تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا ۱۴۰۲ – آموزش ثبت نام

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا ۱۴۰۲ – آموزش ثبت نام:

ثبت نام پایه اول ابتدایی

آموزش جامع ثبت نام الکترونیکی کلاس اول ابتدایی در سامانه پادا و لینک ورود سایت پیش ثبت نام غیر حضوری پایه اول دبستان آموزش تصویری نحوه ثبت نام اول ابتدایی 1402

ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا ۱۴۰۲ – آموزش ثبت نام

ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا ۱۴۰۲ – آموزش ثبت نام

با توجه به بیماری‌های نگران کننده و رهنمودهای وزارت بهداشت برای حفظ فاصله اجتماعی و کاهش تردد، وزارت آموزش و پرورش کشور تصمیم گرفت تا یک سامانه جامع برای ثبت نام دانش‌آموزان ابتدایی در تمام استان‌ها راه اندازی کند.

در طراحی این سامانه، اهداف متعددی مورد توجه قرار گرفته است، از جمله کاهش حضور والدین و دانش‌آموزان در مدارس، صرفه‌جویی در زمان، اسراع فرآیند ثبت نام، هماهنگ‌سازی فرآیند ثبت نام در تمام مناطق استانی، و نیز برآورده کردن نیازهای والدین در استفاده بهینه از فناوری در مدیریت اداری مدارس و ایجاد نظم در رابطه خانه-مدرسه.

برای ورود مستقیم به سامانه ثبت نام کلیک کنید.

 

ثبت نام پایه اول ابتدایی

از آنجا که برای اولین بار، ثبت نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی بصورت آنلاین در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ انجام می‌شود، بسیاری از والدین درباره ثبت نام آنلاین دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی اطلاعات کافی ندارند. بنابراین، در ادامه این مقاله، به معرفی یک وبسایت پیش ثبت نام آنلاین دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی می‌پردازیم و روش کامل ثبت نام در این سامانه را توضیح می‌دهیم.

بیش تر بخوانید: سامانه پادا

لینک ثبت نام الکترونیکی پایه اول ابتدایی ۱۴۰۲

به منظور ثبت نام آنلاین دانش‌آموزان ورودی پایه اول ابتدایی برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، یک سامانه الکترونیکی مخصوص راه‌اندازی شده است.

والدینی که فرزندشان قرار است در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ وارد پایه اول ابتدایی شود، از اردیبهشت ماه می‌توانند مراحل ثبت نام فرزند خود را آغاز کنند. در سال گذشته، ثبت نام پایه اول ابتدایی از طریق سایت “پادا” انجام می‌شد، اما در سال جاری با تغییراتی که در سامانه آموزش و پرورش اتفاق افتاده است، ثبت نام دانش‌آموزان پایه اول به وسیله سایت “پنجره” صورت می‌گیرد، که یک پلتفرم الکترونیکی برای ارائه خدمات آموزشی است.

برای پیش ثبت نام فرزندان خود در پایه اول دبستان، والدین باید به صورت آنلاین از طریق سامانه پیش ثبت نام پایه اول دبستان در آدرس اینترنتی my.medu.ir اقدام نمایند. والدین باید ابتدا وارد سایت مذکور شوند و پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، مراحل ثبت نام را تکمیل کنند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون نمونه دولتی

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

زمان ثبت نام دانش‌آموزان کلاس اول دبستان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در سال قبل، ثبت نام دانش‌آموزان در مقطع اول ابتدایی در انتهای فصل بهار برای کودکانی که به سن ورود به دبستان رسیده‌اند، انجام می‌شد. اما در سال جاری به دلیل انجام سنجش سلامتی برای نوآموزان جدید در زمان ورود به دبستان از آذر ماه، ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس زودتر از سال قبل و از اردیبهشت ماه آغاز شد. والدین در سال جاری می‌توانند به صورت حضوری و یا آنلاین، ثبت نام کودکان خود را انجام دهند.

ثبت نام به موقع دانش‌آموزان کلاس اولی سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، بسیار مهم است و باید در زمان مناسب انجام شود. در سال قبل، ثبت نام دانش‌آموزان کلاس اول به صورت حضوری و آنلاین صورت گرفت و پس از ثبت نام، نوآموزان می‌بایست سنجش سلامت را انجام داده باشند.

در سال قبل، ثبت نام کلاس اول ابتدایی از طریق وبسایت “پادا” صورت گرفت. اما در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، والدین دانش‌آموزان پس از تکمیل مراحل سنجش سلامت و دریافت مدارک مورد نیاز، ابتدا به وبسایت “پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش” با آدرس my.medu.ir مراجعه کرده و مدارک ثبت نام را در این سامانه آپلود کنند. سپس مراحل ثبت نام حضوری و پرداخت هزینه ثبت نام کلاس اول را نیز در مدرسه مورد نظر خود انجام دهند.

ثبت نام کلاس اول دبستان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از اردیبهشت ماه آغاز شده است.

به والدین محترم کلاس اولی‌ها توصیه می‌شود که در بازه زمانی ثبت نام، مراحل ثبت نام فرزند خود را در کلاس اول دبستان انجام داده و در صورت امکان، ثبت نام کلاس اول ابتدایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را به روزهای آخر نیاز نداشته باشند تا با مشکلاتی مانند شلوغی در ثبت نام و یا ناموجودی ظرفیت مواجه نشوند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دبیرستان مفید

بیش تر بخوانید: ثبت نام مدارس سرای دانش

راهنمای ثبت نام کلاس اول در سامانه آموزشی پادا

برای ثبت نام اینترنتی دانش‌آموزان کلاس اول ابتدایی در سامانه پادا، شما به رمز عبور و نام کاربری دانش‌آموزان نیاز دارید. برای دانش‌آموزانی که سابقه تحصیلی در سامانه پادا ندارند، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید. لطفاً توجه داشته باشید که قسمت مربوطه هنوز در سامانه فعال نشده است و در صورت تغییر یا فعال شدن آیکون مربوطه، این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

1. ابتدا به سامانه پادا با استفاده از نشانی pada.medu.ir مراجعه کنید و بر روی گزینه “ثبت دانش‌آموزان جدید الورود” کلیک کنید.

ثبت نام پایه اول ابتدایی بخش 1

پس از ورود به سامانه، در کادرهای مربوطه اطلاعات شخصی مانند کد ملی سرپرست و دانش‌آموز، شماره تلفن همراه والی وارد کنید. سپس دکمه “جستجو” را فشار دهید. لازم به ذکر است که کد ملی دانش‌آموزان به صورت پیش‌فرض در سامانه پادا وجود دارد و با فشردن کلید “جستجو”، سایر اطلاعات به طور خودکار در سامانه وارد می‌شوند.

ثبت نام پایه اول ابتدایی بخش 2

پس از ورود به پنل شخصی، اطلاعات مورد نیاز در بخش‌های “مشخصات فردی”، “اطلاعات تکمیلی”، “آدرس و تماس” و “مقطع و پایه تحصیلی” نمایش داده می‌شوند. در بخش “آدرس و تماس”، تکمیل اطلاعاتی مانند آدرس و کد پستی منزل ب

رای بررسی و اعتبارسنجی محله‌های ثبت نام ضروری است. در نهایت، پس از ثبت تمامی اطلاعات، بر روی گزینه “ثبت و ادامه” کلیک کنید.

ثبت نام پایه اول ابتدایی بخش 3

در پنجره باز شده، با انتخاب استان، منطقه و محله در کادرهای مربوطه، لیست مدارس موجود نمایش داده می‌شود. با انتخاب یکی از این مدارس، می‌توانید گزینه “ثبت نهایی” را فشار دهید. پس از اتمام مراحل، پیغامی نشان دهنده ارسال درخواست به مدرسه انتخابی به شما نمایش داده خواهد شد.

توجه: تنها پنج اولویت انتخابی با در نظر گرفتن محدودیت جغرافیایی در سامانه پادا نمایش داده می‌شود. اگر دانش‌آموز منطقه‌ای خارج از محدوده خود را انتخاب کند، درخواست به مسئول ستاد ثبت‌نام منطقه ارسال می‌شود و در صورت تایید، درخواست در لیست ثبت‌نام مدرسه نمایش داده خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید که پس از تأیید ثبت‌نام نهایی در یک مدرسه، سایر اولویت‌های انتخابی دانش‌آموز حذف خواهند شد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام مدارس سلام

بیش تر بخوانید: ثبت نام مدارس دکتر حسابی

مراحل ارزیابی سلامت در ثبت نام کلاس اول دبستان سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

یکی از نکاتی که هنگام ثبت نام در کلاس اول دبستان سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ باید به آن توجه کنید، ثبت نام در طرح سنجش سلامت است. این طرح برای ارزیابی سلامت جسمانی دانش‌آموزان در ابتدای ورود به مقطع ابتدایی و پیش‌دبستانی انجام می‌شود. مراحل ثبت نام سنجش سلامت دانش‌آموزان برای ثبت نام در کلاس اول دبستان سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

والدین ابتدا به مدرسه مورد نظر خود برای ثبت نام مراجعه می‌کنند. در سال گذشته، والدین باید ابتدا در مدارس ثبت نام کنند و سپس در سنجش سلامت شرکت می‌کردند. اما در سال جاری این روند تغییر کرده و والدین می‌توانند سنجش سلامت ثبت نام کلاس اول دبستان سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را خودشان انجام دهند. والدین باید به یاد داشته باشند که پس از انجام پیش‌ثبت نام در مدرسه، می‌توانند همراه با فرزند خود به پایگاه‌های سنجش سلامت مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه ثبت نام، آزمون را انجام داده و برگه تاییدیه را به مدیریت مدرسه تحویل دهند تا ثبت نام قطعی صورت بگیرد.

مرحله آخر ثبت نام دانش‌آموزان کلاس اول دبستان سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ شامل ثبت اطلاعات والدین نوآموزان در سامانه سناد و سامانه سیدا است که باید توسط مدیر مدرسه انجام شود.

والدین دانش‌آموزان اول ابتدایی و پیش‌دبستانی باید برای انجام سنجش سلامت نوآموزان، ابتدا در سامانه سنجش سلامت پیش‌ثبت نام الکترونیکی را انجام داده و سپس در بازه زمانی مشخص به پایگاه سنجش سلامت در محل سکونت خود مراجعه کنند.

مدارک لازم برای سنجش سلامت سال تحصیلی ۱۴۰۲

در مورد ضرورت و روش انجام سنجش سلامت در قسمت قبلی توضیح داده شده است. حال در این قسمت، می‌خواهیم به بررسی مدارک مورد نیاز برای سنجش سلامت دانش‌آموزان بپردازیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی درباره این مدارک کسب کنید.

مدارکی که باید همراه خود داشته باشید، شامل شناسنامه، کارت واکسن، عکس و مبلغ پول مورد نیاز است. با ارائه این مدارک، کارشناسان فرایند بررسی و ارزیابی می‌توانند در مرحله اولیه سنجش، مواردی از جمله بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتار، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی حرکتی، اندازه‌گیری توده بدن، قد، وزن، دهان و دندان، بیماری‌های پوست و مو و بیماری‌های نیازمند مراقبت ویژه را ارزیابی کنند. برای مشاهده نتایج سنجش اولیه، می‌توانید روی این لینک کلیک کنید.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دبیرستان انرژی اتمی

بیش تر بخوانید: ثبت نام مدارس هیئت امنایی

مدارک الزامی برای ثبت نام دوره اول ابتدایی ۱۴۰۲

برای ثبت نام حضوری در کلاس اول ابتدایی، لازم است مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را همراه خود داشته باشید. این مدارک عبارتند از:

– مدارک هویتی پدر دانش‌آموز
– اصل و کارت ملی پدر
– اصل و کپی شناسنامه مادر
– اصل و کپی شناسنامه دانش‌آموز
– چهار قطعه عکس با ابعاد ۴*۳ سانتی‌متر
– اصل کارت واکسن دانش‌آموز

بیش تر بخوانید: ثبت نام مدارس شاهد

هزینه ثبت نام پایه اول ابتدایی ۱۴۰۲

در سال جاری، هزینه ثبت نام پایه اول ابتدایی در مدارس مختلف متفاوت است. در مدارس دولتی، مجاز به دریافت یک هزینه جزئی بجز شهریه نمی‌باشند، در حالی که مدارس غیرانتفاعی مجاز به دریافت شهریه هستند. برای بیان هزینه ثبت نام و شهریه پایه اول ابتدایی، به شرح زیر می‌توان اشاره کرد:

? هزینه ثبت نام پایه اول ابتدایی در مدارس دولتی:
مدارس دولتی براساس قوانین و مقررات آموزش و پرورش، هزینه‌ای برای شهریه از والدین دریافت نمی‌کنند. اما ممکن است برای فعالیت‌های فوق برنامه مانند سرویس‌دهی و روپوش و … هزینه‌ای جزئی دریافت کنند.

? هزینه ثبت نام پایه اول ابتدایی در مدارس شاهد:
مدارس شاهد شهریه خاصی دارند. در سال گذشته، هزینه ثبت نام پایه اول ابتدایی حدود 4,500,000 ریال بوده است. اما دانش‌آموزان غیرشاهد و به صورت عادی، باید حدود 8,500,000 ریال پرداخت کنند.

? هزینه ثبت نام پایه اول ابتدایی در مدارس غیردولتی:
افرادی که تمایل به تحصیل در مدارس غیرانتفاعی دارند، باید شهریه تحصیل خود را پرداخت کنند. شهریه در این مدارس متغیر بوده و بسته به شهر و منطقه، متفاوت است. همچنین، هزینه ثبت نام پایه اول ابتدایی نیز بستگی به امکانات ارائه دهنده مدرسه دارد و متغیر است.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دبیرستان ماندگار البرز

مشاوره برای ثبت نام در کلاس اول دبستان سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

فرآیند ثبت نام دانش‌آموزان در کلاس اول دبستان برای والدینی که قبلاً تجربه تحصیل فرزندشان در این مقطع را داشته‌اند، نسبت به والدینی که اولین بار با این تجربه روبرو می‌شوند، ساده‌تر است. والدین این دانش‌آموزان باید عوامل مختلفی را در انتخاب مدرسه مناسب مد نظر قرار داده و روش‌های مختلفی را برای جلب علاقه کودک به درس و کمک به او در آموزش اجرا کنند.

اگر شما والدینی هستید که فرزندتان در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ قرار است به کلاس اول دبستان بروید، در این مقاله می‌توانید نکات مهمی در انتخاب مدرسه مناسب و روش‌های مختلفی برای کمک به دانش‌آموزان کلاس اول دبستان را مطالعه نمایید.

فاکتورهای مهم در انتخاب مدرسه ابتدایی

۱. کادر آموزشی مجرب
۲. امکانات مناسب
۳. نزدیکی محل زندگی
۴. محیطی سازگار با روحیات فرزند
۵. شهریه متناسب با خدمات ارائه شده توسط مدرسه

روش‌های کمک به دانش‌آموزان کلاس اول دبستان

۱. تشویق و اعطای جوایز به فرزند
۲. تبدیل ریاضیات به بازی
۳. تقویت مهارت گوش دادن کودک از طریق خواندن داستان‌های جذاب
۴. حفظ ارتباط منظم با معلم و مدرسه

در این راستا، بهترین مدرسه را برای فرزندتان انتخاب کنید و به هیچ وجه از روند تحصیل او، به‌خصوص در پایه اول دبستان سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ غافل نشوید. هرچند که آموزش فرزند شما در دست معلم است، اما شما می‌توانید او را در یادگیری، پیشرفت و موفقیت در مدرسه تشویق کنید. در ادامه مقاله، روش‌های اصلی کمک به دانش‌آموزان کلاس اول دبستان سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ برای شما توضیح داده شده است.

بیش تر بخوانید: سامانه سرویس مدارس تهران sns.tehranedu.ir

چرا نیمه دومی‌ها یک سال دیرتر به مدرسه می‌روند؟

اینکه نیمه دومی‌ها چرا یک سال دیرتر به مدرسه می‌روند، یک مسئله‌ای است که در حال حاضر همچنان بر جامعه تأثیرگذار است. اگرچه برخی کشورها تلاش کرده‌اند تا این موضوع را رفع کنند، اما در کشور ما هنوز والدین کودکانی که در نیمه دوم سال متولد می‌شوند، مجبورند تا یک سال بیشتری صبر کنند تا فرزندانشان به مدرسه بروند.

البته می‌گویند اگر والدین علاقه‌مند به ورود کودکشان به مدرسه باشند، می‌توانند پس از شرکت فرزندشان در طرح‌های سلامت و کسب نمره مورد نیاز، اجازه ثبت نام آن‌ها را بگیرند. اما حقیقت این است که در کشور ما والدین، نه تنها از یک سال تأخیر در ورود فرزندان به مدرسه ناراحت نیستند، بلکه خوشحال هم می‌شوند. زیرا در این صورت، دانش‌آموزان توانایی یادگیری بیشتری نسبت به همسالان خود داشته و می‌توانند بهتر با چالش‌های مدرسه سازگار شوند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام سرویس مدارس سپند irtusepand.ir

نحوه ثبت نام کلاس نهم و دهم در سامانه پادا ۱۴۰۲

علاوه بر ثبت نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی در سامانه پادا، دانش‌آموزان پایه نهم و دهم نیز می‌توانند از این سامانه برای ثبت نام خود استفاده کنند. برای این منظور، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. در صورتی که رمز عبوری ندارید، از مدیر مدرسه خود درخواست دریافت رمز عبور کنید. همچنین، اطلاعات تمامی دانش‌آموزان توسط مدیر در سایت سیدا ثبت خواهد شد. با انجام این مراحل، هویت دانش‌آموزان تأیید شده و آن‌ها می‌توانند با موفقیت در سامانه پادا ثبت نام کنند. لطفاً در صورتی که در ورود به سایت پادا هیچ کاربری یافت نشد، این موضوع را به مدیر مدرسه خود اطلاع دهید.

مراحل ثبت نام این دو مقطع به شرح زیر است:

1️⃣ ابتدا به آدرس سایت پادا مراجعه کنید.

2️⃣ سپس در صفحه نمایش داده شده، بر روی گزینه پیش ثبت نام مدارس کلیک کنید.

3️⃣ در مرحله بعد، اطلاعات خواسته شده را دقیقاً وارد کنید.

4️⃣ در صفحه بازشده، گزینه پایه دهم متوسطه را انتخاب کنید و اطلاعات و مدارک مورد نیاز را وارد کنید.

با انجام این مراحل، ثبت نام شما در کلاس نهم و دهم در سامانه پادا به پایان خواهد رسید.

بیش تر بخوانید: emt.medu.ir

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا ۱۴۰۲ – آموزش ثبت نام

ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا ۱۴۰۲ – آموزش ثبت نام

برچسب ها

سامانه ثبت نام الکترونیکی پایه اول ابتدایی سایت پیش ثبت نام غیر حضوری 1402 سایت ثبت نام اینترنتی کلاس اولی ها ورود به سامانه ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی ۱۴۰۲

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا ۱۴۰۲ – آموزش ثبت نام

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل