تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲

📚 خلاصه ای از مقاله رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲:

رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲

در این مقاله اسامی رشته های بدون کنکور هنر سال ۱۴۰۲ ارائه شده و لیست رشته های پذیرش بدون آزمون سال 1402 کنکور هنر در سال های اخیر قرار داده شده است

رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲

رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲

لیست گزینه‌های تحصیلی بدون نیاز به کنکور در رشته های هنر برای سال ۱۴۰۲ امکان مشاهده و بررسی تمامی گرایش‌های دانشگاهی در گروه آزمایشی هنر را برای علاقه‌مندان به تحصیل در این گروه فراهم می‌کند. جهت دریافت این لیست، علاقه‌مندان بایستی در مدت زمان مقرر به سایت سنجش مراجعه کرده و فایل مربوطه را دانلود نمایند. نام‌های رشته ها در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته به صورت کامل اعلام می‌شود؛ بنابراین، داوطلبان نیازی به دستیابی به اطلاعات از طریق روش‌های دیگر نخواهند داشت. البته، اولویت اصلی برای علاقه‌مندان به تحصیل در رشته های هنر، شرکت در آزمون سراسری کنکور است. در صورت عدم دستیابی به نمره حد نصاب برای انتخاب رشته های با آزمون، شرایط لازم جهت انتخاب رشته های بدون نیاز به کنکور در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. به دلیل افزایش ظرفیت پذیرش بدون نیاز به آزمون در دانشگاه‌های مختلف، تمامی رشته های هنر در گروه دانشگاهی هنر شامل این شرایط قرار می‌گیرند و نیازی به نگرانی از نظر محدودیت رشته وجود ندارد.

رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲

مهم است به این نکته توجه داشت که عدم نیاز به شرکت در آزمون سراسری به معنی عدم وجود معیار ورود خاصی برای این رشته ها نیست؛ بلکه برای ثبت نام و پذیرش در رشته های بدون کنکور هنر،ملاک اصلی سوابق تحصیلی و نمرات داوطلبان خواهد بود. در این بخش نیز، با وجود عدم تعیین حداقل نمره، اولویت در پذیرش در رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲ به افرادی با نمرات بالاتر تعلق می‌گیرد؛ بنابراین، برای پذیرش در این رشته ها، به ویژه در مواردی که تعداد متقاضیان زیادی وجود دارد، نمره تحصیلی اهمیت بالایی دارد. با این حال، به دلیل علاقه زیاد داوطلبان در سراسر کشور به تحصیل در رشته های بدون نیاز به کنکور در گروه هنر، در این متن لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه‌های سراسری به صورت روزانه و شبانه آورده شده است. بنابراین، با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره لیست رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲ را دریافت کنید.

لیست رشته‌های هنر بدون کنکور روزانه در سال ۱۴۰۲

تا چند سال قبل، پذیرش دانشگاه‌های مختلف کشور فقط از طریق شرکت در آزمون سراسری کنکور امکان پذیر بود. اما به تدریج برخی دانشگاه‌ها مانند پیام نور، آزاد و غیرانتفاعی، امکان پذیرش دانشجو بدون آزمون را فراهم کردند. با این حال، ورود به دانشگاه‌های سراسری همچنان نیازمند شرکت در کنکور بود. اما در حال حاضر حتی دانشگاه‌های سراسری هم شرایط لازم برای پذیرش بدون آزمون را فراهم کرده و لیست رشته‌های هنر بدون کنکور را در دفترچه راهنما منتشر می‌کنند. در بین رشته‌های مختلفی که در دانشگاه‌های سراسری هنر ارائه می‌شوند، دوره‌های روزانه اهمیت بیشتری دارند، زیرا داوطلبان نیازی به پرداخت شهریه ندارند.در این قسمت، لیست رشته‌های هنر بدون کنکور در مقاطع کارشناسی و کاردانی روزانه را برای شما آورده‌ایم.

لیست رشته‌های هنر بدون کنکور در سال ۱۴۰۲ مقطع کارشناسی روزانه

در لیست رشته‌های هنر بدون کنکور در سال ۱۴۰۲، بسیاری از رشته‌ها مربوط به مقطع کارشناسی هستند. به طور کلی، داوطلبان علاقه بیشتری به تحصیل در رده‌های دانشگاهی دارند و تمایل دارند مقطع لیسانس را به صورت پیوسته تحصیل کنند. در این راستا، شرایط لازم برای ارائه بسیاری از رشته‌ها به صورت پیوسته فراهم شده است. داوطلبان پس از دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و بررسی لیست رشته‌های هنر بدون کنکور در مقطع کارشناسی روزانه، می‌توانند کد رشته مورد نظر را استخراج کرده و در فرم ثبت نام آنلاین وارد کنند. اگر این افراد سوابق تحصیلی مناسب و معدل کافی برای پذیرش در رشته‌های انتخابی داشته باشند، موفق به قبولی در این رشته‌ها خواهند شد.

علاوه بر اطلاع رسانی رشته‌های روزانه در مقطع کارشناسی، در این بخش هم لیست رشته‌های هنر بدون کنکور در سال جاری را برای شما قرار داده‌ایم تا شما با آگاهی کامل نسبت به انتخاب رشته‌های خود اقدام نمایید.

لیست رشته‌های هنر بدون کنکور در سال ۱۴۰۲ مقطع کارشناسی روزانه لیست رشته‌های هنر بدون کنکور در سال ۱۴۰۲ مقطع کارشناسی روزانه

لیست رشته‌های هنر بدون کنکور مقطع کاردانی روزانه در سال گذشته

لطفاً توجه داشته باشید که پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌های سراسری در دوره‌های روزانه مربوط به مقطع کارشناسی محدود نمی‌شود، بلکه برخی از رشته‌های هنر بدون کنکور ۱۴۰۲ نیز مربوط به مقطع کاردانی هستند. به عبارت دیگر، علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کاردانی هم می‌توانند در انتخاب رشته‌های ارائه شده اقدام کنند و بدون پرداخت هزینه شهریه، به صورت رایگان در این حوزه‌ها مدرک خود را دریافت کنند.

رشته‌های مربوط به مقطع کاردانی هنر روزانه نیز کاملاً از طریق دفترچه راهنما اطلاع‌رسانی می‌شوند تا داوطلبان اطلاعات کاملی درباره آن‌ها داشته باشند و بدون مشکلی در فرآیند ثبت نام و تحصیل در آن‌ها مواجه نشوند. با این حال، در این بخش نیز لیست رشته‌های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲ مربوط به مقطع کاردانی روزانه را برای شما آورده‌ایم تا بتوانید به راحتی و بدون مواجهه با چالش، رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

لیست رشته‌های هنر بدون کنکور مقطع کاردانی روزانه در سال گذشته

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور تجربی

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور انسانی

لیست رشته‌های هنر بدون کنکور مقطع کارشناسی شبانه در سال گذشته

اکنون که شما به طور کامل اطلاعات مربوط به رشته‌های بدون آزمون در دوره‌های روزانه دانشگاه‌های سراسری در حوزه هنر را کسب کرده‌اید، می‌توانید کد مربوطه را در فرم ثبت‌نام آنلاین خود وارد کنید و شانس پذیرش خود را امتحان کنید. با این حال، اگر به هر دلیلی شرایط لازم برای پذیرش در رشته‌های بدون کنکور هنر روزانه را ندارید، می‌توانید رشته‌های موجود در دوره‌های شبانه این دانشگاه‌ها را انتخاب کنید. زیرا امکان پذیرش در انواع رشته‌های شبانه دانشگاه‌های سراسری برای مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی وجود دارد. با توجه به سطح آموزشی و امکانات مناسب دانشگاه‌های سراسری، دوره‌های شبانه آن‌ها معمولاً ارزش تحصیل بالایی دارند. به همین خاطر، در ادامه لیست رشته‌های هنر بدون کنکور مقطع کارشناسی و کاردانی شبانه را برای شما قرار داده‌ایم.

لیست رشته‌های هنر بدون کنکور مقطع کارشناسی شبانه

اشخاصی که رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری در دوره شبانه را انتخاب می‌کنند، در صورت قبولی شرایطی مشابه با سایر دانشجویانی خواهند داشت که رشته‌های با آزمون را انتخاب کرده‌اند. به عبارت دیگر، شرایط تحصیل در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون در این دانشگاه‌ها در اکثر موارد یکسان است و مدرکی که پس از اتمام تحصیلات ارائه می‌شود، هیچ تفاوتی ندارد. تنها تفاوت این رشته‌ها در مورد پرداخت شهریه است. در نتیجه، اگر بررسی لیست رشته‌های بدون کنکور هنر مقطع کارشناسی شبانه را انجام داده و تصمیم به انتخاب یکی از این رشته‌ها گرفتید، باید به یاد داشته باشید که برای تحصیل در این رشته و دوره دانشگاه‌های سراسری، شهریه‌ای باید مطابق با مقررات دانشگاه و وزارت علوم پرداخت کنید. همچنین، این را لازم به ذکر است که شهریه مربوط به رشته‌های نوبت دوم دانشگاه‌های سراسری نسبت به دانشگاه‌های شهریه دار، مقرون به صرفه‌تر است و انتخاب رشته‌های بدون کنکور هنر شبانه این مزیت را برای شما به همراه دارد.

لیست رشته‌های هنر بدون کنکور مقطع کارشناسی شبانه لیست رشته‌های هنر بدون کنکور مقطع کارشناسی شبانه

لیست رشته‌های بدون کنکور هنر مقطع کاردانی شبانه سال گذشته

در کنار ارائه رشته‌های بدون آزمون در مقطع کارشناسی در دوره شبانه، در دانشگاه‌ها نیز رشته‌های متنوعی در مقطع کاردانی ارائه می‌شوند. بنابراین، افرادی که شرایط لازم برای تحصیل در رشته‌های کاردانی در دوره روزانه را ندارند، می‌توانند به انتخاب رشته‌های مربوط به دوره شبانه بپردازند. لیست رشته‌های بدون کنکور هنر مقطع کاردانی در دوره شبانه نیز همانند سایر رشته‌ها، از طریق دفترچه راهنمای ثبت‌نام اطلاع‌رسانی می‌شود و متقاضیان به راحتی می‌توانند اطلاعات مربوطه را دریافت کنند.

در نظر داشته باشید که شرایط تحصیل دانشجویان پذیرفته شده در رشته‌های بدون آزمون در دوره شبانه تقریباً مشابه دوره‌های روزانه است و از نظر تحصیل یا امکانات آموزشی، هیچ تفاوتی وجود ندارد. با این حال، دانشجویان نوبت دوم یا شبانه ملزم به پرداخت شهریه هستند و تحصیل در این رشته‌ها رایگان نیست. در ادامه، لیست رشته‌های بدون کنکور هنر مقطع کاردانی در دوره شبانه را مشاهده خواهید کرد.

لیست رشته‌های بدون کنکور هنر مقطع کاردانی شبانه سال گذشته

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری هنر

رشته‌های بدون کنکور هنر سال ۱۴۰۲ در پردیس خودگردان

یکی از واحدهای آموزشی مهم کشور، پردیس‌های خودگردان هستند که با روش‌های مختلفی، مانند شرکت در آزمون سراسری بدون کنکور، دانشجویان را پذیرش می‌کنند. به علت ظرفیت محدود پذیرش در این واحدها، اطلاعات کمتری درباره آن‌ها وجود دارد و این موضوع موجب بروز سوالات بسیاری برای متقاضیان تحصیل در پردیس‌ها می‌شود. به همین دلیل، در این متن رشته‌های بدون کنکور هنر پردیس خودگردان را معرفی کرده و توضیحات کاملی درباره آن‌ها ارائه خواهیم داد. در ادامه، اطلاعاتی مفید درباره پردیس‌های خودگردان را برای شما تشریح می‌کنیم.

پردیس‌های خودگردان، که به عنوان پردیس‌های بین‌الملل نیز شناخته می‌شوند، شعبه‌هایی از دانشگاه‌های دولتی هستند که در ازای دریافت شهریه، دانشجو پذیرش می‌دهند. در نتیجه، شهریه نسبتاً بالا یکی از شرایط مهم برای تحصیل در این دانشگاه‌ها است که علاقه‌مندان به رشته‌های بدون کنکور هنر سال ۱۴۰۲ در پردیس خودگردان باید قبل از هرچیزی به آن توجه کنند.

در حقیقت، رشته‌های ارائه شده در گروه‌های آزمایشی مختلف، از جمله رشته‌های هنر در پردیس‌های خودگردان، محدودیت‌هایی از نظر ظرفیت و تنوع رشته‌ای دارند و نمی‌ توانند به اندازه دانشگاه‌های دولتی تنوع داشته باشند. با این حال، اگر متقاضیان به هر دلیلی موفق به پذیرش در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه سراسری نشوند یا علاقه‌مند به تحصیل در واحدهای دانشگاهی پردیس باشند، می‌توانند لیست رشته‌های بدون کنکور هنر سال ۱۴۰۲ پردیس خودگردان را بررسی کرده و کد مربوط به رشته‌های مورد نظر خود را در فرم ثبت‌نام وارد نمایند. لازم به ذکر است که رشته‌های قابل ارائه در دوره‌های بدون آزمون پردیس ممکن است در هر سال تفاوت داشته باشد. بنابراین، جهت تحصیل در این دوره‌ها، در ابتدا باید دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته همان سال را مطالعه نمایید. همچنین، رشته‌های طراحی صنعتی و چند رشته دیگر محدود نیز در لیست رشته‌های بدون کنکور هنر پردیس سال جاری وجود دارند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان

بیشتر بخوانید: اعتبار مدرک پردیس خودگردان

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه پیام نور 1402

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه پیام نور، در قالب جدول زیر ارائه شده است. این اطلاعات مستقیما از دفترچه راهنمای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی منتشر شده در سایت سازمان سنجش گرفته شده است.

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه پیام نور 1402

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه غیر انتفاعی 1402

داوطلبان گروه آزمایشی هنر می‌توانند با توجه به سابقه تحصیلی خود، در یکی از رشته های بدون کنکوری که در جدول زیر آمده اند، در موسسات غیرانتفاعی ادامه تحصیل دهند.

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه غیر انتفاعی 1402

بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی در قالب جدول زیر ارائه شده اند.

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد مقطع کاردانی

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کاردانی در قالب جدول زیر ارائه شده است.

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد مقطع کاردانی

بیشتر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی رشته های بدون کنکور هنر کلیک کنید.

رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲

رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲

برچسب ها

رشته های بدون کنکور هنر 1402 لیست رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲ لیست رشته های بدون آزمون هنر 1402 رشته های بدون آزمون هنر ۱۴۰۲

لیست رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲,رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲,رشته های بدون کنکور هنر

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

رشته های بدون کنکور هنر ۱۴۰۲

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل