته و مقطع، توسط سازمان سنجش به یکی از دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند.

زمان‌بندی مراحل مختلف آزمون

در این قسمت از راهنما، زمان‌بندی مراحل مختلف آزمون به صورت یک جدول آمده است تا داوطلبان بتوانند زمان دریافت کارت ورود به جلسه، برگزاری آزمون، اعلام نتایج و … را مشاهده کنند.

رشته‌ها، گرایش‌ها و ضرایب

عناوین رشته‌ها همراه با کد ضریب و گرایش آن‌ها در جدول‌هایی ذکر شده است و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به این بخش از راهنما، عناوین دروس آزمونی همراه با ضرایب آن‌ها را مشاهده کنند.

✔ علاوه بر این، راهنمای نام‌نویسی کارشناسی ارشد شامل موارد دیگری نیز می‌باشد، از جمله زمان اعلام نتایج کنکور ارشد ؛ زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد ، فرم پیش‌نویس، هزینه ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ و … .

بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1403 { لینک دانلود }

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1403 { لینک دانلود }

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1403 { لینک دانلود }

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل