تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1402

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1402:

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری

در این مقاله ، جزئیاتی مانند مهلت، مدارک، مراحل و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1402 به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده است

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1402

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1402

پس از اعلام نتایج آزمون کنکور سراسری در سال 1402، داوطلبان موفق می‌بایست مراحل ثبت نام خود را در دانشگاه‌های قبول‌شده انجام دهند. اطلاعات لازم برای ثبت نام در دانشگاه‌ها از طریق سایت‌های معتبری منتشر می‌شود.

سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه‌ای، جزئیات نحوه ثبت نام پذیرفته‌شدگان کنکور را در سایت‌های رسمی منتشر می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند اسامی خود را بررسی کرده و سپس مراحل ثبت نام را طبق اطلاعات منتشرشده انجام دهند.

مراحل ثبت نام پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری به اختیار سازمان سنجش نیست و تنها اطلاع‌رسانی کلی این موضوع از طرف آن انجام می‌شود. بنابراین، داوطلبان نهایی باید به سایت دانشگاه‌های قبول‌شده مراجعه کنند تا اطلاعات مربوط به مهلت ثبت نام، مدارک موردنیاز و نحوه ثبت نام را دریافت کنند.

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری

در ادامه مقاله به جزئیات لازم برای ثبت نام پذیرفته‌شدگان کنکور 1402 پرداخته شده است. به‌منظور اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع، مهم است که علاقه‌مندان جزئیات مربوط به ثبت نام را به‌دقت مطالعه کنند.

مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1402

همچون هر سال، همزمان با اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، سازمان سنجش اطلاعیه‌ای درباره روندبیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری ثبت نام پذیرفته‌شدگان این آزمون ارائه می‌دهد. افرادی که به عنوان پذیرفته‌شدگان این مرحله دشوار شناخته می‌شوند، موظف‌اند تا در مهلت تعیین‌شده، مدارک خود را به صورت آنلاین یا حضوری به دانشگاهی که قبول شده‌اند، ارسال کنند.

در هفته‌ی آخر ماه شهریور، پس از اعلام لیست پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری، سازمان سنجش از این دسته از داوطلبان خواهاند بود تا به سایت دانشگاهی که قبول شده‌اند مراجعه کنند و براساس اطلاعیه‌ها و مهلت‌های ثبت‌نام موجود، مراحل ثبت‌نام خود را به انجام برسانند. زمان دقیق شروع ثبت‌نام هنوز مشخص نشده است، اما هر گونه بروزرسانی در این زمینه، در سایت مربوطه به اطلاع‌رسانی خواهد پرداخت.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

مدارک موردنیاز برای ثبت نام پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری 1402

دسته‌ای از افراد که به عنوان پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری شامل دوره‌های روانه، شبانه، غیرانتفاعی و پیام نور انتخاب شده‌اند، می‌بایست برای انجام مراحل ثبت‌نام خود در دانشگاه مربوطه، مدارک موردنیاز را ارائه یا بارگذاری نمایند.

با اطلاع از مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام در رشته‌ای که قبول‌شده‌اند، فرد می‌تواند مدارک موردنیاز را به‌طور پیشینه آماده کند تا هنگام ثبت‌نام با هیچ مشکلی مواجه نشود. این مدارک به‌شرح زیر می‌باشند:

مدارک موردنیاز برای ثبت نام پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری

مدارک ثبت نام پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری

بیشتر بخوانید: نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری
بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام کنکور سراسری

مراحل ثبت نام پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری 1402

با توجه به اینکه سازمان سنجش مسئول اجرای کنکور سراسری می‌باشد، تمام مراحل ثبت‌نام تا اعلام نتایج این آزمون از طریق درگاه اینترنتی این سازمان به نشانی sanjesh.org صورت می‌پذیرد. پس از دریافت کارنامه کنکور سراسری، نوبت به ثبت‌نام در دانشگاه‌ها می‌رسد.

افرادی که به عنوان نهایی پذیرفته شده‌اند، برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری باید اقدام به مطالعه اطلاعیه‌هایی که توسط این سایت در خصوص ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری 1402 منتشر می‌شوند، نمایند. جزئیات مراحل ثبت‌نام در دانشگاه‌ها معمولاً در این اطلاعیه‌ها به طور کامل توضیح داده می‌شود که در ادامه به‌صورت مرحله‌به‌مرحله توضیح داده شده‌اند.

  1. ۱. مراجعه به سایت سنجش برای مشاهده نتیجه قبولی و مطالعه اطلاعیه:
    در مرحله‌ی اول، فرد همراه با اعلام نتایج نهایی کنکور به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و پس از وارد کردن اطلاعات خواسته‌شده از رشته محل قبولی خود، مطلع می‌گردد. سپس اطلاعیه مربوط به نحوه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کنکور 1402 که در درگاه اینترنتی این سازمان منتشر می‌شود و شامل جزئیات مهمی از جمله مهلت ثبت‌نام و مدارک لازم برای ثبت‌نام است، با دقت مطالعه می‌شود و نسبت به جمع‌آوری مدارک ارائه‌شده در آن اقدام می‌نماید.
  2. ۲. دریافت تاییدیه تحصیلی و رسید پستی برای رشته محل قبولی توسط داوطلب:
    پس از مشخص شدن محل قبولی فرد، لازم است تا داوطلب نسبت به دریافت تاییدیه تحصیلی خود اقدام نماید. تاییدیه تحصیلی، مدرکی است که به عنوان گواهی پایان دوره داوطلب برای دانشگاه محل قبولی ارسال می‌شود. ارسال این مدرک معمولاً چند ماه به طول می‌انجامد، لذا فرد باید رسید پستی تاییدیه تحصیلی خود را نزد خود نگه‌داشته و هنگام ثبت‌نام به مسئول ثبت‌نام تحویل دهد. در صورت انجام مراحل ثبت‌نام به صورت اینترنتی، فرد باید این رسید را در سایت دانشگاه بارگذاری کند یا کد رسید را وارد نماید.
  3. ۳. مراجعه به سایت دانشگاه محل قبولی برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت‌نام:
    فرد پذیرفته‌شده باید در مهلت مقرر به سایت دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کرده و اطلاعیه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان در دانشگاه محل قبولی خود را مطالعه نماید. در این اطلاعیه، زمان ثبت‌نام، مدارک لازم جهت ثبت‌نام، فرم‌های ثبت‌نام و همچنین حضوری یا اینترنتی بودن ثبت‌نام توضیح ارائه می‌شود. ممکن است برخی از دانشگاه‌ها دارای سیستم جامع گلستان باشند که مراحل ثبت‌نام از طریق اینترنتی و از طریق سیستم جامع گلستان انجام می‌شود. همچنین برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی و دولتی از خدمات آموزشی سایت سما استفاده می‌کنند و اطلاعیه‌های مربوط به ثبت‌نام این دانشگاه‌ها نیز در درگاه اینترنتی سامانه سما ذکر می‌گردد.

بیشتر بخوانید: قبول نشدن در کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: اعتراض به نتایج کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش

 

در صورت نیاز به مشاوره تلفنی رایگان با موبایل می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1402 کلیک کنید.

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1402

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1402

برچسب ها

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 1402 مهلت ثبت نام قبول شدگان نهایی کنکور در دانشگاه 1402 راهنمای کامل مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری , مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 1402, مهلت ثبت نام قبول شدگان نهایی کنکور در دانشگاه 1402, راهنمای کامل مراحل ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1402

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل