تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

آزمون غربالگری – ورود به سایت شرکت در ازمون

📚 خلاصه ای از مقاله آزمون غربالگری – ورود به سایت شرکت در ازمون:

آزمون غربالگری - ورود به سایت شرکت در ازمون

در این مقاله به معرفی آزمون غربالگری آموزش و پرورش برای دانش آموزان پرداخته و جزئیات آن مانند نحوه ورود به سایت شرکت در ازمون غربالگری بررسی شده است

آزمون غربالگری – ورود به سایت شرکت در ازمون

آزمون غربالگری – ورود به سایت شرکت در ازمون

هر ساله، دانش آموزان در سطوح مختلف زمان‌های مختلفی در طول سال تحصیلی را به سامانه آزمون‌های غربالگری می‌پیوندند. دانش آموزان پایه هفتم و هشتم می‌توانند تا تاریخ 20 خرداد ماه 1402 با ورود به وبسایت my.medu.ir و شرکت در آزمون غربالگری، به سوالات و فرآیند آزمون پاسخ دهند.

 لینک مستقیم ورود به سایت آزمون غربالگری

آزمون غربالگری - ورود به سایت شرکت در ازمون

دانش آموزان در همه مراحل تحصیلی همواره با مسائل مختلفی روبرو هستند که تشخیص مفید یا مضر بودن هر یک از این موارد برای دانش آموزان و والدینشان دشوار می‌تواند باشد. بعضی از این مسائل اجتماعی ممکن است برای دانش آموزان آسیب زیادی ایجاد نکنند و با گذر زمان برطرف شوند، اما برخی دیگر ممکن است علاوه بر آسیب‌های مادی، آسیب‌های روانی جدی برای دانش آموزان یا خانواده‌هایشان به دنبال داشته باشند و به سلامت روانی دانش آموزان ضربه وارد کنند.

بنابراین، وزارت آموزش و پرورش با هدف حفاظت از دانش آموزان در برابر آسیب‌ها و تنش‌های اجتماعی آزمون‌هایی به نام آزمون‌های غربالگری و سلامت روان را راه‌اندازی کرده است. این آزمون‌ها به والدین و دانش آموزان امکان می‌دهند به صورت غیرحضوری از طریق وبسایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir یا حضوری توسط مشاوران مدارس شرکت کرده و درخواست‌های مورد نیاز برای استفاده از کمک‌های مددکاران اجتماعی و روانشناسان را انجام دهند. در ادامه مقاله، جزئیات آزمون غربالگری و روش ورود به وبسایت شرکت در آزمون مورد بررسی قرار می‌گیرد

اهداف آزمون غربالگری

با توجه به اینکه دوران نوجوانی به عنوان یکی از مهمترین مراحل زندگی هر فرد شناخته می‌شود و احتمال وجود برخی اختلالات در این دوره بیشتر از سایر سنین قابل تصور است، شناسایی و درمان آسیب‌های روانی در این سن دارای اهمیت فراوانی است و می‌تواند تأثیر زیادی در انتخاب رشته تحصیلی از پایه نهم به دهم داشته باشد. به همین دلیل، آزمون غربالگری آموزش و پرورش با هدفی که همین است، طراحی و اجرا شده است.

ابتدا این آزمون تنها برای دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول برگزار می‌شد، اما در حال حاضر در تمام مراحل تحصیلی از این تست غربالگری استفاده می‌شود. اهداف دیگر راه‌اندازی وبسایت آزمون غربالگری و اجرای آن به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • شناسایی آسیب‌های روانی دانش‌آموزان و تلاش برای درمان آنها
 • جمع‌آوری آمار جامع این موارد
 • آگاه‌سازی والدین و معلمان
 • تدارک امکانات آموزشی لازم برای دانش‌آموزان با نیازهای خاص
 • جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در آینده
 • ارزیابی تأثیر مشاوره بر روند رفتاری و تحصیلی دانش‌آموزان
 • شناسایی عوامل مضر
 • برنامه‌ریزی مناسب برای دانش‌آموزان بر اساس الگوی رفتاری و روحیه آنان

بیش تر بخوانید: سامانه my.medu.ir

بیش تر بخوانید: ثبت نام طرح سنجش سلامت دانش آموزان

روش شرکت در آزمون غربالگری

در سال قبل، آزمون‌های غربالگری برای دانش‌آموزان به دو روش حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شد. دانش‌آموزانی که تمایل به شرکت در آزمون‌های غربالگری به صورت غیرحضوری داشتند، می‌توانستند این آزمون را از طریق سامانه‌ی همگام و نماد آن انجام دهند.

✅ برای شرکت در آزمون خودارزیابی غربالگری در سال های قبل می توانستید از سه روش برای شرکت در آزمون ها اقدام کنید.

 1. 1- سایت نماد میتوانید به مراجعه به این سایت از بخش ورود کاربر سپس به قسمت پرتال کاربری در آزمون های غربالگری شرکت کنند.
 2. 2- سایت همگام نیز گزینه دوم شما می باشد که در آن نیز قادر هستید در آزمون های غربالگری همگام شرکت کنید.
 3. 3- برنامه شاد نیز گزینه اخری برای شما می باشد. همچنین این طرح بصورت حضوری نیز قابل دریافت از مدارس می باشد که اولیای محترم میتوانن نسبت به دریافت این طرح به مدارس مراجعه کنند.
 4. 4 – دانش آموزان پایه هفتم و شیشم برای شرکت در آزمون از طریق سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش یا همان سامانه مای مدیو دات آی آر my.medu.ir اقدام کنند.

اما در سال جاری، با توجه به تغییرات در سامانه آموزش و پرورش، کل فرآیند شرکت در آزمون به وسیله سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش صورت می‌گیرد. به منظور ارائه راهنمایی دقیق‌تر به کاربران، در ادامه نحوه شرکت در آزمون غربالگری توضیح داده شده است.

راهنمای تصویری آزمون غربالگری در سامانه my.medu.ir

? ابتدا وارد سایت غربالگری دانش آموزان به نشانی my.medu.ir شده و پس از درج نقش دانش آموز، اطلاعات خواسته شده را قید، و در آخر کلید “ورود” را فشار دهید.

اولین مرحله آزمون غربالگری

? از قسمت خدمات پرورشی دانش آموز گزینه “نماد” را انتخاب کنید.

مرحله دوم آزمون غربالگری

? بر روی آیکون “خودارزیابی” کلیک کنید.

مرحله سوم آزمون غربالگری

? پس از انتخاب هر گزینه بر روی “آیکون سبز” سمت چپ ضفحه کلیک نمایید

مرحله چهارم آزمون غربالگری

? پس از پاسخ دادن به هر سوال در سایت غربالگری دانش آموزان، بر روی گزینه “ok” مطابق تصویر زیربه منظور ذخیره کلیک نمایید.

مراحل آزمون غربالگری

بیش تر بخوانید: ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا

بیش تر بخوانید: ثبت ‌نام پایه هفتم پادا

اعلام نتایج آزمون غربالگری

پس از شرکت دانش‌آموزان در آزمون غربالگری، در صورت وجود اختلال، اطلاع رسانی به اولیا و آموزگاران دانش‌آموزان از طریق سایت مربوطه انجام می‌شود تا با در نظر گرفتن مشکلات فرد، برنامه‌ریزی و آموزش مناسب برای او انجام شود.

در واقع، زمان اعلام نتایج آزمون غربالگری در هر دوره تحصیلی به طور دقیق مشخص نیست. در صورت اعلام نتایج، خبر آن از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی به دانش‌آموزان منتقل خواهد شد.

? دو نکته مهم:

 • پس از ورود به هر آزمون و پاسخ به سوالات، گزینه “ورود و بازگشت” را انتخاب کنید.
 • پس از پاسخ به تمامی آزمون‌ها و سوالات آنها، کلید “بازگشت” را فشار دهید.

دانش‌آموزان باید به این نکته توجه کنند که پاسخ‌های آنها به سوالات نهایی در نظر گرفته می‌شود، زمانی که پس از ثبت پاسخ در سایت آزمون غربالگری، پیام “موفقیت‌آمیز بود” دریافت شود؛ زیرا این نشان می‌دهد که آزمون به درستی انجام شده است.

بسیار مهم است که دانش‌آموزان با دقت، تمرکز و حوصله‌ی بالا به سوالات مربوط به آزمون غربالگری پاسخ دهند، زیرا پاسخ‌های آنها توسط مشاوران و کارشناسان اجتماعی به طور جامع بررسی و تجزیه و تحلیل می‌شوند. برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سلامت روان دانش‌آموزان، علاوه بر پاسخ صادقانه دانش‌آموزان، مشارکت والدین و معلمان نیز اهمیت دارد. همچنین برگزاری آزمون مذکور با هدف حفظ و بهبود سلامت روان دانش‌آموزان در راستای هدایت تحصیلی پایه نهم بسیار حائز اهمیت است.

بیش تر بخوانید: سامانه پادا pada.medu.ir

بیش تر بخوانید: سامانه سناد دانش آموزی

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

آزمون غربالگری – ورود به سایت شرکت در ازمون

آزمون غربالگری – ورود به سایت شرکت در ازمون

برچسب ها

آزمون غربالگری نحوه شرکت در ازمون غربالگری سایت غربالگری آزمون غربالگری سلامت روان ورود به سایت شرکت در ازمون غربالگری


 1. سونیا محمودی برام گفت:

  خوب است

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

آزمون غربالگری – ورود به سایت شرکت در ازمون

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل