تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

امریه سرباز روستا

📚 خلاصه ای از مقاله امریه سرباز روستا:

امریه سرباز روستا

در این مقاله امریه سرباز روستا شامل زمان، شرایط، نحوه ثبت نام، رشته های مورد نیاز برای فراخوان جذب امریه سرباز روستا و سایت ثبت نام امریه مذکور ارائه شده است.

امریه سرباز روستا

امریه سرباز روستا

تازه‌ترین خبرهای ارائه شده در مورد برنامه‌ی جذب امریه سرباز روستا با هدف توسعه مناطق روستایی و افزایش اشتغال‌زایی، تحت نظارت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم و ستاد کل نیروهای مسلح، به شرح زیر است:

برای اجرای طرح جذب امریه سرباز روستا، اداره کل امور روستایی و شورای استانداری با همکاری ستاد نیروهای مسلح نیازمند اشخاص واجد شرایط از میان فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری همه‌ی رشته‌ها (بجز زیرگروه پزشکی) هستند. این اشخاص پس از ثبت درخواست و تکمیل فرم مربوطه در سایت تعیین‌شده، می‌توانند طول خدمت سربازی‌شان را در مناطق روستایی، به‌طور خانوادگی یا پدری، بگذرانند. این طرح جذب امریه، فقط در برخی از استان‌ها بر اساس میزان محرومیت، توسط معاونت امور روستایی و شورای استانداری اجرا می‌شود و تمامی استان‌ها را شامل نمی‌شود.

امریه سرباز روستا

برای شرکت در این برنامه، داوطلبان باید فرم ثبت‌نام و مدارک موردنیاز را تا تاریخ 27 فروردین ماه 1402 از طریق پیام‌رسان ایتا ارسال کنند. علاوه‌براین، علاوه بر مدرک تحصیلی مرتبط با هر رشته، شرایط دیگری نیز برای جذب و پذیرش امریه سرباز روستا در نظر گرفته شده است که داوطلبان باید این شرایط را در فرم ثبت‌نام فراخوان جذب روستایی موردنظر ذکر کنند.

اطلاعات بیشتری در مورد جزئیات امریه سرباز روستا از جمله استان‌های هدف، شرایط جذب، رشته‌ها و مقاطع تحصیلی موردپذیرش در سایت اعلام‌شده، به‌طور کامل ارائه می‌شود. با توجه به اهمیت این طرح جذب، همه‌ی جزئیات و شرایط ثبت‌نام امریه سرباز روستا به‌صورت کامل توضیح داده‌می‌شود.

زمان ثبت نام امریه سرباز روستا

امریه سرباز روستا، به فارغ‌التحصیلان رشته‌های کارشناسی و دکتری که موظف به خدمت در نیروهای مسلح هستند، ارائه می‌شود. داوطلبان می‌توانند از 18 فروردین ماه تا تاریخ 27 فروردین ماه 1402 با توجه به شرایط دریافت امریه سربازی از جمله بومی بودن در استان‌های اعلام‌شده، در روستای زادگاهشان ثبت‌نام کنند.

به موجب اطلاعیه فراخوان جذب امریه سرباز روستایی، زمان اعزام سربازان واجد شرایط در تاریخ 01 / 02 / 1402 اعلام شده است. داوطلبان پس از پذیرش در این فراخوان، می‌توانند در این تاریخ آماده اعزام شوند و به تحقق اهداف اجرایی این طرح کمک کنند.

برای انجام ثبت‌نام امریه سرباز روستا و اطلاع از جزئیات بیشتر، مشمولان نظام وظیفه می‌توانند از پیام‌رسان ایتا استفاده کنند. این طرح تاکنون با استقبال خوبی از طرف افراد مختلف روستایی مواجه شده و امیدواریم با همکاری تمامی مردم عزیز، بتوانیم به بهترین نتیجه‌ها دست‌یابیم.

بیشتر بخوانید: ثبت نام امریه آموزش و پرورش
بیشتر بخوانید: مراحل دریافت امریه

شرایط ثبت نام طرح امریه سرباز روستا

  1. طرح امریه سرباز روستا با هدف بهره‌برداری از منابع طبیعی و محیطی مناطق روستایی و محروم برای ایجاد اشتغال و راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی کوچک در این مناطق تدوین شده است. این طرح فرصتی را برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها ارائه می‌دهد تا با توجه به تخصص‌ها و آموزش‌های دریافتی در دوران تحصیل، راه حل‌هایی برای کاهش مشکلات اقتصادی و بهره‌وری منابع در این مناطق ارائه دهند.
  2. از آنجا که برخی از مشمولان نظام وظیفه به دلیل عدم به‌روزرسانی اطلاعات آموخته‌شده و دور شدن از مباحث درسی در طول مدت خدمت سربازی به دنبال ثبت‌نام به صورت امریه هستند و برخی از ارگان‌های جذب سرباز امریه ظرفیت پذیرش محدود دارند، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به عنوان یکی از ارگان‌های جذب سرباز امریه در نظر گرفته شده است تا به متقاضیان نظام وظیفه فرصتی برای گذراندن خدمت خود به صورت امریه فراهم آورد.
  3. شرایط ثبت‌نام امریه سرباز روستا بر اساس اهداف اشتغال‌زایی در مناطق محروم و روستایی تدوین شده است. متقاضی باید بومی یکی از استان‌های هدف و اعلام‌شده مانند آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و … باشد. همچنین، فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با معدل لازم می‌توانند در فراخوان جذب سرباز روستایی شرکت کنند.
  4. مدت زمان خدمت سربازی در این طرح حدود 24 ماه است و متقاضی حق استفاده از فرصت‌هایی مانند کسری خدمت، اضافه‌خدمت و ایست خدمت را ندارد.
  5. در این طرح، داوطلبان دانش‌آموخته تمامی رشته‌ها به جز زیرگروه پزشکی اراده‌مند به خدمت در مناطق روستایی هستند و در انتخاب افراد، اولویت به رشته‌های همسو با فعالیت‌های دفاتر امور روستایی اعطا می‌شود.
  6. تاکنون شرایط ضروری جذب امریه سرباز روستا شامل مواردی از قبیل خانواده ایثارگران، تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، معافیت از رزم، عضویت در بسیج حداقل 6 ماه، حافظان و قاریان برتر قرآن، نخبگان و استعدادهای برتر و دکترای تخصصی (PHD) بود. اما اداره کل توسعه روستایی و مناطق محروم، تغییراتی را در این شرایط اعمال کرده است تا به‌عنوان یکی از ارگان‌های جذب سرباز امریه، فرصت‌های جدیدی برای متقاضیان فراهم آورد.
  7. امکانات ثبت‌نام امریه سرباز روستا اکنون به‌طور کامل به شرایط مورد نیاز و مدارک موردنیاز توجه می‌کند. متقاضیان باید در زمان ثبت‌نام، مدارک اثبات کننده مشخصات فردی همچون شناسنامه و کارت ملی را تهیه کنند. همچنین، ارائه مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی نیز از شرایط ضروری جذب به‌شمار می‌آید.
  8. تاکنون شرایط الزامی جذب امریه سرباز روستا محدود به موارد ذکرشده بود، اما با اعمال تغییرات جدید اداره کل توسعه روستایی و مناطق محروم، امکانات ثبت‌نام به شکل گسترده‌تری در نظر گرفته شده است. این اقدامات جدید امکان جذب افراد با شرایط متنوعتر را فراهم می‌کند و افراد با توانمندی‌ها و استعدادهای مختلف را به خدمت در مناطق روستایی دعوت می‌کند.
  9. لذا، داوطلبان می‌توانند با اطمینان و در اسرع وقت، مدارک موردنیاز برای تکمیل فرم ثبت‌نام امریه سرباز روستا را جمع‌آوری کنند و به‌طور موفقیت‌آمیز در فرآیند ثبت‌نام شرکت کنند.

بیشتر بخوانید: امریه دانشگاه علمی کاربردی
بیشتر بخوانید: امریه دانشگاه تهران

سایت ثبت نام امریه سرباز روستا

برای جذب امریه سرباز روستا، اداره‌کل توسعه روستایی و مناطق محروم، سیستم ثبت نام آنلاین را بر روی وب‌سایت rdcir.ir راه‌اندازی کرده است. این اقدام به‌منظور سهولت فرآیند ثبت نام و امکان بهره‌برداری آسان از خدمات برای متقاضیان در مناطق موردنظر استان‌های اعلام‌شده انجام شده است. داوطلبان با مراجعه به این وب‌سایت در بازه زمانی معین شده، می‌توانند با تکمیل فرم ثبت نام و وارد کردن اطلاعات درخواستی، نام نویسی خود را انجام دهند.

توصیه می‌شود به منظور جلوگیری از هرگونه اشتباه در ثبت نام، داوطلبان همراه با مدارک تحصیلی و شناسایی‌های لازم به سامانه ثبت نام امریه سرباز روستا مراجعه کنند. این اقدام باعث کاهش دغدغه‌ها و استرس متقاضیان می‌شود و فرآیند ثبت نام به‌صورت صحیح و بدون خطا انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: سامانه امریه وزارت علوم
بیشتر بخوانید: لیست ارگان های امریه سربازی

راهنمای ثبت نام امریه سرباز روستا

برای ثبت نام در امریه سرباز روستا، مشمولین نظام وظیفه که واجد شرایط ثبت نام هستند، می‌توانند به وب‌سایت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به آدرس rdcir.ir مراجعه کنند. در این وب‌سایت، فرم ثبت نام موجود است که داوطلبان می‌توانند با پر کردن آن، مراحل ثبت نام را به طور کامل و به‌صورت آنلاین انجام دهند.

✅ نحوه ثبت نام امریه سرباز روستا به شرح زیر است:

1. بازدید از وب‌سایت:
داوطلبان ابتدا آدرس وب‌سایت rdcir.ir را در مرورگر خود سرچ کرده و سپس بر روی لینک ورود سامانه جامع حوزه مشمولین کلیک می‌کنند تا به صفحه ثبت نام هدایت شوند.

راهنمای ثبت نام امریه سرباز روستا

2. پر کردن فرم ثبت نام:
در این مرحله، مشمولین نظام وظیفه باید فرم مربوط به اطلاعات شخصی خود را تکمیل کنند. اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، کد ملی و اطلاعات تماسی مورد نیاز است.

راهنمای ثبت نام امریه سرباز روستا

3. بارگذاری مدارک:
بعد از پر کردن فرم اطلاعاتی، مشمولین می‌توانند مدارک موردنیاز برای اثبات شرایط را بارگذاری کنند. این مدارک می‌تواند شامل تحصیلات، مدارک ارتشی، اسناد امداد و بهزیستی و … باشد.

4. انتخاب شرایط جذب:
در این مرحله، متقاضیان باید یکی از شرایط ارائه شده را انتخاب کنند که برای ثبت نام لازم است. بر اساس این انتخاب، مدارک مربوط به شرایط انتخابی باید بارگذاری شوند.

5. تایید و ثبت نام:
در انتها، داوطلبان می‌توانند شماره تلفن همراه خود را جهت دریافت کد تایید اعتبار و اطمینان از صحت انجام مراحل ثبت نام وارد کنند. کد دریافتی بر روی گوشی تلفن ثبت می‌شود و مرحله ثبت نام به‌انتها می‌رسد.

با رعایت این مراحل، داوطلبان می‌توانند به‌سادگی و به‌صورت آنلاین نسبت به ثبت نام در امریه سرباز روستا اقدام کنند و از خدمت سربازی خود در مناطق روستایی بهره‌مند شوند.

بیشتر بخوانید: ایست خدمت سربازی چیست
بیشتر بخوانید: انواع معافیت سربازی

لیست رشته های مورد نیاز جهت جذب امریه سرباز روستا

جهت جذب نیروی امریه سرباز روستا، ادارات کل امور روستایی و شوراهای استانداری محل خدمت، نیاز به رشته‌های مختلفی دارند. متقاضیان این فرصت می‌توانند از تخصص، مهارت و دانش خود در زمینه توسعه مناطق روستایی و محروم بهره‌مند شوند. شرایط پذیرش نیروها در جهت توسعه امور روستایی و اشتغال زایی در فراخوان جذب سرباز روستایی مشخص شده‌اند تا متقاضیان با آگاهی از این موارد، اقدامات لازم را برای تکمیل فرم ثبت نام انجام دهند.

از جمله شرایط لازم برای جذب سرباز روستایی به صورت امریه، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی می‌باشد. اما نکته قابل توجه این است که پذیرش با این نوع مقطع تحصیلی مختص به رشته‌های خاصی نیست و متقاضیان می‌توانند با اطلاع از رشته‌های مورد نیاز در دفاتر مربوط به امور روستایی، مشغول به خدمت شوند.

رشته‌های فراخوان جذب سرباز روستایی شامل تمامی رشته‌ها به جز زیرگروه پزشکی هستند و اولویت جذب بیشتر با رشته‌هایی است که همسو با فعالیت‌های ادارات و دفاتر امور روستایی هستند. به همین دلیل، متقاضیانی که فارغ‌التحصیل این رشته‌ها هستند و دارای شرایط بومی بودن در استان‌های هدف مشخص شده در فراخوان هستند، می‌توانند نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید: امریه سربازی در شرکت‌ های دانش بنیان
بیشتر بخوانید: استعلام غیبت سربازی

 

در صورت نیاز به مشاوره تلفنی رایگان با موبایل می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی امریه سرباز روستا کلیک کنید.

امریه سرباز روستا

امریه سرباز روستا

برچسب ها

امریه سرباز روستا زمان ثبت نام امریه سرباز روستا شرایط ثبت نام امریه سرباز روستا سایت و نحوه امریه سرباز روستا رشته های مورد نیاز امریه سرباز روستا

امریه سرباز روستا , زمان ثبت نام امریه سرباز روستا , شرایط ثبت نام امریه سرباز روستا , سایت و نحوه امریه سرباز روستا , رشته های مورد نیاز امریه سرباز روستا

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

امریه سرباز روستا

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل