تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

لیست ذخیره مدارس شاهد

📚 خلاصه ای از مقاله لیست ذخیره مدارس شاهد:

لیست ذخیره مدارس شاهد

در این مقاله جزئیات لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ بررسی شده و به زمان و نحوه مشاهده اسامی ذخیره مدارس شاهد به همراه مشاوره ثبت نام مدارس شاهد پرداخته شده است

لیست ذخیره مدارس شاهد

لیست ذخیره مدارس شاهد

برای دانش‌آموزان داوطلب در مقاطع اول ابتدایی، هفتم و دهم مدارس شاهد، امکان مشاهده لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به همراه اسامی پذیرفته‌شدگان فراهم شده است. این لیست افرادی را شامل می‌شود که پس از تایید نهایی مدارک، علی‌رغم وجود افراد ذخیره شده، به عنوان پذیرفته‌شدگان جدید انتخاب می‌شوند.

دانش‌آموزانی که تمایل به تحصیل در پایه‌های اول ابتدایی، هفتم و دهم مدارس شاهد دارند، می‌توانند پس از ثبت نام در مقاطع مورد نظر، نتایج نهایی خود را برای وضعیت قبولی یا عدم قبولی دریافت کنند. در صورت پذیرش، با مراجعه به سایت ثبت‌نام مدارس شاهد، اعلام قبولی خود را ببینند. از جمله توجه داشته باشید که بعضی از پذیرفته‌شدگان به دلیل علل مختلف ممکن است از ثبت‌نام نهایی خود منصرف شوند و به مدارس دیگری بروند تا تحصیل خود را ادامه دهند.

لیست ذخیره مدارس شاهد

در این راستا، مدارس شاهد هر ساله فهرستی به نام لیست ذخیره مدارس شاهد اعلام می‌کنند. این لیست شامل داوطلبانی است که امتیاز آن‌ها به امتیاز آخرین نفر پذیرفته‌شده نزدیک است. این افراد به عنوان انتخابات جایگزین، در صورت عدم ثبت‌نام داوطلبی از افراد ذخیره شده انتخاب می‌شوند.

این لیست ذخیره مدارس شاهد به این معناست که در صورت پر شدن ظرفیت پذیرش این مدارس، افرادی بر اساس امتیاز‌های کسب‌شده، جهت ثبت‌نام در مدارس شاهد انتخاب می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر و زمان اعلام لیست ذخیره مدارس شاهد، توضیحات کامل در این زمینه به همراه راهنمایی‌های لازم در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

زمان اعلان فهرست ذخیره مدارس شاهد سالتحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ترتیب اولویت ثبت نام در مدارس شاهد بر اساس امتیازات داوطلبان تعیین می‌شود. در صورت پر شدن ظرفیت پذیرش این مدارس، اشخاصی که در لیست ذخیره دارای امتیازات بالاتری هستند، به عنوان پذیرفته‌شدگان جدید انتخاب می‌شوند. در سال‌های گذشته، اعلان نتایج پذیرش دانش‌آموزان در مقاطع ابتدایی، هفتم و دهم مدارس شاهد به صورت اسامی پذیرفته‌شدگان، لیست عدم پذیرش و لیست ذخیره در سامانه سجا منتشر می‌شد.

از سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰، لیست پذیرفته‌شدگان و افراد ذخیره‌شده در مقاطع ابتدایی، هفتم و دهم مدارس شاهد از طریق سامانه پادا در دسترس قرار گرفت. زمان اعلان فهرست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در بازه‌های مشابه سال گذشته اطلاع‌رسانی خواهد شد، تا با توجه به تغییر شرایط، دانش‌آموزان پذیرفته‌شده اقدامات لازم را انجام دهند.

بنیاد شهید و امور ایثارگران لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را بر اساس رتبه‌بندی امتیازات تهیه می‌کند و افرادی با بالاترین امتیازات را مورد پذیرش قرار می‌دهد. زمان اعلان لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ برای مقاطع مختلف متفاوت است و اطلاعات آن در سامانه پادا قرار می‌گیرد تا دانش‌آموزان مطلع شوند.

قرارگیری نام دانش‌آموز در لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ به منزله قبول یا رد او نیست. در صورت داشتن امتیازات لازم، دانش‌آموزان بعد از قبولی فرزندان شهدا، امکان پذیرفته‌شدن دارند. اعلان لیست ذخیره پایه‌های ابتدایی، هفتم و دهم از طریق سایت پادا انجام می‌شود؛ اما دانش‌آموزان میان‌پایه برای اطلاع از لیست ذخیره باید به مدرسه مراجعه کنند.

ضمناً حضور نام دانش‌آموز در لیست ذخیره نشان‌دهنده قبول یا رد او نمی‌باشد و باید منتظر اعلان نتایج مدارس شاهد به صورت قطعی با توجه به مدارک پیش‌ثبت‌نام باشیم. در صورت پر شدن ظرفیت مدارس شاهد پس از قبولی فرزندان شهدا، سایر دانش‌آموزان با بالاترین امتیازات پذیرفته می‌شوند.

ثبت‌نام داوطلبان در مدارس شاهد از طریق سایت ثبت‌نام این مدارس انجام می‌گیرد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت‌نام اینترنتی مدارس شاهد، می‌توانید مقاله‌ای را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس شاهد
بیشتر بخوانید: حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد

لیست ذخیره مدارس شاهد

فرآیند اعلام لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در اینجا نحوه‌ای برای اطلاع از لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ آورده شده است که به گونه‌ای است که هرگونه شباهت با منابع دیگر اجتناب می‌کند:

✅ فرآیند اعلام لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به مراحل زیر تقسیم می‌شود:

 1. مرحله اول: دانش‌آموزانی که مرحله پیش‌ثبت‌نام مدارس شاهد را پشت سر گذاشته‌اند، می‌توانند به لیست ذخیره مدارس شاهد دسترسی پیدا کنند. در صورت پر شدن ظرفیت مدارس شاهد پس از پذیرش فرزندان شهدا، بقیه دانش‌آموزان با امتیازات خود انتخاب می‌شوند.
 2. مرحله دوم: اطلاع از لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از طریق سامانه پادا
 3. مرحله سوم: برای دسترسی به اطلاعات لیست ذخیره مدارس شاهد، دانش‌آموزان پیش‌ثبت‌نام‌کرده به وب‌سایت سامانه پادا وارد می‌شوند.
 4. مرحله چهارم: با استفاده از نام کاربری و رمز عبور از مدیر مدرسه، وارد سامانه پادا می‌شوند.
 5. مرحله پنجم: در سامانه پادا، دانش‌آموزان با انتخاب گزینه مورد نظر، اطلاعات وضعیت قبولی خود را مشاهده می‌کنند.

پس از قبولی در مدارس شاهد، دانش‌آموزان می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز، به ثبت‌نام در این مدارس اقدام کنند. برای مرحله ثبت‌نام مدارس شاهد ۱۴۰۲-۱۴۰۳، مدارک موردنیاز شامل ۱۲ قطعه عکس پرسنلی با کیفیت و جدید، کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی به همراه اصل آن‌ها، مدارک محل سکونت دانش‌آموز، پرونده تحصیلی و مدارک ارتقاء امتیاز بر اساس امتیازبندی اعلام‌شده، لازم است.

لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به منظور انتخاب و جذب دانش‌آموزانی که قطعاً قبول شده‌اند، تدوین می‌شود. اما این انتخاب ممکن است به دلایلی مانند قبولی در مدارس تیزهوشان و یا انتخاب مدارس دیگر، نصفه‌کاره باقی بماند. از افراد موجود در لیست ذخیره، افرادی که در زمان مقتضی اقدام به ثبت‌نام نکرده‌اند، جهت تحصیل در مدارس شاهد انتخاب می‌شوند.

بیشتر بخوانید: سامانه سناد | snd.medu.ir
بیشتر بخوانید: ثبت‌نام پایه هفتم پادا
بیشتر بخوانید: ثبت نام پایه اول ابتدایی

مشاوره ثبت‌نام داوطلبان لیست ذخیره مدارس شاهد 1402 – 1403

در اطلاع رسانی نتایج اسامی دانش‌آموزان پایه‌های ابتدایی، هفتم و دهم مدارس شاهد، ممکن است بعضی از آن‌ها در لیست ذخیره مدارس شاهد 1402 – 1403 قرار بگیرند. این گروه از داوطلبان دارای امتیازات مورد نیاز مدارس شاهد هستند؛ اما دانش‌آموزان با امتیازات بالاتر، پس از پرداخت هزینه‌های ثبت‌نام، برای ثبت‌نام در این مدارس قبول می‌شوند.

دانش‌آموزان موجود در لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ باید منتظر تأیید نهایی مدارک خود باشند؛ زیرا قبولی آن‌ها بر اساس امتیازاتشان تأیید می‌شود. پس از قبولی در مدارس شاهد، اطلاع‌رسانی برای ارائه مدارک به آن‌ها صورت می‌پذیرد.

☑️ داوطلبان مدارس شاهد در صورت داشتن شرایط زیر، احتمال قبولی بیشتری دارند:

 • پایبندی به اصول اخلاقی و اسلامی
 • داشتن پوشش اسلامی مناسب با توجه به سن
 • نزدیکی محل سکونت به مناطق حوالی مدارس شاهد
 • داشتن امتیازات بالا برای دانش‌آموزان پایه‌های اول ابتدایی
 • داشتن معدل خوب در همه دروس یا حداکثر یکی از دروس برای دانش‌آموزان پایه هفتم
 • داشتن معدل 17 و حداقل نمره 16 در تمامی دروس نوبت دوم برای دانش‌آموزان پایه دهم

ظرفیت مدارس شاهد محدود است و دانش‌آموزان پایه‌های ابتدایی با امتیازات پایین، احتمال قرارگرفتن در لیست ذخیره مدارس شاهد بسیار کمتر است. به‌طور معمول، ثبت‌نام در این پایه‌ها به صورت قطعی و با امتیازات بالاتر انجام می‌شود. با مراجعه به زمان و نحوه اعلام لیست ذخیره مدارس شاهد 1402 – 1403، دانش‌آموزان می‌توانند شانس قبولی خود برای ثبت‌نام در این مدارس را بیشتر کنند.

بیشتر بخوانید: زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی
بیشتر بخوانید: اعلام نتایج مدارس تیزهوشان
بیشتر بخوانید: سایت ثبت نام کتاب درسی

 

در صورت نیاز به مشاوره تلفنی رایگان با موبایل می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی لیست ذخیره مدارس شاهد کلیک کنید.

لیست ذخیره مدارس شاهد

لیست ذخیره مدارس شاهد

برچسب ها

لیست ذخیره مدارس شاهد لیست ذخیره مدارس شاهد 1402 - 1402 لیست ذخیره مدرسه شاهد ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

نحوه مشاهده اسامی لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳,زمان ثبت نام مدارس شاهد 1402-1403,لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳,زمان اعلام لیست ذخیره مدارس شاهد,اسامی پذیرفته شدگان مدارس شاهد,هزینه ثبت نام در مدارس شاهد,اعلام نتایج مدارس شاهد,لیست ذخیره مدارس شاهد,ثبت نام مدارس شاهد,شاهد ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳,۱۴۰۲ - ۱۴۰۳,1402 - 1403,سامانه پادا,مدارس شاهد,لیست ذخیره,1401-1402,ذخیره,اسامی,مدارس,لیست,شاهد

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

لیست ذخیره مدارس شاهد

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل