تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 { جامع }

📚 خلاصه ای از مقاله منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 { جامع }:

منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

معرفی کامل منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ و همچنین ضرایب دروس امتحانی کنکور ارشد پزشکی 1402 و لیست منابع هر رشته بیان شده است.

منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 { جامع }

منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 { جامع }

سازمان سنجش پزشکی کشور، هر سال قبل از برگزاری آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، فهرستی از منابع مرتبط با رشته پزشکی را منتشر می‌کند. افرادی که قصد شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲ را دارند، با مطالعه این منابع و کتاب‌های آموزشی مرتبط با رشته خود و مطابق با کد ضریب مربوطه، می‌توانند رتبه بهتری در آزمون این سال کسب کنند.

برای دانلود دفترچه منابع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 کلیک کنید.

منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

برای مشاوره درباره منابع مورد نیاز برای آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲، رشته‌های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شامل پرستاری، اتاق عمل، بیهوشی و غیره، نمونه‌ای از رشته‌های محبوب در آزمون ورودی کارشناسی ارشد پزشکی هستند و برای قبولی در این رشته‌ها، داشتن منابع و مطالعه صحیح آنها ضروری است. هر سال، وزارت بهداشت فهرستی از منابع آموزشی مختلف را برای داوطلبان در دسترس قرار می‌دهد.

داوطلبان آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲ نیز می‌توانند با دانلود این منابع، برنامه‌ریزی لازم را انجام داده و با کمک مشاوران مختلف، به مطالعه کتاب‌های مرتبط با آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲ بپردازند. در این مقاله، قصد داریم فهرست منابع آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1402 را ارائه داده و روش مطالعه آنها را توضیح دهیم.

بیش تر بخوانید: ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

منابع آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲

با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش در رشته‌های کارشناسی ارشد پزشکی، از جمله اتاق عمل، پرستاری و بیهوشی، سازمان سنجش پزشکی کشور منابعی را منتشر کرده و به اطلاع داوطلبان می‌رساند. در رقابت شدید این گروه از داوطلبان، شناخت منابع و کتاب‌های آموزشی مربوطه می‌تواند اولین عامل موفقیت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد پزشکی باشد.

وزارت بهداشت رشته‌های شناور کارشناسی ارشد پزشکی را ندارد، اما داوطلبان می‌توانند بر اساس شرایط خاصی که در دفترچه ثبت نام این آزمون ذکر شده است، دو رشته از دو مجموعه مختلف آزمون ورودی کارشناسی ارشد پزشکی را انتخاب نمایند. سپس با مطالعه کتاب‌های آموزشی منتشر شده، می‌توانند به مطالعه دو مجموعه آزمونی اقدام کنند.

لازم به ذکر است که برای رشته‌هایی که به صورت مجموعه‌ای تجمیع شده‌اند، یک دفترچه سوال صادر می‌شود و منابع آزمونی این رشته‌ها یکسان است. اما ضرایب دروس آزمونی در رشته‌های مختلف مجموعه آزمونی متفاوت خواهد بود.

در ادامه، منابع آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲ ارائه شده است تا داوطلبان با مطالعه آن‌ها بتوانند برنامه‌ریزی مناسب برای آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را داشته باشند. در صورت انتشار منابع آزمون ورودی پزشکی سال ۱۴۰۲، جدول زیر نیز به‌روزرسانی خواهد شد.

برای دانلود دفترچه منابع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 کلیک کنید.

نکات مهم درباره منابع آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲

  1. همان‌طور که ذکر شد، آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲ به‌منظور ارزیابی و انتخاب افراد با استعداد و شایسته در حوزه علمی برای ادامه تحصیل در دوره فوق‌لیسانس پزشکی برگزار می‌شود. از این رو، محدود کردن منابع آزمون ورودی کارشناسی ارشد پزشکی به تعداد محدودی، به لحاظ علمی و منطقی توجیه‌پذیر نیست و نمی‌تواند موفقیت داوطلبان را تضمین کند.
  2. برای داوطلبان رشته‌های پرطرفدار مانند مامایی، بیهوشی، اتاق عمل، پرستاری و غیره، برای داشتن آمادگی بیشتر و کسب رتبه قابل قبول، علاوه بر منابع اعلام شده، باید به مطالعات گسترده و متنوع‌تری درباره رشته آزمونی خود بپردازند و از منابع دیگری نیز استفاده کنند. همچنین، برای همه منابع اعلام شده، باید از آخرین نسخه چاپ یا ترجمه استفاده شود.
  3. مهم است به‌یاد داشت که در آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲، شرط تجانس رشته وجود دارد و مدارک فارغ‌التحصیلی داوطلب باید با مدارک پذیرفته شده در رشته آزمونی مورد نظر یکسان باشد. داوطلبانی که در رشته‌هایی با برنامه خدمت تحصیلی فعالیت می‌کنند، باید توجه کنند که پس از فارغ‌التحصیلی، باید حدود ۱۸ ماه خدمت در مراکز درمانی کشور را به عهده بگیرند.

بهتر است از جزوه دست‌نویس شخص دیگری به عنوان منبع کنکور کارشناسی ارشد استفاده نکنید. زیرا این جزوه برای استفاده شخصی آن فرد نوشته شده است و نمی‌تواند منبع قابل اعتمادی برای داوطلبان باشد.

موقع مطالعه، سعی کنید کتاب‌های رفرنس را در زمان مناسبی انتخاب کنید.

تلاش کنید کتاب‌های خود را از مؤسساتی تهیه کنید که تجربه و تخصص طولانی در مشاوره کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت داشته باشند.

هدف داشته باشید کتاب‌ها و منابعی را مطالعه کنید که به‌روز و نویسنده آن‌ها معتبر و مشهور باشد. همچنین، نویسنده باید کنکوری باشد و در جریان کنکور باشد. زیرا ما شاهد مواردی بوده‌ایم که دانشجویان کتابی را مطالعه می‌کنند که نویسنده آن در جریان کنکور نبوده و نمی‌داند چه سوالاتی در آزمون مطرح می‌شود.

علاوه بر خواندن منابع کنکور کارشناسی ارشد بهداشت، توصیه می‌شود منابع تستی آن را نیز مورد توجه قرار دهید. به‌طوری که از سوال و جواب‌های کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال‌های قبل به عنوان یک منبع بسیار مفید استفاده کنید.

در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، شرط تجانس رشته وجود دارد. بنابراین، باید در آزمونی شرکت کنید که مدارک تحصیلی شما با رشته امتحانی یکسان باشد. این در حالی است که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم شرط تجانس رشته وجود ندارد و شما می‌توانید براساس نیاز خود منابع کنکور کارشناسی ارشد را مطالعه کرده و در آن شرکت کنید.

بیش تر بخوانید: sanjeshp.ir

بیش تر بخوانید: انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

آیا خواندن کتاب‌های مرجع برای آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مناسب است؟

بعضی از دانشجویان به دنبال کتاب‌های مرجع هستند زیرا کتاب‌های تالیفی در این حوزه وجود ندارد. اما به دلیل زمان‌بر بودن کتاب‌های مرجع، توصیه می‌شود که داوطلبان آنها را در زمانی مطالعه کنند که وقت کافی در اختیار داشته باشند. همچنین، در حین مطالعه می‌توانید سرفصل‌های مهم را خلاصه نویسی کنید. اما اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب‌های مرجع ندارید، بهتر است از کتاب‌های طبقه‌بندی شده برای آزمون کارشناسی ارشد استفاده کنید.

لطفا توجه داشته باشید که انتخاب منابع و کتاب‌ها تأثیر زیادی در نتیجه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت دارد، بنابراین باید با دقت انتخاب کنید. برخی منابع بسیار جامع هستند، اما برای آزمون کارشناسی ارشد مناسب نیستند. بنابراین، انتخاب درست می‌تواند بسیار موثر باشد.

اگر تاکنون منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲ را انتخاب نکرده‌اید، بهتر است با متخصصان ایرانی در این زمینه مشورت کنید. مشاوران سامانه ندای مشاور تجربه‌ی طولانی در ارائه مشاوره به داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دارند و مشاوره با آن‌ها می‌تواند سرنوشت شما را تغییر دهد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام ارشد بدون کنکور وزارت بهداشت

بیش تر بخوانید: طرح وزارت بهداشت

لیست رشته‌های آزمون ورودی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲

لیست رشته‌های مورد آزمون ورودی کارشناسی ارشد علوم پزشکی در دفترچه ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۴۰۲ بصورت دقیق ذکر شده است. برای آشنایی بیشتر با این رشته‌ها، می‌توانید به جداول موجود در ادامه مقاله مراجعه کنید.

منابع رشته های ارشد وزارت بهداشت بخش 1

منابع رشته های ارشد وزارت بهداشت بخش 2

منابع رشته های ارشد وزارت بهداشت بخش 3

منابع رشته های ارشد وزارت بهداشت بخش 4

منابع رشته های ارشد وزارت بهداشت بخش 5

منابع رشته های ارشد وزارت بهداشت بخش 6

بیش تر بخوانید: تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت

بیش تر بخوانید: زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 { جامع }

منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 { جامع }

برچسب ها

منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت منابع آزمون ارشد پزشکی منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ منابع کارشناسی ارشد بهداشت 1402

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 { جامع }

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل