تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری 1403 { لینک دانلود }

📚 خلاصه ای از مقاله دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری 1403 { لینک دانلود }:

دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری

لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1403 بصورت pdf و توضیح بخش های مختلف دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکترا 1403 و همچنین زمان انتشار دفترچه در سایت sanjesh.org

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری 1403 { لینک دانلود }

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری 1403 { لینک دانلود }

برای ثبت نام در آزمون دکتری سراسری، داوطلبان باید در بازه زمانی ثبت نام، دفترچه آموزشی آزمون دکتری سراسری 1403 را از سایت سنجش دانلود کنند. این دفترچه شرایط، مدارک و تسهیلات ثبت نام را شرح می‌دهد و همه‌ی مراحل ثبت نام را بر روی سایت سازمان سنجش انجام خواهد داد.

دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری

دانلود دفترچه ثبت نام دکتری سراسری 1403

در صورت تمایل به ورود به دوره دکتری تخصصی در رشته تحصیلی خود، شرکت در آزمون دکتری ضروری است. شما می‌توانید در زمان ثبت نام، دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1403 را از سایت سنجش دانلود کنید و با دقت آن را مطالعه کنید تا با شرایط و مقررات ثبت نام آشنا شوید.

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1403 بر روی سایت sanjesh.org در زمان مشخصی منتشر می‌شود و شما می‌توانید با مطالعه تمامی بخش‌های مربوطه در دفترچه، اطلاعات کاملی درباره شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی و سهمیه‌ها را کسب کنید. در ادامه، توضیحاتی در مورد دفترچه ثبت نام دکتری 1403 به همراه لینک دانلود آن ارائه خواهد شد.”

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سال ۱۴۰۳

شما می‌توانید در صورت فارغ‌التحصیلی یا ارائه مدرک مقطع ارشد، در زمان ثبت‌نام آزمون دکتری ۱۴۰۳، برای شرکت در آزمون کنکور سراسری دکتری به وبسایت سنجش مراجعه کنید. لینک ثبت‌نام در آزمون دکتری ۱۴۰۳ در بخش مربوطه در سایت فعال خواهد شد، هنگامی که زمان ثبت‌نام برای همه متقاضیان اعلام شود.

برای دریافت فایل ثبت‌نام آزمون دکتری سال 1403، روی لینک کلیک کنید.

✔ داوطلبان برای ثبت‌نام در آزمون دکتری باید روش ثبت‌نام در کنکور دکتری را بشناسند تا بتوانند به درستی و بدون خطا و اشتباه، ثبت‌نام خود را انجام دهند. همچنین، تا زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۳ در ماه اسفند، فرصتی برای مطالعه منابع مفید و آماده‌سازی برای شرکت در این آزمون وجود دارد.

بیشتر بخوانید: راهنمای ثبت نام کنکور دکتری سراسری

بخش های مختلف دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سال 1403

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری که از طریق سایت سنجش منتشر می گردد شامل 3 بخش کلی است و داوطلبان باید با مطالعه آن، آگاهی لازم را به دست آورده و از موارد و شرایط درج شده در آن، مطلع شوند تا در مراحل بعدی آزمون با مشکل مواجه نشوند. در ادامه، به طور خلاصه به هر یک از بخش‌های این دفترچه پرداخته می‌شود.

بخش اول (کلیات):

این بخش از دفترچه که معمولاً شامل 5 صفحه اول آن می‌شود، شامل موارد زیر است:

 1. مقدمه
 2. اهداف و تعاریف
 3. مقررات آموزشی دوره دکتری (ph.D)
 4. شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان
 5. مقررات وظیفه عمومی
 6. شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی
 7. پذیرش بورس خارج از کشور
 8. سهمیه‌ها

بخش دوم (رویه‌های ثبت نام و اجرای آزمون):

 • – مراحل آزمون
 • – مدارک لازم جهت ثبت نام و شرکت در آزمون
 • – تکالیف داوطلبان برای شرکت در آزمون و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی
 • – امتحانات و نحوه پذیرش دانشجو

بخش سوم (جداول و فرم‌ها):

☑️ این بخش که بخش اصلی و پایانی دفترچه ثبت نام است، شامل موارد زیر است:

 1. ضرایب مواد دروس امتحانی در هر یک از رشته‌های آزمون در گروه‌های مربوطه
 2. نکات و توصیه‌های مهم درباره ثبت نام و شرکت در آزمون
 3. جداول مربوط به کد و نام استان و کد و نام شهرستان محل تولد و اقامت
 4. رشته‌ها و مواد امتحانی در تمام گروه‌های آزمایشی
 5. فرم معدل و تعداد واحدهای گذرانده شده (برای دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی)
 6. نمونه فرم پیش‌نویس تقاضانامه ثبت نام آزمون

✔ یکی از مواردی که در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ذکر شده است، رشته‌ها و مواد امتحانی هستند که داوطلبان باید آن‌ها را به‌خوبی مطالعه کرده و با انتخاب بهترین منابع و برنامه‌ریزی مناسب برای شرکت در آزمون دکتری، اقدامات مؤثری را به‌منظور کسب نتیجه مطلوب در آزمون انجام دهند.

بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته دکتری

زمان انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته در آزمون دکتری سراسری 1403

دفترچه انتخاب رشته دکترای سراسری هر سال حدوداً در اواخر فروردین، پس از اعلام نتایج آزمون دکتری، برای داوطلبان در دسترس قرار می‌گیرد و از طریق وب‌سایت مربوطه سازمان سنجش قابل دانلود است.

درباره زمان انتشار راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری برای سال آینده، در حال حاضر زمان مشخصی اعلام نشده است و نمی‌توانیم تاریخ دقیقی را اعلام کنیم. با این حال، معمولاً طبق روال سال‌های گذشته، انتشار دفترچه در اواخر فروردین ماه برای داوطلبان در دسترس خواهد بود.

✔ پس از انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری، وضعیت مجاز یا غیرمجاز بودن در انتخاب رشته دکتری در دانشگاه آزاد قابل تشخیص است. افرادی که بر اساس کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته دکتری در دانشگاه آزاد شده‌اند، بایستی فرم انتخاب رشته را در وب‌ سایت azmoon.org ثبت نمایند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی ذکر شده در دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سال ۱۴۰۳

یکی از بخش‌های مهم دفترچه ثبت نام آزمون دوره دکتری سال ۱۴۰۳، بخش شرایط عمومی و ویژه شرکت در این آزمون است. در این بخش، شرایط ویژه‌ای که باید رعایت شود به طور جداگانه ذکر شده است.

از میان شرایط ویژه‌ای که در دفترچه ثبت نام دوره دکتری ذکر شده است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. – داشتن مدرک کارشناسی ارشد، دکترای حرفه‌ای یا در حال تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه‌ای (تحت شرط فارغ التحصیلی تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۱) که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم یا وزارت بهداشت تایید شده است.
 2. – فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته‌های گروه پزشکی که مایل به شرکت در این آزمون هستند، باید قبل از ثبت نام به این نکته توجه کنند که برای ثبت نام و شرکت در آزمون و در صورت قبولی برای ادامه تحصیل، باید مشمولیت تعهد خدمت به وزارت بهداشت را نداشته باشند.
 3. – رشته امتحانی انتخابی داوطلبان در دوره دکتری باید با تخصص رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد آنها متناسب باشد، طبق آنچه در دفترچه ثبت نام دوره دکتری سراسری و دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۳ ذکر شده است. بنابراین قبل از ثبت نام، لیست رشته‌های دکتری را به دقت مطالعه نمایید.
 4. – بر اساس قانون جدید، پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری دوره روزانه سال ۱۴۰۱ چه در صورت انصراف قطعی از تحصیل و چه در صورت عدم ثبت نام در دانشگاه، مجاز به ثبت نام و شرکت در این آزمون خواهند بود.
 5. – داوطلبان مرد نباید ممنوعیتی از نظر نظام وظیفه عمومی برای ادامه تحصیل داشته باشند.
 6. – دانشجویان در دکتری تخصصی در صورت تمایل به شرکت مجدد در آزمون دکتری باید تا پایان مهلت ثبت نام این آزمون از دانشگاه انصراف دهند.

تغییرات در دفترچه ثبت نام دوره دکتری سال ۱۴۰۳

در کنکور دکتری سال ۱۴۰۳، محرومیت ثبت نام پذیرفته شدگان دوره روزانه دکتری سال گذشته برداشته شده است. به عبارت دیگر، افرادی که در دوره روزانه دکتری سال گذشته پذیرفته شده بودند اما ثبت نام ننموده بودند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال ۱۴۰۳ هستند.

امکان ثبت نام برای افرادی که در حال حاضر در دوره روزانه دکتری در حال تحصیل هستند، تنها در صورت انصراف قطعی از تحصیل امکان‌پذیر است. اما در دوره‌های غیر روزانه، بدون نیاز به انصراف می‌توانند ثبت نام کنند.

افرادی که دارای مدرک دکتری هستند، مشروط بر فارغ التحصیل شدن در نیمسال اول سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳، می‌توانند مجدداً در کنکور دکتری سال ۱۴۰۳ شرکت کنند.

✔ داوطلبانی که به دنبال دریافت مدرک دکتری هستند، اگر دعوتی برای مصاحبه دکتری دریافت نکرده و یا امید چندانی به قبولی در این مرحله ندارند، می توانند در دوره های تکمیل ظرفیت آزمون دکتری شرکت نمایند.

بیشتر بخوانید: تکمیل ظرفیت آزمون دکتری

مشاوره دانلود دفترچه ثبت نام دکتری سال ۱۴۰۳

با توجه به دستورالعمل‌های دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، گزینش داوطلبان بر اساس سهمیه ایثارگران، رزمندگان و مربیان و با رعایت یک قانون مشخص صورت می‌گیرد. به طور مشخص، ۲۵٪ از ظرفیت پذیرش دکتری مخصوص رزمندگان و ایثارگران تعیین شده است، به شرط کسب حد نصاب علمی (به معنای کسب حداقل ۷۰٪ از نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط ایثارگران و کسب حداقل ۸۰٪ از نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط رزمندگان). همچنین، ۱۰٪ از ظرفیت پذیرش مربیان مخصوص آن‌ها می‌باشد.

همچنین، داوطلبانی که در حال حاضر در دوره دکتری تحصیل می‌کنند و از رشته تحصیلی خود راضی نیستند یا به دلایلی نظیر فاصله جغرافیایی، سطح علمی دانشگاه و غیره تمایل به ادامه تحصیل در همان رشته را ندارند، مجاز به ثبت نام در آزمون دکتری سال ۱۴۰۳ هستند. با این حال، این افراد باید از تمامی شرایط محرومیت در ثبت نام آزمون دکتری آگاه شوند و در صورت داشتن شرایط لازم، قبل از زمان ثبت نام دکتری انصراف دهند و در آزمون دکتری شرکت کنند.

✔ در زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، داوطلبان می‌توانند با ورود به سایت سازمان سنجش و وارد کردن اطلاعات موردنیاز، کارنامه اولیه خود را مشاهده کنند.

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج آزمون دکتری

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری 1403 { لینک دانلود }

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری 1403 { لینک دانلود }

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری سراسری 1403 { لینک دانلود }

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل