تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

دریافت تاییدیه کد پستی epostcode.post.ir

📚 خلاصه ای از مقاله دریافت تاییدیه کد پستی epostcode.post.ir:

دریافت تاییدیه کد پستی

در این مطلب در خصوص دریافت تاییدیه کد پستی و آدرس سایت گواهی کدپستی epostcode.post و نحوه درخواست گواهی کد پستی محل سکونت به صورت غیر حضوری و پیگیری و هزینه تاییدیه کد پستی را مورد بررسی قرار داده است

دریافت تاییدیه کد پستی epostcode.post.ir

دریافت تاییدیه کد پستی epostcode.post.ir

در حال حاضر، برای انجام بسیاری از امور اجتماعی مانند استخدام در سازمان‌ها و دریافت وام، نیاز به تاییدیه کد پستی وجود دارد. در گذشته، تنها امکان دریافت این تاییدیه به صورت حضوری وجود داشت؛ اما اکنون شرکت ملی پست جمهوری اسلامی با هدف تسهیل و تسریع در فرآیند دریافت تاییدیه کد پستی، سایت epostcode.post.ir را راه‌اندازی کرده است.

  برای ورود مستقیم به سایت تاییدیه پستی کلیک کنید

دریافت تاییدیه کد پستی epostcode.post.ir

دریافت تاییدیه کد پستی اکنون به صورت حضوری و آنلاین امکان پذیر است. شما می‌توانید برای دریافت تاییدیه کد پستی، با ارائه کد پستی و آدرس، به یکی از دفاتر پستی مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید. همچنین، می‌توانید از طریق درگاه خدمات الکترونیک پست، درخواست خود را ثبت کرده و اقدام به دریافت تاییدیه کد پستی نمایید.

با توجه به اهمیت گواهی پستی در سال‌های اخیر، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران امکان استعلام و تطابق آدرس و کد پستی افراد را به صورت الکترونیکی فراهم کرده است، که به طور رسمی به آن به عنوان تاییدیه پستی اشاره می‌شود. البته، برای دریافت این گواهی، هزینه‌ای لازم است که مبلغ آن برای دریافت حضوری و آنلاین متفاوت است؛ جزئیات آن را در ادامه بررسی خواهیم کرد. همچنین، پس از ثبت درخواست، روش‌هایی برای پیگیری تاییدیه پستی وجود دارد. لذا، با ادامه مطلب، با ما همراه باشید تا تمامی ابهامات شما در این زمینه برطرف شود

مفهوم تاییدیه کد پستی

در حال حاضر، دریافت تاییدیه کد پستی برای افتتاح حساب و انجام امور مختلف بانکی و اداری، مانند تاسیس شرکت و دریافت وام، ضروری است. اما چه گونه می‌توان تاییدیه یا گواهی کد پستی را تعریف کرد و از کجا می‌توان آن را دریافت کرد؟

با توجه به رشد و توسعه ساخت و سازها در سال‌های اخیر، مشاهده می‌شود که در برخی موارد، کد پستی ده رقمی که افراد برای امور خود استفاده می‌کنند، با آدرسی که ارائه می‌دهند، همخوانی ندارد. این مسئله ممکن است مشکلات زیادی را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. در این مواقع، استفاده از گواهی کد پستی به عنوان یک راه‌حل مشهود است. به منظور جلوگیری از این ناسازگاری‌ها، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران امکان استعلام آدرس و نشانی افراد از طریق کد پستی را با صدور گواهی کد پستی از طریق سایت خدمات الکترونیکی پست، فراهم کرده است. این گواهی به عنوان ‘گواهی کد پستی’ یا ‘تاییدیه پستی’ شناخته می‌شود و امکان مطابقت کد پستی محل سکونت یا کار با آدرس ارائه شده را در برابر ادارات و موسسات دولتی و خصوصی فراهم می‌کند. باید توجه کنیم که گواهی کد پستی صادر شده توسط درگاه خدمات الکترونیکی پست، توسط همه سازمان‌ها قابل قبول است و نیازی به مهر و امضا از سوی پست ندارد.

کاربرد گواهی تاییدیه کد پستی

گواهی کد پستی، یکی از مدارک لازم برای انجام امور اداری در برخی از ارگان‌ها است. به عنوان مثال، افرادی که می‌خواهند پروانه کسب دریافت کنند، علاوه بر مدارک مورد نیاز، باید تاییدیه کد پستی و آدرس را ارائه دهند. همچنین، در بعضی موارد که افراد نیاز به تشکیل پرونده در دارایی دارند، باید گواهی کد پستی خود را ارائه دهند. در واقع، در بسیاری از امور اداری، همانند مواردی که ذکر شد، ارائه تاییدیه کد پستی و آدرس الزامی است. بنابراین، ضروری است که افراد با روش‌های دریافت این گواهی آشنا شوند.

بیشتر بخوانید: پیگیری مرسوله پستی tracking.post.ir

معرفی سایت تاییدیه کد پستی epostcode.post.ir

در سال‌های اخیر، برای انجام امور مختلف در جامعه، نیاز به ارائه گواهی کد پستی وجود داشته است. این گواهی، صحت کد پستی افراد را تأیید می‌کند و نشان می‌دهد که کد پستی آن‌ها درست است. به منظور ارائه خدمات به صورت غیرحضوری و صدور گواهی تاییدیه کد پستی، شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، سایتی به نام “سایت خدمات الکترونیکی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران” را راه‌اندازی کرده است.

سایت خدمات الکترونیکی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، که به عنوان “سایت تاییدیه کد پستی” هم شناخته می‌شود، امکان دریافت گواهی تاییدیه کد پستی به صورت غیرحضوری را فراهم می‌کند. این سایت، به نشانی اینترنتی epostcode.post.ir، از بخش‌ها و امکانات مختلفی تشکیل شده است، و یکی از این بخش‌ها، دریافت گواهی تاییدیه کد پستی است.

در این سایت، افراد می‌توانند از خدمات مختلف شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، مانند درخواست کد پستی، پیگیری درخواست کد پستی، دریافت گواهی تاییدیه کد پستی و غیره، استفاده کنند. این سایت برای عموم مردم در دسترس است.

راهنمای ورود به سایت تاییدیه کد پستی epostcode.post.ir

یکی از وبسایت‌هایی که به منظور ارائه خدمات به مردم ایران راه‌اندازی شده است، سایت تاییدیه کد پستی است. این سایت از امکانات و بخش‌های مختلفی تشکیل شده است، که به شما امکان می‌دهد بسیاری از امور مرتبط با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران را به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام دهید.

برای استفاده از خدمات سایت تاییدیه کد پستی با آدرس epostcode.post.ir، ابتدا باید وارد این سایت شوید. برای ورود به سایت خدمات الکترونیک پست، می‌توانید بر روی لینک‌هایی که در ابتدای مقاله آمده است، کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه رهگیری مرسولات تیپاکس

نحوه دریافت تاییدیه کد پستی

همانطور که اشاره شد، تاییدیه کد پستی می‌تواند برای اهداف متنوعی استفاده شود و در حال حاضر برخی از امور اداری نیازمند دریافت این گواهی کد پستی و ارائه آن به مراجع مربوطه می‌باشند.

روش‌های مختلفی برای دریافت تاییدیه کد پستی وجود دارد، از جمله یک روش غیرحضوری که شامل دریافت تاییدیه کد پستی و آدرس است و یک روش حضوری که شامل دریافت گواهی کد پستی در محل حضوری است. در ادامه به طور جداگانه هر یک از این روش‌ها را توضیح خواهیم داد:

دریافت گواهی کد پستی به صورت حضوری

این روش یکی از راه‌های ساده برای دریافت گواهی کد پستی است که تمام افراد با داشتن کد پستی می‌توانند از آن استفاده کنند. برای دریافت تاییدیه کد پستی به صورت حضوری، افراد باید با داشتن کد پستی ده رقمی خود به یکی از دفاتر پستی معتبر در نزدیکی محل سکونت خود مراجعه کنند و درخواست دریافت گواهی کد پستی را ثبت کنند. لطفاً توجه داشته باشید که در روش حضوری هزینه دریافت گواهی کد پستی کمی بیشتر از روش غیرحضوری است؛ اما در کل برای دریافت این تاییدیه و گواهی، نیاز به پرداخت هزینه می‌باشد.

دریافت تاییدیه کد پستی و آدرس به صورت غیرحضوری

خوشبختانه، به جز روش حضوری برای دریافت تاییدیه کد پستی، می‌توان از روش غیرحضوری و آنلاین نیز برای دریافت گواهی کد پستی استفاده کرد. این روش یک روش غیرحضوری و ساده است. بنابراین، توصیه می‌شود افراد به جای مراجعه به دفاتر پستی، از روش غیرحضوری برای دریافت این تاییدیه استفاده کنند. برای استفاده از روش غیرحضوری جهت دریافت تاییدیه کد پستی و آدرس، افراد باید با داشتن کد پستی خود به وبسایت epostcode.post.ir (آدرس جدید gnaf.post.ir) مراجعه کنند و مراحل دریافت گواهی کد پستی خود را به صورت غیرحضوری انجام دهند. مراحل دریافت گواهی کد پستی محل سکونت یا کار از طریق وبسایت شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:

1️⃣ ابتدا یکی از مرورگرهای گوشی همراه یا لپتاپ خود را باز کنید و سایت شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با آدرس اینترنتی gnaf.post.ir را جستجو کنید.

2️⃣ این سامانه خدمات مختلفی را برای افراد فراهم می‌کند که همه در راستای کد پستی است. برای دریافت گواهی کد پستی، باید ابتدا بر روی گزینه “خدمات” کلیک کنید.

ورود به سایت شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران جهت دریافت گواهی کد پستی

3️⃣ حال بر روی گزینه «خدمات دولت به مردم» کلیک کنید تا این خدمات برای شما باز شود

شناخت کد پستی 10 رقمی

4️⃣ برای دریافت گواهی کد پستی، کافیست که بر روی گزینه «صدور گواهی کد پستی» کلیک کنید.

آموزش دریافت گواهی کد پستی

5️⃣ برای دریافت گواهی کد پستی و آدرس کافیست که شماره کد پستی خود را در فیلد اول وارد کنید. سپس، شماره تلفن همراه خود را در فیلد دوم وارد نمایید و در نهایت پس از وارد کردن کد امنیتی بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.

نحوه دریافت گواهی کد پستی

6️⃣ مراحل بعدی مربوط به دریافت تاییدیه کد پستی، بسیار ساده انجام می شود. کافیست نشانی خود را که بر اساس کد پستی وارد شده نمایش داده می شود، تایید کنید و با پرداخت هزینه صدور این گواهی، گواهی مورد نظر را دریافت کنید.

☑️  نکته ۱: افرادی که در حال حاضر کد پستی خود را نمی دانند و یا آن را فراموش کرده اند، می توانند با کلیک کردن بر روی گزینه «کد پستی خود را نمی دانم» و ورود به قسمت جستجوی کد پستی، اقدام به دریافت کد پستی خودشان کنند

نحوه دریافت کد پستی

☑️  نکته ۲: افرادی که تا به حال کد پستی دریافت نکرده اند و دارای کد پستی نیستند می بایست از طریق کلیک کردن بر روی گزینه «خدمات»، سپس «خدمات دولت به مردم» و در نهایت کلیک کردن بر روی گزینه «دریافت کد پستی جدید» نسبت به دریافت کد پستی خود به صورت الکترونیکی اقدام کنند. بدیهی است که بدون دارا بودن کد پستی امکان صدور گواهی کد پستی برای افراد وجود نخواهد داشت.

دریافت گواهی کد پستی

بیشتر بخوانید: پیگیری کارت ملی هوشمند

هزینه صدور تاییدیه کد پستی

هزینه صدور تاییدیه کد پستی در روش‌های حضوری و غیرحضوری متفاوت است. در روش حضوری، افراد باید هزینه بیشتری نسبت به روش غیرحضوری پرداخت کنند. طبق اطلاعیه‌های اخیر ارائه شده توسط مراجع معتبر، هزینه صدور گواهی کد پستی در روش‌های حضوری و غیرحضوری به شرح زیر است:

✅ هزینه دریافت گواهی کد پستی و آدرس در روش حضوری:

افرادی که از طریق روش حضوری اقدام به دریافت این تاییدیه می‌کنند، باید مبلغ ۳,۱۰۰ تومان را پرداخت کنند. مبلغ دریافتی در سراسر کشور برای صدور تاییدیه کد پستی یکسان است.

✅ هزینه دریافت گواهی کد پستی و آدرس در روش غیرحضوری:

افرادی که از طریق روش غیرحضوری و سایت شرکت پست جمهوری اسلامی ایران درخواست دریافت تاییدیه کد پستی می‌کنند، می‌توانند با پرداخت هزینه ۲,۲۰۰ تومان برای دریافت تاییدیه خود اقدام کنند. همانطور که مشاهده می‌کنید، مبلغ دریافتی در روش غیرحضوری حدود ۱,۰۰۰ تومان کمتر از روش حضوری است.

نکته: افرادی که قصد دریافت تاییدیه کد پستی خود را دارند، باید به این موضوع توجه داشته باشند که این تاییدیه تنها به مدت ۱۵ روز اعتبار دارد و پس از گذشت ۱۵ روز، حتی با داشتن مهر مراجع پستی، اعتبار آن تاییدیه لغو می‌شود.

بیشتر بخوانید: ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲

پیگیری تاییدیه کد پستی از طریق سایت epostcode.post.ir

این سرویس به شما امکان می‌دهد تا به راحتی درخواست خود را پیگیری کنید. ابتدا باید به سایت epostcode.post.ir مراجعه کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. بر روی گزینه “پیگیری درخواست کد پستی” کلیک کنید.
  2. صفحه‌ای با عنوان “پیگیری کد پستی” برای شما باز خواهد شد.
  3. در این بخش، کد پیگیری که در زمان ثبت درخواست دریافت کد پستی دریافت کرده‌اید، را وارد کنید.
  4. سپس بر روی گزینه “مشاهده” کلیک کنید.

با انجام این مراحل، شما می‌توانید وضعیت درخواست خود را پیگیری کرده و جزئیات آن را مشاهده کنید

پیگیری تاییدیه کد پستی از طریق سایت epostcode.post.ir

 

توصیه می‌شود در هر بار استفاده از سرویس پیگیری کد پستی، به دقت مراحل فوق را دنبال کنید تا بتوانید از این سرویس بهره‌برداری کامل داشته باشید. توجه داشته باشید که این مطالب تنها درباره پیگیری کد پستی از سایت epostcode.post.ir می‌باشد و سایر جنبه‌های مرتبط را پوشش نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید: دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

نحوه یافتن کد پستی محل سکونت

برای یافتن کد پستی محل سکونت، از سرویس یافتن کد پستی در درگاه خدمات الکترونیک پست جمهوری اسلامی ایران می‌توانید استفاده کنید. این سرویس به شما امکان می‌دهد کد پستی محل مورد نظر خود را بدون دغدغه و سردرگمی پیدا کنید.

✅ برای استفاده از سرویس یافتن کد پستی، ابتدا به سایت epostcode.post.ir مراجعه کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

👈 بر روی گزینه “یافتن کد پستی” کلیک کنید.

نحوه یافتن کد پستی محل سکونت

👈 در قسمت مشخص شده، نام شهر خود را وارد کنید یا از لیست شهرها یکی را انتخاب کنید.

نحوه یافتن کد پستی محل سکونت

👈 در مرحله بعد، نام معبر یا کوچه خود را وارد کنید. سپس کد پستی محل مورد نظر شما نمایش داده خواهد شد.

یافتن کد پستی محل سکونت

👈 از این پس، با داشتن کد پستی، می‌توانید به راحتی از خدمات پستی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ثبت نام یارانه نوزاد
بیشتر بخوانید: ثبت نام خانه اولی ها

دریافت تاییدیه کد پستی epostcode.post.ir

دریافت تاییدیه کد پستی epostcode.post.ir

برچسب ها

دریافت تاییدیه کد پستی تاییدیه کد پستی گواهی کد پستی درخواست گواهی کد پستی گواهی کد پستی محل سکونت هزینه تاییدیه کد پستی epostcode.post

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

دریافت تاییدیه کد پستی epostcode.post.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل