تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲:

ثبت نام وام دانشجویی

در این مقاله در مورد ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲ صحبت کردیم و نحوه درخواست وام دانشجویی 1402 و شرایط و بازپرداخت آن را آموزش داده ایم

ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲

ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲

ثبت نام وام دانشجویی 1402 – 1403 برای مقاطع تحصیلی مختلف از طریق صندوق رفاه دانشجویی انجام می‌شود و داوطلبان برای درخواست وام دانشجویی ۱۴۰۲ باید از این سامانه استفاده کنند. جهت اطلاع بیشتر از شرایط و روش ثبت نام وام دانشجویی و همچنین بازپرداخت آن، با مقاله زیر همراه باشید.

ثبت نام وام دانشجویی

وام دانشجویی یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانشجویان دانشگاه است و می‌تواند به حدی دغدغه‌ها و مشکلات مالی آنان را حل کند. مهم نیست که شما در دانشگاه دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی یا آزاد تحصیل می‌کنید؛ می‌توانید به راحتی ثبت نام وام دانشجویی را انجام دهید. این وام‌ها با قسط‌های بلندمدت و کارمزد بسیار پایین در نظر گرفته شده‌اند و برای دانشجویان بسیار مناسب هستند. وام دانشجویی از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به همه درخواست‌کنندگان پرداخت می‌شود و این صندوق مجاز است تا کارمزد ۴٪ را از زمان دریافت وام تا فرارسیدن زمان اولین بازپرداخت دریافت نماید. همچنین، شما می‌توانید به عنوان یک دانشجو، در طول یک ترم، درخواست‌های مختلفی مانند وام تغذیه، وام مسکن، وام ازدواج و غیره را داشته باشید. لازم به ذکر است که این درخواست را می‌توانید یکبار در سال انجام دهید و همه سامانه‌ها طویله‌هایی ندارند که در هر ترم بتوانید درخواست وام کنید. برای راحتی شما دانشجویان عزیز، یکبار ثبت تعهدنامه در دفاتر اصلی برای تمام سال‌های تحصیلی کافی است و نیازی به تمدید آن در هر سال نیست. در ادامه به شرح نحوه ثبت نام وام دانشجویی، انواع آن و شرایط آن می‌پردازیم.

نحوه ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲

برای ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲، ابتدا باید به وبسایت صندوق رفاه دانشجویان به آدرس swf.ir مراجعه کنید و در آنجا ثبت نام کنید. سپس با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود، درخواست وام دانشجویی را در وبسایت صندوق رفاه دانشجویان ثبت کنید.

⬅️ برای ثبت نام در وبسایت صندوق رفاه دانشجویان، ابتدا آدرس www.swf.ir را در مرورگر خود وارد کنید و پس از ورود به سایت، از طریق “میز خدمت”، “ویژه دانشجویان”، “پورتال دانشجویی” گزینه “ثبت نام دانشجوی جدید” را انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام وام دانشجویی

⬅️ در قسمت ثبت نام در صندوق رفاه دانشجویان، کد ملی و تاریخ تولد خود را با فرمت درخواست شده وارد کنید و سپس دکمه “جستجو” را بزنید. سپس فرم ثبت نام را با دقت پر کنید و در نهایت دکمه “ذخیره” را فشار دهید.

نحوه ثبت نام وام دانشجویی

⬅️ پس از ثبت نام، شما باید منتظر بمانید تا واحد رفاه دانشجویی در محل تحصیل شما اطلاعات شما را تأیید کند.

راهنمای تصویری ثبت درخواست وام دانشجویی در سایت صندوق رفاه

بیشتر بخوانید: ورود به سایت صندوق رفاه دانشجویی

بیشتر بخوانید: نحوه پرداخت قسطی شهریه

راهنمای تصویری ثبت درخواست وام دانشجویی در سایت صندوق رفاه

⬅️ پس از ثبت نام در سایت صندوق رفاه دانشجویان و دریافت کلمه عبور، می‌توانید به مرحله ثبت درخواست وام دانشجویی در این سامانه بپردازید. برای این منظور، مجدداً وارد وبسایت صندوق رفاه دانشجویان با آدرس swf.ir شوید و به همان مسیر قبلی یعنی “میز خدمت”، “ویژه دانشجویان”، “پورتال دانشجویی” رفته و کد ملی و کلمه عبوری که در مرحله قبل دریافت کرده‌اید را وارد کنید. همچنین، عبارت امنیتی خواسته شده را نیز وارد کنید و گزینه “ورود” را بزنید. با این کار، وارد کارتابل خود خواهید شد و از منوی بالا گزینه “درخواست وام” را انتخاب کنید.

راهنمای تصویری ثبت درخواست وام دانشجویی در سایت صندوق رفاه

⬅️ در صفحه بعد، نوع وام مورد درخواست و سایر اطلاعات خواسته شده را با دقت وارد کنید و پس از فعال کردن تیک پذیرش قوانین، گزینه “ثبت درخواست” را انتخاب کنید.

راهنمای تصویری ثبت درخواست وام دانشجویی صندوق رفاه

در صورت تایید درخواست وام دانشجویی توسط دانشگاه به شماره همراه متقاضی پیامک ارسال خواهد شد و به این ترتیب باید برای دریافت وام به شعبه بانکی که در سامانه انتخاب کرده بودید مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: شهریه دانشگاه علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: شهریه دانشگاه پیام نور

شرایط درخواست وام دانشجویی 1402

همه دانشگاه‌ها به طور مداوم هر سال برای دو نیمسال تحصیلی زمانی را تعیین می‌کنند که دانشجو باید ابتدا شرایط درخواست وام دانشجویی را بررسی کند و سپس از طریق سامانه صندوق رفاه دانشجویان درخواست وام دانشجویی را ثبت کند. برای هر نوع وام، یک زمان خاص برای ثبت نام وجود دارد.

شرایط عمومی درخواست وام دانشجویی ۱۴۰۲

هر وام دانشجویی شرایط خاص و متنوعی دارد و از جمله مهمترین شرایط آن صلاحیت اخلاقی و رعایت اصول و قوانین دانشجویی است. با این حال، به طور کلی می‌توان به شرایط زیر اشاره کرد:

 • دین دانشجو باید یکی از دین‌های رسمی جمهوری اسلامی باشد.
 • دانشجو نباید از وام‌ها و کمک‌های بورسیه دانشجویی استفاده کرده باشد.
 • دانشجو باید از نظر دانشگاه صلاحیت لازم را داشته باشد.
 • نیاز مالی دانشجو باید تأیید شده و مستند شود.
 • دانشجو باید حداقل دو نفر ضامن داشته باشد.
 • دانشجو نباید به عنوان شاغل فعالیت کند.

شرایط اختصاصی ثبت‌نام وام دانشجویی 1402-1403

شرایط اختصاصی ثبت‌نام وام‌های دانشجویی شرایط آموزشی می‌باشد که با توجه به آن اقدامات ویژه‌ای در ثبت‌نام وام‌های دانشجویی انجام می‌شود. برخی از این شرایط به شرح زیر می‌باشند:

 • امکان ثبت‌نام دانشجو برای دریافت وام‌های دانشجویی در صورت داشتن نصف واحدهای لازم در طول ترم.
 • امکان ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود بدون اعمال معدل در زمان درخواست وام.
 • امکان ثبت‌نام دانشجویان مشروطی برای دریافت وام‌های دانشجویی.

تمامی دانشجویانی که قصد ثبت‌نام دریافت وام های دانشجویی را دارند، باید با مراجعه به صندوق رفاه دانشجویی از شرایط عمومی و اختصاصی وام‌ها آگاهی کسب کنند. زیرا در صورت عدم داشتن هر یک از این شرایط، امکان دریافت وام برای دانشجو وجود نخواهد داشت.

🔸همچنین، علاوه بر شرایط عمومی، هر دانشجو باید از نظر آموزشی نیز صلاحیت لازم را داشته باشد. شرایط آموزشی شامل عدم مشروطیت، داشتن معدل قبول، عدم برخورداری از سال آخر تحصیلی و عدم ترم اولی (به علت نداشتن معدل دانشگاهی) است. اگر شما دانشجوی دانشگاه دولتی هستید و یک ترم به صورت مشروط قرار گرفته‌اید، می‌توانید درخواست وام دانشجویی بدهید، اما در این صورت تنها نیمی از مبلغ وام به شما پرداخت خواهد شد. در صورت داشتن دو ترم مشروط متوالی، دیگر امکان درخواست وام دانشجویی وجود ندارد.

🔸همچنین، سنوات تحصیلی همچنان یکی دیگر از شرایط وام دانشجویی است. به عبارت دیگر، دانشجو باید مطابق برنامه دانشگاه و وزارت علوم دروس خود را گذرانده باشد. به عنوان مثال، اگر در ترم پنجم هستید، باید درس‌های همان ترم را با موفقیت بگذرانید. اگر مشخص شود که شما به تعداد بیشتری ترم برای فارغ التحصیلی نیاز دارید، متأسفانه شرایط دریافت وام دانشجویی را نخواهید داشت.

🔸دانشجویان دانشگاه‌های غیردولتی و غیرروزانه که می‌خواهند وام شهریه دریافت کنند، باید قبل از شروع ترم درخواست خود را ارائه دهند تا در زمان انتخاب واحد به مشکل برنخورند و شهریه دانشگاه به صورت خودکار پرداخت شود.

بیشتر بخوانید: شهریه کارشناسی ارشد

بیشتر بخوانید: شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

انوع وام های مختلف برای دانشجویان

 1. وام مسکن:
  دانشجوانی که قصد درخواست وام مسکن را دارند، نمی‌توانند به صورت همزمان درخواست وام ودیعه مسکن داشته باشند. همچنین، دانشجویانی که در خوابگاه‌های غیردولتی ساکن هستند نیز می‌توانند وام مسکن دریافت کنند. میزان وام مسکن تا حدودی به شهر دانشگاه مربوط می‌شود، به عنوان مثال: ۱) تهران ۲) شهرهای بزرگ مانند شیراز، اصفهان، تبریز و غیره ۳) سایر شهرستان‌ها. درخواست کپی اجاره‌نامه نیز الزامی است.
 2. وام ودیعه مسکن متأهلی:
  این وام برای افراد متاهل است که در خوابگاه ساکن نیستند و نیاز مالی برای تهیه مسکن دارند. ارائه عقدنامه و کپی اجاره‌نامه الزامی است.
 3. وام ودیعه مسکن دانشجویان متأهل غیر ایرانی:
  این وام برای دانشجویانی است که تابع کشورهای خارجی هستند، در دانشگاه دولتی-روزانه تحصیل می‌کنند، متاهل هستند و در حال حاضر در خانه اجاره‌ای زندگی می‌کنند.
 4. وام ازدواج:
  این وام به عنوان یک مبلغ برای تشویق دانشجویان به ازدواج و کمک مالی به آن‌ها ارائه می‌شود. برخی از شرایط آن عبارتند از: ازدواج باید در طول دوران تحصیل انجام شده باشد و از زمان عقد بیشتر از یک سال نگذشته باشد. همچنین، کپی سند ازدواج جزء مدارک اصلی مورد نیاز است. لازم به ذکر است که وام ازدواج تنها یک بار در طول دوره تحصیل به دانشجو اعطا می‌شود.
 5. وام استعداد درخشان:
  این وام برای دانشجویانی است که در زمینه‌های فرهنگی، ورزشی و المپیاد برتری نسبت به سایر دانشجویان دارند. تعیین اینکه دانشجو جزو نفرات برتر است، بر عهده رئیس دانشکده قرار دارد. لازم به ذکر است که به افراد برتر، حداکثر دو برابر مبلغ وام نسبت به افراد معمولی اعطا می‌شود.
 6. وام تغذیه:
  این وام بیشتر برای دانشجویان کم بضاعت در نظر گرفته شده است و هدف آن کمک به هزینه‌های غذایی آن‌ها است.

مبلغ وام های دانشجویی

مبلغ وام های دانشجویی مبلغ وام های دانشجویی مبلغ وام های دانشجویی

بیشتر بخوانید: شهریه دانشگاه غیر انتفاعی

بیشتر بخوانید: ثبت نام وام حمپاد

توضیح درباره بازپرداخت وام دانشجویی 1402

روش بازپرداخت وام دانشجویی در هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد.

⭐ دانشجویان دانشگاه‌های دولتی می‌توانند در طول تحصیل خود وام دانشجویی دریافت کنند و بازپرداخت آن معمولاً پس از فارغ‌التحصیلی آغاز می‌شود. در این حالت، دانشجو دفترچه اقساط وام را دریافت می‌کند و باید حداکثر تا 9 ماه پس از فارغ‌التحصیلی قسط‌ها را پرداخت کند. اما اگر زمان پرداخت بیشتر از 9 ماه شود، باید مبلغ کل را به صورت یکجا پرداخت کند.

⭐ دانشجویان دانشگاه‌های آزاد، اگر در همان ترم جاری وام دانشجویی را دریافت کنند، باید تا قبل از پایان ترم وام را تسویه کنند.

⭐ مبلغ وام، مبلغ هر قسط و زمان پرداخت هر قسط توسط صندوق رفاه دانشجویان تعیین می‌شود.

✔️ نکته مهم: اگر دانشجو نسبت به پرداخت وام در زمان مقرر اقدام نکند یا بیشتر از یک سال از زمان مقرر گذشته باشد، نام وی در لیست بدهکاران بانک مرکزی ثبت می‌شود.

✅ در صورتی که پرداخت قسط به دلیل بیماری‌های خاص به تأخیر بیافتد، دانشجو می‌تواند از شرایط ویژه زیر استفاده کند:

🔸اگر در طول تحصیل اتفاقاتی مانند ضایعه نخاعی گردنی، سینه‌ای و کمری و یا معلولیت ذهنی-شناختی شدید برای دانشجو رخ دهد، کل بدهی وی به جز وام مسکن و جریمه عدم تخلیه به موقع خوابگاه کاهش می‌یابد.

🔸اگر حوادث بیماری صعب‌العلاج و توقف تحصیل قبل از فارغ‌التحصیلی برای دانشجو رخ دهد، دو سال به مهلت بازپرداخت وی اضافه می‌شود.

بیشتر بخوانید: سامانه ثبت نام وام ازدواج

بیشتر بخوانید: سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن

زمان ثبت‌نام وام دانشجویی 1402-1403

وام‌های دانشجویی یکی از تسهیلات بدون بهره است که توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت برای دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات عالی ارائه می‌شود. هر سال دانشجویان در دو نوبت می‌توانند درخواست دریافت این تسهیلات را ارائه دهند. برای دریافت وام‌های دانشجویی ثبت درخواست در زمان تعیین شده توسط وزارت الزامی است و در غیر این صورت امکان پرداخت وام برای دانشجو وجود نخواهد داشت. وام‌های دانشجویی انواع مختلفی دارند مانند وام تحصیلی، وام ضروری، وام ودیعه مسکن و غیره که از یکدیگر تفکیک می‌شوند و دانشجویان براساس مقطع تحصیلی، نوع دانشگاه و سایر شرایط می‌توانند برای دریافت این وام‌ها ثبت‌نام کنند. زمان ثبت‌نام وام‌های دانشجویی 1402-1403 برای دو ترم تحصیلی به صورت جداگانه به دانشجویان ارائه می‌شود؛ ترم پاییز و ترم بهار.

زمان ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ نیمسال اول (ترم مهر)

در ترم مهر، همزمان با آغاز فعالیت دانشگاه‌ها در سراسر کشور، دانشجویان می‌توانند از طریق سامانه صندوق رفاه برای دریافت وام‌های دانشجویی ثبت‌نام کنند. برای ثبت‌نام درخواست وام دانشجویی، باید به بازه زمانی اعلام شده توسط دانشگاه‌ها توجه کرد، زیرا خارج از این بازه زمانی امکان ثبت‌نام برای دریافت وام‌های دانشجویی وجود ندارد. معمولاً در سال‌های گذشته، زمان ثبت‌نام برای نیمسال اول از تاریخ 21 مهر آغاز می‌شد و تا 16 آذر ماه ادامه داشته است. احتمالاً در سال 1402-1403 مهلت ثبت‌نام در همین بازه زمانی در نظر گرفته می‌شود، و در صورت انتشار اطلاعیه‌ای درباره زمان ثبت درخواست وام دانشجویی 1402-1403، در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد تا دانشجویان بتوانند به موقع اقدام به تکمیل فرم ثبت‌نام خود کنند.

زمان ثبت نام وام دانشجویی 1402 – 1403 نیمسال دوم (ترم بهمن)

در ترم بهمن، که نیمسال دوم تحصیلی در دانشگاه‌ها است، زمان ثبت‌نام وام‌های دانشجویی در سال‌های گذشته از تاریخ 16 بهمن آغاز می‌شد و تا 25 اردیبهشت ماه ادامه داشت. احتمالاً دانشجویان بتوانند برای درخواست وام دانشجویی 1402-1403 در همین بازه زمانی اقدام کنند. پس از پایان زمان ثبت درخواست، پرونده‌های دانشجویان بررسی و بر اساس قوانین و شرایط موسسه وام پرداختی به این افراد انجام می‌شود.

با توجه به تعداد بالای درخواست‌ها برای دریافت وام‌های دانشجویی، دانشجویان باید در اولین روزهای زمان ثبت‌نام، درخواست خود را ثبت کنند تا در صورت بالا بودن تعداد متقاضیان، قرعه‌کشی انجام شود و بهره‌برداری از این تسهیلات برای آنها فراهم شود.

بیشتر بخوانید: ثبت نام ترمیم معدل کنکور

بیشتر بخوانید: پشت کنکور ماندن برای 1403

مدارک موردنیاز برای ثبت نام وام دانشجویی 1402-1403

همانطور که می‌دانیم، دریافت وام و تسهیلات مالی از بانک‌ها و موسسات مالی نیازمند ارائه مدارک معتبر است. عموماً لیستی از مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام و دریافت وام‌ها وجود دارد که بسته به نوع وام، بانک ارائه‌دهنده و سایر عوامل متفاوت است. اما بدون تایید مدارک، وام به متقاضی تعلق نخواهد گرفت. دانشجویانی که قصد ثبت‌نام و دریافت وام‌های دانشجویی را دارند، باید در زمان ثبت‌نام، مدارک موردنیاز خود را تکمیل کنند.

✅ برخی از مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام وام دانشجویی 1402-1403 عبارتند از:

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی دانشجو
 2. کپی شناسنامه و کارت ملی ضامن
 3. ارائه اصل و کپی سند تعهد محضری
 4. ارائه گواهی تایید معدل توسط آموزش دانشکده
 5. ارائه فرم‌های تکمیل شده در زمان درخواست ثبت‌نام وام دانشجویی
 6. ارائه مدارک مبنی بر گواهی اشتغال به تحصیل (مربوط به دانشجویان شهریه‌پرداز)
 7. فاکتور خرید وسایل و تجهیزات (مربوط به افرادی که قصد ثبت‌نام برای دریافت وام خرید کالا را دارند)
 8. ارائه کپی اجازه‌نامه محل اقامت (مربوط به افرادی که قصد ثبت‌نام برای دریافت وام ودیعه مسکن را دارند)

دانشجویانی که قصد ثبت‌نام وام‌های دانشجویی را دارند، در گام اول باید با توجه به نوع وام موردنظرشان، تمامی مدارک موردنیاز را فراهم کرده و پس از آن با مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی، برگ تعهد را نیز آماده کنند. در پایان، متقاضیان ثبت‌نام وام دانشجویی 1402-1403 باید تمامی مدارک را به اداره رفاه دانشگاه ارائه کرده و منتظر اعلام نتیجه از سوی این مرکز باشند. تأکید می‌شود که ارائه تمامی این مدارک ضروری است و در صورت عدم وجود هر یک از آنها، دانشجو حق دریافت وام را نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد انتخاب رشته

بیشتر بخوانید: لیست دانشگاه های بدون کنکور

ثبت نام در سامانه وام دانشجویی دانشگاه آزاد

دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی برای ثبت نام تقاضای خود برای دریافت وام می بایست از طریق سایت ساجد مراحل زیر را طی نمایند.

⬅️ به سایت ساجد به نشانی sajed.iau.ir وارد شوید و گزینه «ورود به ساجد» را انتخاب کنید. پس از ورود به پنل کاربری خود، بر روی گزینه درخواست وام دانشجویی کلیک کنید.

ثبت نام وام دانشگاه آزاد

⬅️ یکی از وام دهنده ها یعنی «وام دانشجویی بانک مهر ایران و بانک رسالت» یا «وام دانشجویی بانک ملی» را انتخاب کنید.

تقاضای وام از سامانه ساجد

⬅️ تیک تایید موافقت نامه و پذیرفتن قوانین دریافت وام را فعال کنید.

موافقت وام دانشجویی

⬅️ نوع وام دانشجویی خود را انتخاب کنید و روی گزینه «درخواست وام» کلیک کنید.

موافقت وام دانشجویی

بیشتر بخوانید: شهریه های دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: سامانه ساجد دانشگاه آزاد

نمونه فرم ثبت نام وام دانشجویی 1402 – 1403

همان طور که قبلا هم اشاره شد ارائه مدارک و فرم های خواسته شده در روند تکمیل ثبت نام وام دانشجویی ضروری می باشد و بدون ارائه این مدارک امکان ثبت درخواست دانشجو و واریز وجه وام برای وی وجود ندارد. دانشجویان متقاضی دریافت وام های دانشجویی می بایست قبل از تکمیل مراحل ثبت نام نسبت به آماده کردن نمونه فرم ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ اقدام کنند. دانشجویان برای دریافت فرم های مربوط به درخواست وام دانشجویی می توانند به مرکز صندوق رفاه دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کرده و پس از دریافت این فرم ها، نسبت به تکمیل آن ها اقدام کنند. در این بخش یک نمونه ثبت نام وام دانشجویی 1402 – 1403، ارائه شده است.

نمونه فرم ثبت نام وام دانشجویی
در این فرم دانشجویان می بایست کلیه اطلاعات شناسنامه ای مربوط به خودرا با دقت ثبت کنند. پس از اطلاعات مربوط به وضعیت تحصیلی خود را نیز وارد کنند و برای ثبت معدل به مرکز آموزش دانشکده مراجعه کنند. کارشناس آموزش با بررسی اطلاعات ثبت شده معدل دانشجو را ثبت و فرم درخواست را مهر می کند. در ادامه اطلاعات این فرم دانشجو باید شماره حساب بانک، نوع حساب و … را به درستی وارد کرده و فرم را پس از امضا به مرکز امور دانشجویی (صندوق رفاه دانشجویان) ارائه دهد. همراه با این فرم می بایست سایر مدارک لازم برای ثبت نام وام دانشجویی نیز به این مرکز تحول گردد.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

توضیحات مربوط به ثبت‌نام وام دانشجویی 1402

 • مقدار وام دانشجویی بستگی به نوع و شرایط دانشجو (حضوری یا غیرحضوری، شبانه یا روزانه) و نوع دانشگاه (دولتی، غیرانتفاعی و آزاد) دارد و متغیر است. همچنین مقطع تحصیلی دانشجو (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا) نیز برای تعیین مبلغ وام اهمیت زیادی دارد. به عبارت دیگر، هر چه دانشجو در مقطع پایین‌تری تحصیل کند، مبلغ وام دانشجویی او نسبت به مقطع بالاتر کمتر است.
 • تمام دانشگاه‌ها موظفند وضعیت هر دانشجویی که وام دریافت کرده است را قبل از معرفی آن دانشجو به نظام وظیفه بررسی کنند و در سامانه جامع صندوق ثبت کنند.
 • دانشجویان دانشگاه‌های دولتی که تصمیم به ترک تحصیل دارند باید مبلغ کل وام، کارمزد وام و هزینه‌های وارده را به دانشگاه پرداخت کنند.
 • دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل خارج از کشور را دارند، باید قبل از خروج به صورت کامل و یکجا بدهی خود را تسویه کنند. همچنین دانشجویانی که تابعیت کشورهای دیگر را دارند و در ایران تحصیل می‌کنند، باید قبل از خروج بدهی خود را تسویه کنند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری

بیشتر بخوانید: زمان اعلام نتایج کنکور

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی ثبت نام وام دانشجویی 1402 کلیک کنید.

ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲

ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲

برچسب ها

ثبت نام وام دانشجویی درخواست وام دانشجویی ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲ نحوه ثبت نام وام دانشجویی 1402

وام دانشجویی از صندوق رفاه دانشجویان,ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲,شرایط درخواست وام دانشجویی,درخواست وام دانشجویی 1402,نحوه ثبت نام وام دانشجویی,ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲,شرایط دریافت وام دانشجویی,ثبت درخواست وام دانشجویی,ثبت نام وام دانشجویی,درخواست وام دانشجویی,صندوق رفاه دانشجویی,شرایط وام دانشجویی,وام دانشجویی,بازپرداخت

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام وام دانشجویی ۱۴۰۲

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل