تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه ها

📚 خلاصه ای از مقاله لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه ها:

لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه ها

در این مقاله کامل ترین لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه های سراسری ، غیرانتفاعی ، پیام نور و آزاد 1402 به همراه لینک دانلود این رشته ها قرار داده شده است

لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه ها

لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه ها

برای افرادی که علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه دارند اما نمی‌توانند در کلاس‌ها حضور داشته باشند، امکان ثبت نام در رشته‌های غیرحضوری دانشگاه‌های سراسری، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد در سال تحصیلی 1402 – 1403 وجود دارد. در صورت پذیرش، می‌توانند تحصیل خود را به صورت مجازی ادامه دهند.

لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه ها

دانشگاه‌ها امکانات مختلفی را برای تحصیل دانشجویان فراهم می‌کنند تا همه علاقه‌مندان به تحصیل بتوانند با روش‌های متنوعی تحصیل خود را ادامه دهند. یکی از این امکانات، ارائه رشته‌های غیرحضوری است که معمولاً در قالب کلاس‌های مجازی برگزار می‌شود و دانشجویان نیازی به حضور فیزیکی در کلاس ندارند.

با شروع فرآیند ثبت نام در هر دانشگاه، تعدادی از رشته‌ها به صورت مجازی و غیرحضوری ارائه می‌شوند. افرادی که تمایل به تحصیل در رشته‌های غیرحضوری دارند، می‌توانند از طریق مراحلی که در سایت سنجش یا دانشگاه آزاد توضیح داده شده است، ثبت نام در دانشگاه موردنظر خود را انجام دهند. در ادامه این مقاله، لیستی از رشته‌های مجازی دانشگاه‌های مختلف و نکات مربوط به ثبت نام در رشته‌های مجازی برای سال تحصیلی 1402توضیح داده شده است.

امکان تحصیل در رشته‌های غیرحضوری دانشگاه‌های سراسری در سال تحصیلی 1402

یکی از پرسش‌های متداول دانش‌آموزان و دانشجویان این است که آیا امکان تحصیل در رشته‌های مختلف دانشگاه‌های سراسری به صورت غیرحضوری وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که برخی از دانشگاه‌های دولتی، امکان تحصیل به صورت مجازی در مقاطع مختلف را فراهم کرده‌اند تا علاقه‌مندان بتوانند در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. البته ثبت‌نام در رشته‌های مجازی دانشگاه‌های سراسری 1402 شرایط خاص خود را دارد.

برای تحصیل در رشته‌های غیرحضوری دانشگاه‌های سراسری، افراد می‌توانند به صورت بدون کنکور یا باکنکور در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرش یابند. برای ثبت‌نام در رشته‌های مجازی دانشگاه‌های سراسری، افراد باید دفترچه ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1402 را برای نیمسال تحصیلی مورد نظر خود و یا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد را از سایت سنجش به آدرس sanjesh.org دانلود و مطالعه کنند و سپس در رشته مورد علاقه خود ثبت‌نام کنند.

دانشگاه سراسری در سال دو برای نیمسال تحصیلی مهر و بهمن پذیرش دانشجو می‌کند و لیست رشته‌های ارائه شده در هر دو نیمسال معمولاً متفاوت است. بنابراین، دانشجو باید با دریافت اطلاعات درباره زمان ثبت‌نام نیمسال مورد نظر خود، به سایت سنجش مراجعه کرده و اطلاعات کاملی درباره ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه سراسری را به‌دست آورد.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور ریاضی

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور تجربی

لیست رشته‌های غیرحضوری دانشگاه‌های غیرانتفاعی در سال تحصیلی 1402

دانشگاه‌های غیرانتفاعی به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور شناخته می‌شوند و به همین دلیل بسیاری از افراد علاقه‌مند به ثبت‌نام در دانشگاه‌های غیرانتفاعی معتبر کشور هستند. در این دانشگاه‌ها رشته‌های مختلفی تدریس می‌شود و داوطلبان می‌توانند همانند دانشگاه‌های سراسری، با کنکور و بدون کنکور سراسری، در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ثبت‌نام کنند.

لیست رشته‌های غیرحضوری دانشگاه‌های غیرانتفاعی در سایت سنجش و در دفترچه ثبت‌نام و انتخاب رشته هر یک از مقاطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) ذکر می‌شود. داوطلبان باید زمان انتشار هر دفترچه انتخاب رشته را در سایت سنجش مشاهده کرده و در صورتی که رشته مورد علاقه‌شان به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود، در کد رشته موردنظر ثبت‌نام کنند.

رشته‌های غیرحضوری دانشگاه‌های غیرانتفاعی معمولاً در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور و در مقطع کارشناسی ارشد با کنکور ارائه می‌شوند. لیست رشته‌های دانشگاه‌های غیرانتفاعی در سال تحصیلی 1402 در مقاطع کارشناسی و ارشد در ادامه مقاله به صورت فایل PDF قابل دانلود است. ادامه تحصیل در رشته‌های غیرحضوری برای برخی از داوطلبان که امکان حضور در دانشگاه‌های مختلف را ندارند، فرصتی بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

لیست رشته‌های غیرحضوری دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 1402

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های تأیید شده توسط وزارت علوم است که همانند سایر دانشگاه‌ها، امکان ادامه تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی را فراهم کرده است. همان‌طور که می‌دانید، بسیاری از رشته‌های دانشگاه پیام نور به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود و این امکان باعث شده تا افرادی که شرایط تحصیل حضوری را ندارند، در این دانشگاه ثبت‌نام کنند.

برای مشاهده لیست رشته‌های مجازی دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 1402 ، افرادی که قصد ثبت‌نام در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را دارند، باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری یا کارشناسی ارشد را بسته به مقطع تحصیلی خود دریافت کنند. همچنین، برخی از رشته‌های غیرحضوری دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 1402 بدون آزمون و با سوابق تحصیلی قابل ثبت‌نام هستند. داوطلبان می‌توانند برای مشاهده لیست رشته‌های غیرحضوری و بدون آزمون دانشگاه پیام نور در سال 1402 ، به سایت سنجش مراجعه کرده و دفترچه راهنمای ثبت‌نام بدون کنکور را دریافت کنند.

در صورتی که افراد قصد ثبت‌نام در مقاطع بالاتر تحصیلی مانند کارشناسی ارشد را دارند، می‌توانند برای مشاهده لیست رشته‌های غیرحضوری دانشگاه پیام نور در این مقطع، دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد را از سایت سنجش دانلود کرده و در صورت وجود رشته‌ای که علاقه‌مند به آن هستند، در این دانشگاه ثبت‌نام کنند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه پیام نور

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

لیست رشته های غیرحضوری دانشگاه آزاد در سال تحصیلی 1402

در سال‌های اخیر، دانشگاه آزاد با ارائه امکانات متنوع به دانشجویان، موفق شده است جایگاه علمی خود را بهبود بخشد. این دانشگاه همانند سایر دانشگاه‌ها، امکان تحصیل غیرحضوری در رشته‌های مختلف را برای تمامی مقاطع تحصیلی فراهم کرده است. افرادی که به دلایل مختلفی قادر به حضور در دانشگاه نیستند، می‌توانند با استفاده از این روش به صورت غیرحضوری در خانه خود تحصیل کنند.

لیست رشته‌های غیرحضوری دانشگاه آزاد در سال تحصیلی 1402در سایت azmoon.org قابل مشاهده است. این لیست همراه با رشته‌های بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در دانشگاه آزاد منتشر می‌شود. لازم به ذکر است که دفترچه راهنمای ثبت‌نام در مقاطع مختلف تحصیلی با یکدیگر تفاوت دارد. بنابراین، داوطلبان علاقه‌مند به رشته‌های غیرحضوری دانشگاه آزاد باید با مراجعه به سایت ثبت‌نامی دانشگاه آزاد و با استفاده از دفترچه‌های ثبت‌نام مقاطع مختلف، لیست رشته‌های غیرحضوری دانشگاه آزاد در سال 1402 را مشاهده کنند. لازم به ذکر است که در زمان ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، امکان ثبت‌نام در رشته‌های غیرحضوری نیز وجود دارد.

داوطلبان باید قبل از پایان زمان ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، به سایت ثبت‌نامی دانشگاه به آدرس azmoon.org مراجعه و مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند. کدهای رشته‌های غیرحضوری دانشگاه آزاد و محل دانشگاه مورد نظر در دفترچه راهنمای ثبت‌نام این دانشگاه ذکر شده است. داوطلبان باید با دقت دفترچه راهنما را مطالعه کرده و کد رشته و محل انتخابی خود را به‌درستی در فرم ثبت‌نام وارد کنند.

دانشگاه آزاد دو بار در سال برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو پذیرش می‌کند. برای آشنایی بیشتر با لیست رشته‌های غیرحضوری دانشگاه آزاد در نیمسال اول، می‌توانید لیست را که در ادامه مقاله آورده شده است، دانلود کنید و تمامی رشته‌های موجود در هر مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و …) که به صورت غیرحضوری ارائه می‌شوند را مشاهده کنید.

معمولاً در ماه دی، دفترچه راهنمای ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته برای نیمسال بهمن ارائه می‌شود. افرادی که علاقمند به ادامه تحصیل در نیمسال دوم سال تحصیلی هستند، با دانلود دفترچه راهنمای ثبت‌نام مقطع مورد نظر خود می‌توانند از لیست رشته‌های غیرحضوری دانشگاه آزاد در این نیمسال مطلع شوند.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

لیست رشته های دانشگاه مجازی در ایران

دانشگاه‌های مجازی به عنوان دانشگاه‌های داخلی ایران، شرایط خاصی را برای داوطلبان ارائه می‌دهند تا بتوانند ثبت‌نام کنند و به صورت غیرحضوری و مجازی تحصیلات خود را ادامه دهند. این دانشگاه‌ها، همانطور که از نام آنها پیداست، تمامی رشته‌ها را به صورت غیرحضوری ارائه می‌دهند و به این ترتیب داوطلبان باید پس از ثبت‌نام در این دانشگاه‌ها به صورت غیرحضوری در کلاس‌های خود حضور داشته باشند.

افرادی که تمایل به ثبت‌نام در رشته‌های غیرحضوری دانشگاه مجازی دارند، می‌توانند با مشاهده لیست رشته‌های غیرحضوری دانشگاه‌های مجازی در سال ۱۴۰۱، رشته مورد علاقه خود را پیدا کرده و در صورت داشتن شرایط لازم برای ثبت‌نام در مقطع تحصیلی موردنظر، در دانشگاه مجازی موردنظر ثبت‌نام کنند. به دلیل محدودیت ظرفیت موجود برای ثبت‌نام در این دانشگاه‌ها، ممکن است تعداد کمتری افراد در دانشگاه‌های مجازی قبول شوند. همچنین، تعداد دانشگاه‌های مجازی در سراسر کشور محدود است و داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی در اولویت‌بندی پذیرش قرار می‌گیرند.

در سال گذشته، تعدادی از رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد به صورت غیرحضوری و بر اساس سوابق تحصیلی ارائه شدند. فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی که تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند، می‌توانند با دانلود دفترچه مربوطه از لیست رشته‌های غیرحضوری کارشناسی ارشد آگاه شوند.

دانشگاه‌های مجازیی که در مقاطع مختلف پذیرش دانشجو می‌کنند شامل دانشگاه مجازی سهند، دانشگاه مجازی علوم حدیث، دانشگاه مجازی فاران، دانشگاه مجازی مهر البرز، دانشگاه مجازی المصطفی و … هستند. داوطلبان برای ثبت‌نام در این دانشگاه‌ها باید به سایت مربوطه هر یک از این دانشگاه‌ها مراجعه کرده و لیست رشته‌های غیرحضوری را مشاهده کنند.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های غیرحضوری دانشگاه علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه ها کنید.

لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه ها

لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه ها

برچسب ها

لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه ها لیست رشته های مجازی دانشگاه سراسری لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه غیر انتفاعی 1402 لیست رشته های مجازی دانشگاه آزاد 1402 کاملترین لیست رشته های غیر حضوضری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه های مجازی 1402 ,دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1402 ,لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه آزاد 1402 ,لیست رشته های مجازی دانشگاه پیام نور 1402 ,لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه های آزاد,دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد,رشته های مجازی دانشگاه های سراسری 1402 ,لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه آزاد,زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد,رشته های مجازی برای سال تحصیلی 1402 ,شته های غیرحضوری دانشگاه های سراسری,کد رشته های غیر حضوری دانشگاه آزاد,لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه ها,ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری,رشته های غیر حضوری دانشگاه آزاد,لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه,دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری,ثبت نام دانشگاه های غیر انتفاعی,لیست رشته های مجازی دانشگاه های,رشته های غیرحضوری دانشگاه ها,رشته های غیر حضوری دانشگاه,رشته ها در دانشگاه مجازی,لیست رشته های دانشگاه ها,لیست رشته های غیر حضوری,دانشگاه های غیر انتفاعی,رشته های غیر حضوری,دانشگاه های مجازی,رشته های غیرحضوری,دانشگاه مجازی,لیست رشته های,دانشگاه آزاد,دانشگاه ازاد,دانشگاه ها,غیر حضوری,لیست رشته,غیرحضوری,رشته های,دانشگاه,مجازی,حضوری,لیستی,کاملی,رشته,1402 ,حضور,غیر

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

لیست رشته های غیر حضوری دانشگاه ها

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل