تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

📚 خلاصه ای از مقاله مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد:

مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

در این مقاله مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، مدارک لازم برای فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد و نحوه صدور گواهی موقت فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد توضیح داده شده است

مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

دانشجوان دانشگاه آزاد پس از پشت سر گذاشتن واحدهای درسی و قبولی در همه دروس، قادرند مراحل فارغ‌التحصیلی خود را در یک وبگاه آموزشی با آدرس edu.iau.ac.ir انجام دهند و سند های مورد نیاز جهت دریافت گواهی موقت از دانشگاه آزاد را به صورت آنلاین و در حضور حضوری به دانشگاه ارائه نمایند.

مراحل پایان تحصیل از دانشگاه آزاد، ارائه سند های ضروری برای فارغ التحصیلی و تسویه حساب با دانشگاه را در وبگاه آموزشی تکمیل می‌کند. دانشجویانی که این مراحل را به درستی انجام داده و سند هایشان توسط دانشگاه تایید شود، می توانند گواهی موقت پایان تحصیل را از دانشگاه آزاد دریافت نمایند.

مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

برای دریافت گواهی موقت، دانشجویان باید با مراحل پایان تحصیل آشنا باشند. بنابراین در این نوشتار، مراحل پایان تحصیل دانشگاه آزاد، سند های ضروری برای فارغ التحصیلی از دانشگاه آزاد و روش صدور گواهی موقت پایان تحصیل از دانشگاه آزاد به طور کامل شرح داده شده است.

مراحل فارغ‌التحصیلی در دانشگاه آزاد

در سال‌های اخیر، تحصیل در دانشگاه آزاد در رشته‌های مختلف، بین دانشجویان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. دانشجویانی که پذیرش در دانشگاه آزاد را دریافت و ثبت‌نام می‌کنند، پس از گذراندن واحدهای مربوط به هر ترم دانشگاه آزاد، قادر به تکمیل مراحل فارغ‌التحصیلی خود هستند. این مراحل فارغ‌التحصیلی در دانشگاه آزاد به صورت آنلاین در وبسایت آموزشیار با آدرس edu.iau.ac.ir انجام می‌شود.

در وبسایت آموزشیار دانشگاه آزاد، دانشجویان می‌توانند تمامی امور آموزشی و اداری خود را، از جمله انتخاب واحد درسی، درخواست مرخصی تحصیلی، درخواست انتقالی، حذف و اضافه دروس، پرداخت شهریه دانشگاه آزاد و غیره را به صورت غیرحضوری و آنلاین انجام دهند.

همچنین، مراحل فارغ‌التحصیلی در دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف نیز از طریق وبسایت آموزشیار به صورت آنلاین قابل تکمیل است. ابتدایی‌ترین مرحله در فرآیند فارغ‌التحصیلی، ارسال درخواست به دانشگاه است. دانشجویانی که تمامی واحدهای درسی مربوط به مقطع تحصیلی خود را گذرانده‌اند، با ورود به پرتال آموزشیار دانشگاه آزاد، می‌توانند درخواست فارغ‌التحصیلی خود را به صورت آنلاین ثبت کنند. در وبسایت آموزشیار، لیستی از مدارک موردنیاز دانشجویان خواسته شده است که همراه با درخواست خود، این مدارک را نیز ارائه دهند.

سپس، دانشجویان باید صبر کنند تا درخواست و مدارک ارائه شده توسط دانشگاه آزاد تایید شود. پس از تایید دانشگاه، دانشجویان می‌توانند در سامانه آموزشیار، هزینه‌های مربوط به فارغ‌التحصیلی را پرداخت کنند. پس از انجام تسویه حساب با دانشگاه آزاد، گواهی موقت پایان تحصیلات برای دانشجویان صادر شده و قابل دریافت است.

در نهایت، مدرک اصلی پایان دوره برای دانشجویان مدتی پس از صدور گواهی موقت دانشگاه آزاد تهیه و فارغ‌التحصیلان می‌توانند با درخواست استعلام مدرک از دانشگاه آزاد، آن را دریافت کنند.

مراحل فارغ‌التحصیلی در دانشگاه آزاد مراحل فارغ‌التحصیلی در دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

مدارک موردنیاز برای فارغ‌التحصیلی در دانشگاه آزاد

همانطور که پیش از این توضیح داده شد، دانشجویانی که تمامی واحدهای درسی دانشگاه آزاد که یک دانشگاه شهریه‌پرداز بوده را در یک مقطع تحصیلی گذرانده‌اند، قادر به تکمیل مراحل فارغ‌التحصیلی خود هستند. با ارائه درخواست فارغ‌التحصیلی به دانشگاه، ارائه مدارک موردنیاز برای فارغ‌التحصیلی و پرداخت هزینه‌های مربوطه، می‌توانند فرآیند فراغت از تحصیل را انجام دهند.

پس از انجام مراحل فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد و تایید مدارک و درخواست توسط دانشگاه، گواهی موقت پایان تحصیلات برای دانشجویان با شماره دانشجویی دانشگاه آزاد صادر می‌شود. در روند فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد، از دانشجویان خواسته می‌شود تا یک سری از مدارک موردنیاز را تکمیل کرده و به دانشگاه به صورت آنلاین و حضوری ارائه دهند. در این قسمت از مقاله، مدارک لازم برای فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد توضیح داده شده است.

  • مدارک موردنیاز شامل:
    1. اصل و دو برگ کپی از مدارک پایه
  • 2. تاییدیه تحصیلی و ریزنمرات تایید شده توسط دانشگاه و تاییدیه طرح پویش دانشگاه آزاد در صورت شرکت دانشجو در طرح
  • 3. دو سری کپی از تمامی صفحات شناسنامه، پشت و روی کارت ملی
  • 4. چهار قطعه عکس سه در چهار پشت نویسی شده
  • 5. واریز فیش بانکی 50 هزار تومانی برای فارغ‌التحصیلان دوره کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و واریز فیش بانکی 150 هزار تومانی برای فارغ‌التحصیلان دوره دکتری به حساب سازمان مرکزی دانشگاه آزاد
  • 6. ارائه دو تمبر 10000 ریالی جهت صدور مدرک هنگام مراجعه به اداره فارغ‌التحصیلان

در صورتی که هر یک از مدارک ذکر شده را قبلاً دانشجویان به دانشگاه آزاد ارائه کردند، ارائه مجدد مدارک لازم نیست.

بیشتر بخوانید: سامانه درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد sede.iau.ac.ir

بیشتر بخوانید: سایت پژوهشیار دانشگاه آزاد ris.iau.ac.ir

بیشتر بخوانید: سامانه ساجد دانشگاه آزاد

روند صدور گواهی موقت فارغ‌التحصیلی در دانشگاه آزاد

دانشجویانی که در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد یا رشته‌های با کنکور تحصیل می‌کنند، پس از پایان ترم‌های تحصیلی خود و برای دریافت مدرک تحصیلی دوره موردنظر، باید بدهی خود را با واحدهای مختلف دانشگاه تسویه کرده و با ارسال مدارک لازم و درخواست فارغ‌التحصیلی به دانشگاه آزاد، مراحل فارغ‌التحصیلی را طی کنند.

دانشجویان مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترای دانشگاه آزاد می‌توانند در سامانه آموزشیار مراحل مربوط به فارغ‌التحصیلی و دریافت گواهی موقت را مشاهده کرده و با تکمیل فرم‌های مربوطه، سایر مراحل فارغ‌التحصیلی را طی کنند.

دانشجویانی که تسویه حساب دانشگاه آزاد را انجام داده و مدارک لازم را به دانشگاه ارائه کرده‌اند، گواهی موقت برای آنها صادر می‌شود و می‌توانند برای دریافت گواهی موقت تحصیلی خود اقدام کنند. گواهی موقت دانشگاه آزاد نشان می‌دهد که دانشجو دروس ارائه شده در دوره تحصیلی موردنظر را با موفقیت گذرانده و مشکلی برای فارغ‌التحصیل شدن او وجود ندارد.

در سایت آموزشیار، پس از ورود به پرتال آموزشیار دانشگاه آزاد، دانشجویان می‌توانند مدارک لازم برای دریافت گواهی موقت را مشاهده کند و پس از ارائه مدارک به دانشگاه، گواهی موقت دانشگاه آزاد را دریافت کنند.

با استفاده از گواهی موقت فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد، می‌توان در آزمون‌های استخدامی شرکت کرد یا در کنکور مقاطع بالاتر شرکت نمود. همچنین، پس از آماده شدن مدرک اصلی دانشگاه آزاد، دانشجویان باید نسبت به اخذ مدرک اصلی اقدام نمایند.

توصیه می‌شود برای کسب اطلاعات دقیقتر و روشن‌تر، با دانشگاه آزاد تماس حاصل کرده و دستورالعمل‌های رسمی مربوطه را به دقت مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید: سامانه وادانا دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: monada.iau.ac.ir

بیشتر بخوانید: www.azmoon.net

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

برچسب ها

فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مدارک لازم برای فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نحوه صدور گواهی موقت فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

مدارک لازم برای دریافت گواهی موقت دانشگاه آزاد,مدارک لازم برای فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد,مدرک گواهی موقت فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد,مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد,رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد,مدارک لازم برای فارغ التحصیلی,صدور گواهی موقت دانشگاه آزاد,مراحل مربوط به فارغ التحصیلی,فراغت از تحصیل دانشگاه آزاد,واحدهای هر ترم دانشگاه آزاد,شماره دانشجویی دانشگاه آزاد,فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد,پرداخت شهریه دانشگاه آزاد,استعلام مدرک دانشگاه آزاد,انتخاب واحد دانشگاه آزاد,گواهی موقت پایان تحصیلات,مدارک لازم را به دانشگاه,تسویه حساب دانشگاه آزاد,گواهی موقت دانشگاه آزاد,رشته های دانشگاه آزاد,طرح پویش دانشگاه آزاد,مراحل فارغ التحصیلی,دانشگاه شهریه پرداز,مراحل فارغ التحصیل,دریافت گواهی موقت,گواهی موقت پایان,مدارک لازم برای,فارغ التحصیلان,فراغت از تحصیل,edu.iau.ac.ir,فارغ التحصیلی,دانشگاه آزاد,فارغ التحصیل,مدرک تحصیلی,مدارک لازم,گواهی موقت,دانشگاه,تحصیلات,تحصیلی,دریافت,مدارک,مدرک,صادر

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل