تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۳

📚 خلاصه ای از مقاله زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۳:

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری

در این مقاله ، زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۳ ، تاریخ نام نویسی کنکور دکتری و مهلت ثبت نام کنکور دکتری 1403 ارائه شده است

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۳

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۳

آنهایی که می‌خواهند دکتری در رشته‌های غیرپزشکی را در دانشگاه‌های سراسری و آزاد (وزارت علوم) ادامه دهند، باید ابتدا در آزمون کتبی ثبت نام کرده و شرکت کنند. اگر موفق به کسب نمره قبولی و تطابق با نمره حد نصاب مورد نیاز شوند، به مرحله دوم که مصاحبه دکتری است، وارد می‌شوند. ثبت نام برای هر دو مرحله، آزمون کتبی و مصاحبه، به صورت همزمان و در یک بازه زمانی مشترک صورت می‌گیرد. با آغاز مهلت زمانی مشخص، افراد واجد شرایط می‌توانند هزینه ثبت نام در آزمون دکتری را پرداخت کرده و فرم تقاضانامه آنلاین را تکمیل کنند.

آزمون دکتری سراسری و آزاد در سال‌های اخیر به یکپارچه شده است، به عبارت دیگر، می‌توان گفت که فرآیند ثبت نام تا اعلام نتایج برای داوطلبانی که به دانشگاه‌های سراسری و آزاد وارد می‌شوند، یکسان است. سازمان سنجش آموزش کشور مسئول برگزاری این آزمون مهم است. متقاضیان باید در مهلتی که توسط این سایت تعیین شده است، به سایت ثبت نام آزمون دکتری سراسری مراجعه کرده و ثبت نام آنلاین را انجام دهند.

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1403

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری سال 1403 به شرح زیر است:

✅ ثبت نام آزمون دکتری اینترنتی: از تاریخ 17 تا 23 آبان ماه

همچنین، باید توجه داشته باشید که مهلت ثبت نام در کنکور دکتری معمولاً تحت عنوان “مهلت مجدد ثبت نام” تا زمانی که سازمان سنجش اعلام کند، گسترده می‌شود. این به شما اجازه می‌دهد که در صورت نیاز، ثبت نام خود را تکمیل کنید یا اطلاعات ثبت نام خود را ویرایش کنید.

پیشنهاد می‌شود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری را قبل از اقدام به نام نویسی مطالعه کنید و اطلاعات جدیدتر را از وب‌سایت سازمان سنجش دریافت کنید تا به‌روزترین مشخصات و زمان‌بندی را دنبال کنید.

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری

بیشتر بخوانید: ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: تغییر رشته در دکتری
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دکتری

راهنمای ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1403

پس از انجام مقدمات ثبت نام از جمله بررسی شرایط و تمامی جزئیات مربوط به آن، آگاهی از مدارک ثبت نام آزمون دکتری و مطالعه دفترچه راهنمای نام نویسی، اکنون می بایست با مراجعه به سامانه ثبت نام، اطلاعات و مشخصات ثبت نامی خود را درج نمایید. در ادامه به توضیح اجمالی نحوه ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳ می پردازیم.

👈 با استفاده از مرورگر خود، وارد سایت سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org و بر روی آیکون دکتری تخصصی کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام آزمون دکتری

👈 در این قسمت بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال ۱۴۰۳” کلیک نمایید

مرحله دوم ثبت نام آزمون دکتری

👈 نسبت به خرید کارت اعتباری و شماره سریال ثبت نام از بخش “خرید کارت” اقدام کنید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون دکتری

👈 در این صفحه بر روی “سریال ثبت نام آزمون دکتری 1403” کلیک کنید و گزینه “تایید و ادامه” انتخاب نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون دکتری

👈 در این قسمت مشخصات خواسته شده را در فیلد های مخصوص به خود جایگذاری نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون دکتری

👈 پس از درج اطلاعات و نمایان شدن اطلاعات در صورت صحیح بودن تمامی آن ها بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون دکتری

👈 در این قسمت می باست اطلاعات کارت بانکی خود را جهت پرداخت هزینه و دریافت شماره سریال 12 رقمی ثبت نام در کادر مربوطه وارد نمایید و بر روی آیکون “پرداخت” کلیک کنید.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون دکتری

👈 پس از پرداخت هزینه به صفحه نخست بازگردید و بر روی گزینه “تایید و ادامه- گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام آزمون دکتری

👈 در این مرحله می بایست شماره سریال ثبت نام 12 رقمی و عبارت امنیتی را در کادر های تعیین شده جایگذاری نمایید و بر روی گزینه ” تایید” کلیک نمایید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون دکتری

👈 در ادامه می بایست نسبت به آپلود فایل عکس پرسنلی خود مطابق با فاکتورهای مشخص شده در سایت، اقدام نمایید. لازم به ذکر است که اهمیت این مرحله به قدری بالاست که هرگونه ایراد در بارگذاری تصویر، موجب بروز اختلال در فرایند ثبت نام می گردد.

مرحله دوم ثبت نام آزمون دکتری

👈 اکنون نوبت به پر کردن اینترنتی فرم تقاضانامه می رسد که می بایست با استفاده از اطلاعات شخصی و تحصیلی داوطلب کامل شود. اگر تمامی این مراحل به درستی تکمیل گردد، یک کد پیگیری از سوی سامانه در اختیار متقاضی قرار می گیرد که به منزله پایان پروسه است و نگهداری از آن تا زمان اعلام نتایج آزمون دکتری، ضروری است.

متقاضیانی که در مهلت ثبت نام آزمون دکتری سراسری نسبت به تکمیل پروسه ثبت نام این آزمون برای ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد در تمامی دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگردان اقدام نموده اند، می توانند با بهره گیری از برنامه ریزی آزمون دکتری اصولی و منظم و مطالعه منابع آزمون دکتری، خود را برای شرکت در این ماراتون حساس آماده نمایند.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری یکی دیگر از نکات مهم در این زمینه می باشد که می توان آن را در زمان مشخصی از طریق سایت سنجش دریافت نمود.

بیشتر بخوانید: تکمیل ظرفیت دکتری
بیشتر بخوانید: اعلام نتایج آزمون دکتری
بیشتر بخوانید: مصاحبه دکتری

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۳ کلیک کنید.

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۳

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۳

برچسب ها

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۳ تاریخ نام نویسی کنکور دکتری مهلت ثبت نام کنکور دکتری 1403 زمان ثبت نام کنکور دکتری سراسری 1403

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری, زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۳, تاریخ نام نویسی کنکور دکتری , مهلت ثبت نام کنکور دکتری 1403 , زمان ثبت نام کنکور دکتری سراسری 1403

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۱۴۰۳

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل